Купуване на нова кола - въпроси

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2020
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
milencv

Мнение от milencv »

Здравейте,

Засилил съм се в скоро време да си купя новата Октавия и имам следните огранизационни въпроси по купуването на чисто нова кола. Извинявам се ако на някои от вас въпросите му се струват лаишко-идиотски ;о) и ясно е че като му дойде времето подробно ще разпитам продавачите по темата, но искам да съм предварително подготвен, че да мина по най-рационалния за мен начин да не ме изпързалят в някоя посока. Говорим за чисто нова кола (не е лизинг):

(1) В момента в който получавам колата имам ли си тя нормален регистрационен номер ИЛИ е с някакъв временен такъв и аз трябва да ходя в КАТ да ми сложат нов номер?
(2) В момента на получаване на колата ще получа ли Голям и малък талон на колата на мое име ИЛИ ще трябва да си ги изкарвам от КАТ?
(3) Прехвърляне при нотариус къде се случва. В Еуратек ли?
(4) При получаването на колата – получавате ли от Еуратек Каско/Гражданска (предварително уговорени и платени от мен разбира се) или това е нещо, което аз независимо трябва да си уредя?

И допълнително – един въпрос вече по колата:
(5) Какъв точно клиренса на новата Октавия – така и не видях това в техническите характеристики?

Благодаря ;о)
Rangel

ŠKODA MASTER

Гараж: Superb 3 TDI/140 kW/190к.c./7DSG/4х4

Мнение от Rangel »

1. Получаваш регистрирана кола, готова за ползване
2. Ако я платиш кеш цялата отнасяш и двата талона, ако е на лизинг големият остава при тях.
3. Нотариус мисля, че ходеше при тях.
4. Каско/гражданска ако си на лизинг - те решават, ако си е твоя отиваш където искаш.
5. Не знам :)
Аватар
Pijomir

Škoda Ludicrous

Гараж: VW Polo 1996г./ O3 FL 1.4TSI Style 2018г.

Мнение от Pijomir »

Нотариус има само при лизинг. За какво ти е, ако е кеш?
„Времето е наркотик, твърде много от него убива.“
HerpaMoTeH

Škoda Фен

Гараж: Skoda Octavia III combi 1.4tsi DSG

Мнение от HerpaMoTeH »

Pijomir написа: 23.02.2021, 19:25:12 Нотариус има само при лизинг
Нотариус може да потрябва, ако плати на Еуратек да му я регистрират. Мисля, че наскоро съфорумец от Бургас беше писал за О4, платена в кеш и Еуратек директно били оставили колата в КАТ-Бургас за регистрация.
Аватар
igeorgiev82

ŠKODA MASTER

Гараж: Octavia 3 FL 1.4TSI DSG-BLUE MAGIC

Мнение от igeorgiev82 »

HerpaMoTeH написа: 23.02.2021, 19:30:08 Нотариус може да потрябва, ако плати на Еуратек да му я регистрират
Баш! ok
Аватар
Pijomir

Škoda Ludicrous

Гараж: VW Polo 1996г./ O3 FL 1.4TSI Style 2018г.

Мнение от Pijomir »

Аз платих да ми я регистрират и не ми трябваше нотариус. Но така или иначе, въпросът е за прехвърляне, а не е за издаване на пълномощно - поне аз така го разбирам.
Последно промяна от Pijomir на 23.02.2021, 20:57:26, променено общо 1 път.
„Времето е наркотик, твърде много от него убива.“
Аватар
Taratajki

ŠKODA MASTER

Гараж: Fabia 3 1.2 tsi ; Octavia 3 2.0 tdi

Мнение от Taratajki »

За всички въпроси има един уточняващ. Как ще я купуваш тая кола ;)
Audirulzz

Škoda Фен²

Гараж: Skoda Octavia 3 1.8TSI 4x4
Обратна връзка:

Мнение от Audirulzz »

Чучка писател,не читател.
Човека си е написал.Ще плаща кеш
Alvin_iv

Škoda Фен

Гараж: Шкода Камик

Мнение от Alvin_iv »

Аз пък се чудя няма ли търговци в Еуратек, които да са обяснили на колегата стъпките с цената, гаранцията, плащането , регистрациата и въобще всичко свързано с продажбата? Все пак не се купуват/продават кора с яйца? Явно или някой не си е свършил работата или колегата, който ще купува Октавията още не е ходил до шоурума!
Манев

Škoda Фен

Гараж: Octavia 3 FL 2.0 TDI-CR 6M

Мнение от Манев »

milencv написа: 23.02.2021, 19:06:02 (1) В момента в който получавам колата имам ли си тя нормален регистрационен номер ИЛИ е с някакъв временен такъв и аз трябва да ходя в КАТ да ми сложат нов номер?
Ако си платиш да ти я регистрират(май към 120 лева беше) ще си я получиш с нормален номер, иначе ако искаш на репатрака и си я регистрираш ти в КАТ (надали ще ти излезе по-евтино).
milencv написа: 23.02.2021, 19:06:02 (2) В момента на получаване на колата ще получа ли Голям и малък талон на колата на мое име ИЛИ ще трябва да си ги изкарвам от КАТ?
виж (1)
milencv написа: 23.02.2021, 19:06:02 (3) Прехвърляне при нотариус къде се случва. В Еуратек ли?
Няма прехвърляне при нотариус.
milencv написа: 23.02.2021, 19:06:02 (4) При получаването на колата – получавате ли от Еуратек Каско/Гражданска (предварително уговорени и платени от мен разбира се) или това е нещо, което аз независимо трябва да си уредя?
Може и при тях, може и ти да си ги направиш, но при регистрацията трябва да има гражданска. Т.е. ако те ще ти я регистрират, но ти искаш да си направиш гражданската, трябва да им я занесеш преди да регистрират колата.
milencv написа: 23.02.2021, 19:06:02 И допълнително – един въпрос вече по колата:
(5) Какъв точно клиренса на новата Октавия – така и не видях това в техническите характеристики?
Виж в каталога за "просвет". За IV (plug-in-а) май беше по-малко. И ако ще слагаш DCC май още падаше за IV. Ама си питай, че по спомени говоря.

П.С. Ако те ще ти регистрират колата трябва при нотариус да им подпишеш едно пълномощно за да свършат работата в КАТ от твое име.
Публикувай отговор

Обратно към “Octavia IV”