Škoda Octavia 4 RS TSI - andreev

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2020
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
andreev

Škoda Фен

Гараж: Škoda Octavia 4 RS, 2.0 TSI, 7DSG

Škoda Octavia 4 RS TSI - andreev

Мнение от andreev »

Здравейте, колеги, стана време да отворя и аз тема след като поръчах RS-ката. [smilie=yahoo.gif]
Та, след като 8 години покарах Seat Leon (Mk1) дойде време за нещо ново. От Seat-a съм суууупер доволен, изкарах си студентсвото и 2-3 години след това с него в София, но малко преди лятото на тази година реших, че повече в София не мога да седя (нещо не можах да свикна въпреки толкова години) и се прибрах в Бургас. Пуснах Seat-a да се продава и още първият човек, който се обади я взе (колата си беше наистина перфетктна за годините си и дано на момчето, което я взе да му върши работа както на мен :)
И така останах без кола и почнах да търся нещо, което хем да има прилична сила, хем да е практичнo и да става за всеки ден. Първоначално се бях насочил към Golf 7.5 GTI (нещо на 1-2 години, до 20-30 000 км макс., с остатъчна гаранция), но така и не намерих нещо, което да става и да не са му били отваряни всички въздушни възглавници [smilie=sarcastic.gif] Затова смених "тактиката" и почнах да гледам новите Octavia RS, Golf GTI и Cupra Leon. Като фен на Seat останах разочарован от новото поколение Leon (предишното с FULL LED светлините според мен беше по-красиво), Golf-ът също не ме грабна, за сметка на Octavia-та! След като видях RS-ката, вече го бях решил! ...и се почнаха едни конфигурации, сметки, чудо!
В крайна сметка крайната конфигурация изглежда така:
Skoda Octavia 4 RS TSI 245 (7DSG)
+ Велвет червен металик (това е май най-скъпата екстра хаха)
+ Електрическа детска защита
+ Side Assist
+ Камера за заден ход
+ Интелигентен асистент за паркиране - предни и задни сензори за паркиране
+ Навигационна система COLUMBUS
+ Електрическо отваряне и затваряне на капака на багажника
+ Адаптивен контрол на окачването (DCC)
В последния момент "махнах" задната чистачка.
Екстрите, за които се чудих бяха електрическите седалки, но сметнах, че след като само аз ще я карам колата няма да са му нужни, също така отзад рядко се налага да се возят хора така че отпаднаха и подгрева за задните седалки и допълнителните USB-та.
Ами това е за сега, ако се сетя нещо пак ще пиша (сега остава да чакам) :)
Аватар
YYakovliev

Škoda Ludicrous

Гараж: Superb III Facelift L&K, 2.0 TSI, 7DSG, 4x4, 280 HP, 400 Nm

Škoda Octavia 4 RS TSI

Мнение от YYakovliev »

Честито и безаварийно! Чакаме снимки като е при теб. Кога ще е това?
тема коментари: viewtopic.php?f=37&t=3706 | тема проект: viewtopic.php?t=4340
nmnikolov

Škoda Ludicrous

Гараж: ŠKODA Octavia Combi III FL Vision 1.5 TSI DPCA DSG

Škoda Octavia 4 RS TSI

Мнение от nmnikolov »

Честито и от мен. Със здраве да си я караш.
Изображение
Аватар
BlackPearl

Site Admin

Гараж: Octavia mk3 vRS-BlackPearl2
Обратна връзка:

Škoda Octavia 4 RS TSI

Мнение от BlackPearl »

Честито колега! [smilie=yahoo.gif]
Ако може един съвет да дам: Хубаво е (лично за мен) да добавиш подгрев на задни седалки, да си има. Не е толкова и голяма разликата в цената:- 300лв. е. Винаги е хубаво колата да я има тази екстра.
Ако се кара постоянно, подгрев на преден джам (за мен) е най-яката екстра.

Поздрави!
Изображение
Аватар
niki4BG

Škoda Фен²

Гараж: В процес на търсене... LOADING

Škoda Octavia 4 RS TSI

Мнение от niki4BG »

Честито колега!

Търпеливо изкчакване, здраве и нека само масла и филтри да подменяш! :)
Mоят автомобил:. LOADING... В процес на търсене!
Аватар
slavkoff

Škoda Racer

Гараж: подземен rs
Обратна връзка:

Škoda Octavia 4 RS TSI

Мнение от slavkoff »

andreev написа: 23.11.2020, 10:58:11 Здравейте, колеги, стана време да отворя и аз тема след като поръчах RS-ката
Здравей, колега! Честита придобивка! Само безаварийни километри. Някой ден може да се засечем по Бургас.

