Добре дошли в ШКОДА ФОРУМ! Моля, регистрирайте се за да вземете участие в дискусиите.
Намерете ни във Facebook Изображение || Google+ Изображение || Instagram Изображение

>>> Вземете своята брандирана Шкода Форум чаша! <<<

Шкода Скала - Представяне, двигатели, оборудване, цени

Компактен хетчбек на Шкода
mukot

Мнение от mukot »

Днес карах червената регистрирана с 1,5 150 к.с. и ДСГ. Много ми хареса. По-близо до голф 7 е като качество и усещане от колкото до старите шкоди. Този модел липсваше на марката. И цената е конкурентна. Според мен ще има успех. И да, изчистили са Рапидите на полицията.

Потребителски аватар
Pijomir

Škoda Ludicrous
Гараж: VW Polo 1996г./ O3 FL 1.4TSI Style 2018г.

Мнение от Pijomir »

Може да има успех, може и да няма, това само времето ще покаже.
Но и за мен, както и за други колеги, позиционирането на модела е глупаво. Не ми допада и наживо, като изключим качествените материали, които са използвали. Медията се ядва, нямам проблеми с нея.

Въпросът е, че Октавия 4 действително ще скочи прилично откъм цена, а дори сега струва ако не съвсем, то почти колкото Голф за аналогично оборудване.

„Времето е наркотик, твърде много от него убива.“

KNedyalkov

Škoda Фен
Гараж: Skoda Octavia 3 - Vision, 1.5 TSI, DSG 7.

Мнение от KNedyalkov »

Здравейте,
Имах удоволствието да покарам на тест драйва в Стара Загора синята SCALA (TDI-то) и останах доволен. Бях се засилил да си купувам от Октавиите на Склад, но май се замислям да си поръчам една TSI 1,5. Хареса ми как вози, а и изненадващо жената не повърна отзад и каза че било приятно въпреки нарочно избраната отсечка с възможно "най-добре направените" кръпки.
Лично за мен автомобила ми идва идеално като размери. Доста често ми се налага да ходя до София и Варна, та ми е писнало да не мога да си намирам места за паркиране. Със SCALA-та определено ще е по-лесно. Откъм вътрешно пространство ми хареса както отпред така и отзад, но и аз не съм много голям така че навсякъде се побирам [smilie=sarcastic.gif] . Багажникът ми беше странен с това двойно дъно, но ще му измислим работа като минавам границата [smilie=sarcastic.gif] . Та сега остава да видя на каква цена ще стъпя като оправят конфигуратора.

П.П. Жената директно се насочи към Кодиака... [smilie=pardon.gif]

Rangel

ŠKODA MASTER
Гараж: Superb 3 TDI/140 kW/190к.c./7DSG/4х4

Мнение от Rangel »

Какво ѝ харесахте на тази Скала не знам. Хич не ме грабва. Външно е ок и до там...

KNedyalkov

Škoda Фен

Мнение от KNedyalkov »

Rangel написа:
17.06.2019, 18:02:31
Какво ѝ харесахте на тази Скала не знам. Хич не ме грабва. Външно е ок и до там...
Лично аз предпочитам хетчбек и не харесвам комбита. Както се казва да ми дават пари пак няма да си взема комби, но пък хетчбека ми пасва идеално. Насочих се към Шкода точно заради тази опция на седаните им багажникът да се отваря като 5та врата. Скалата е добра опция за семейство - сравнително малък автомобил, за града е идеален особено ако се кара от жена, а за почивните дни е също така добра опция - достатъчно просторен за семейството да отиде на почивка и с достатъчно голям багажник да събере 2 средно големи куфара + сак/раница или две.

Някои биха казали че е точно ни риба ни рак, но за мен това е един много добър семеен автомобил и определено има своето място на пазара.

П.П. Все още не мога да проумея някои семейства като напълнят комбито за морето... [smilie=pardon.gif]

Потребителски аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER
Гараж: BKC+, CFGB, ALH

Мнение от Цецо75 »

Ми с две деца и жена и тая скала ще я пръсна в буквалния смисъл... То мен ако питаш, за море трябват джапанки, бански и пари.

Ама то комбита си взимаме хора, дето багажа им го приготвят жените :)

"Среден пръст - вече 50 години лидер на пазара на мигновените съобщения!"
3ти закон на Нютон - след удара , чукът го боли точно толкова СИЛНО колкото и Вашият пръст !!!

Потребителски аватар
intense

Škoda Фен²
Гараж: Octavia 3 FL 1.8 TSI DSG

Мнение от intense »

Е, че аз ли да и редя багажа на жената:)
По-добре голям багажник, отколкото после да ми мрънка, че нещо не сме взели [smilie=sarcastic.gif]

Rangel

ŠKODA MASTER
Гараж: Superb 3 TDI/140 kW/190к.c./7DSG/4х4

Мнение от Rangel »

Ми с малък компромис в нещо си взимаш Октавия. Много по-добър автомобил според мен...

KNedyalkov

Škoda Фен

Мнение от KNedyalkov »

Цецо75 написа:
18.06.2019, 13:38:12
Ми с две деца и жена и тая скала ще я пръсна в буквалния смисъл... То мен ако питаш, за море трябват джапанки, бански и пари.

Ама то комбита си взимаме хора, дето багажа им го приготвят жените :)
Багажът само аз го подреждам, че ако оставя на моята и един куфар няма да може да се събере в колата [smilie=sarcastic.gif] , а за морето точно така обичам и аз. Джапанките под седалката и една раничка с малко дрехи. Пък като мрънка да ходи в мола да си купи каквото и трябва. [smilie=beach.gif]

А дали е по-добър автомобил от Октавия там не мога да кажа. Ще видим следващите няколко години :)

Потребителски аватар
zar

Škoda Ентусиаст
Гараж: О2 Scout ,Powered by NOx

Мнение от zar »

Карах я миналата седмица и бях приятно изненадан първо от таблото - мека пластмаса и добра сглобка за класа.Не е така обаче с корите на вратите,но пък за сметка на това са солидно сглобени(няма скърцащи дръжки).Колата е много добре обезшумена(карах бензин 110к.с. с мех.скорости).Окачването ,изненадващо приятно и стабилно,като поведение,двигателя върви много прилично със 3те си цилиндъра.Багажника е просторен и достатъчно голям(за класа си).Задните седалки много удобни,като единствено , хора с ръст над 1,80м. усещат ,че са в хетчбек.Мястото вътре е сходно с това в 02 и не се усеща тясно.Като цяло надмина очакванията ми и ако избирам компактен клас - това е колата!
П.С:Таблета ме подразни,но с него се свиква ,а и е разположен на подходящото ниво.
На първо четене ,са се справили много добре с този модел браво

Dieselgate Team member

Отговори

Върни се в “Škoda Scala”