пс: надявам се, че не си забравил да я поръчаш със затъмнени и акустични стъкла.
VRS - стокова мухоловка
didoya

Škoda Ентусиаст

Гараж: BMW G20 330xD M-Sport

Škoda Octavia 4 RS TSI

Мнение от didoya »

BlackPearl написа: 23.11.2020, 11:09:50 Честито колега! [smilie=yahoo.gif]
Ако може един съвет да дам: Хубаво е (лично за мен) да добавиш подгрев на задни седалки, да си има. Не е толкова и голяма разликата в цената:- 300лв. е. Винаги е хубаво колата да я има тази екстра.
Ако се кара постоянно, подгрев на преден джам (за мен) е най-яката екстра.
Всичко зависи от начина на използване. Аз ги имам тези неща и съм ги ползвал 5-6 пъти, колкото да ги пробвам. Колата ми целогодишно стои в отоплен подземен гараж - и у нас, и в офиса. Та колегата може да е имал и тези съображения:)

Иначе няма спор - ако колата се държи навън тези екстри са безценни!
Аватар
Rangel

ŠKODA MASTER

Гараж: Octavia 3 FL 2.0 TSI 6M REVO STAGE 1

Škoda Octavia 4 RS TSI

Мнение от Rangel »

Подкрепям Искрен, някой екстри може сега да не са ти важни, но най-малко като след години я продаваш, ще има добавена стойност.
Аватар
andreev

Škoda Фен

Гараж: Škoda Octavia 4 RS, 2.0 TSI, 7DSG

Škoda Octavia 4 RS TSI

Мнение от andreev »

YYakovliev написа: 23.11.2020, 11:05:22 Честито и безаварийно! Чакаме снимки като е при теб. Кога ще е това?
Надявам се към края на януари 2021, но дали ще е така... :)
slavkoff написа: 23.11.2020, 11:31:42 Здравей, колега! Честита придобивка! Само безаварийни километри. Някой ден може да се засечем по Бургас.

пс: надявам се, че не си забравил да я поръчаш със затъмнени и акустични стъкла.
Само затъмнени ще са...като ходих в петък да я "нагласяме" и според ценовата листа има опция акустични стъкла, дилърът обаче каза, че ако се поръча само това, автоматично задните няма да бъдат затъмнени??!?!, а те стандартно са затъмнени и за да са и затъмнени и акустични трябва някакъв пакет и аз се издразних и ги отказах :D
Колкото до подгрева на предното стъкло - точно заради това че ще е в гараж не съм го поръчал
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, DTUA
ex CFGB, ex ALH

Škoda Octavia 4 RS TSI

Мнение от Цецо75 »

Не отказвай акустичните! Това е нещо, което повече не подлежи на корекция, затъмняването винаги можеш да направиш и афтърмаркет, акустичните стъкла - не.
Бееееее.....
Аватар
BlackPearl

Site Admin

Гараж: Octavia mk3 vRS-BlackPearl2
Обратна връзка:

Škoda Octavia 4 RS TSI

Мнение от BlackPearl »

Както казах, за 300лв. е по-хубаво да ги има.
И моята е бензин, в гараж, докато я извадя и веднага загрява, но си е голям кеф за жената и детето да си имам заден подгрев.
Яд ме е, че не дадох 500лв. преди за тях. [smilie=music.gif]
И аз рядко я карам зимата при сняг,киша и гняс, но когато си я карам или ходя някъде, подгревът на челното стъкло- кърти мивки!

Пак се повтарям, за мен - 300лв. дори и 1-2 пъти да ги ползваш си заслужава "инвестицията".
Изображение
Аватар
slavkoff

Škoda Racer

Гараж: подземен rs
Обратна връзка:

Škoda Octavia 4 RS TSI

Мнение от slavkoff »

andreev написа: 23.11.2020, 11:43:40 Само затъмнени ще са...
Октавиите не са особено обезшумени. Силно ти препоръчвам да си ги поръчаш поне акустичните. После може и сам да си ги затъмниш.
VRS - стокова мухоловка
Аватар
bega4kata

Škoda Мод

Гараж: Оctavia 3 RS TSI
Tiguan TDI 4motion
0896670196
Обратна връзка:

Škoda Octavia 4 RS TSI

Мнение от bega4kata »

Честито на колегата.
Относно екстри,не ги слушай, това са субективни предпочитания. Каквото си поискал ,си поръчал :)
GUNTER SERVICE Изображение
nmnikolov

Škoda Ludicrous

Гараж: ŠKODA Octavia Combi III FL Vision 1.5 TSI DPCA DSG

Škoda Octavia 4 RS TSI

Мнение от nmnikolov »

@bega4kata, не съм особено съгласен. Той е поръчал каквото иска на момента, ама в бъдеще може доста за съжалява, че е пропуснал или се е отказал съзнателно от дадена екстра.
Изображение
peyopetrishki

Škoda Ludicrous

Гараж: Passat Alltrack 2.0bi-TDI

Škoda Octavia 4 RS TSI

Мнение от peyopetrishki »

В бъдеще може да съжали и че е поръчал някоя, а не му трябва. Наредено е вече, човека чака, екстрите няма нужда да се обсъждат.
It's not about the car you drive, it's about the way you drive it.
Публикувай отговор

Обратно към “Octavia IV”