Купуване на нова кола - въпроси

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2020
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
prvv

Škoda Фен

Гараж: Superb 3 l&k 2.0tsi

Мнение от prvv »

Аз ще кажа как се случи при мен в Бургас. Колата дойде в магазина. Сключих застраховка преди да видя колата, представител на застрахователя отиде да я снима в магазина. Като платих останалото след капарото се разбрахме да ми я докарат в кат и там си я регистрирах сам с бургаски номер, два талона, 3 ключа и всички екстри. После застрахователите я снимаха и с номера.
milencv

Мнение от milencv »

Много благодаря на всички за подробното инфо ;о)
Хм … Излиза че няма нужда от нотариус (за самото прехвърляне на колата).
Щото моята логика на разсъждение беше – че щом като си купува човек нов апартамент директно от строителя и там си трябва изповядване на сделката пред нотариус, тогава и с новата кола би следвало да се същото…
Както и да е – така е по-добре – без излишни действия
prvv

Škoda Фен

Гараж: Superb 3 l&k 2.0tsi

Мнение от prvv »

Колата не е недвижимо имущество, като е нова не е на никой докато не я купиш ти. Това е и нещото дето ме отказа от лизинга. Взеха да прехвърлят на реална стойност. Освен такса кандидатстване за лизинг, наклон на патлака за каско и тн, като я изплатя трябва да платя нотариалната такса на реалната стойност на 2,3 или 5 годишна кола..
HerpaMoTeH

Škoda Фен

Гараж: Skoda Octavia III combi 1.4tsi DSG

Мнение от HerpaMoTeH »

Като си купуваш кола без регистрационни табели от фирма или автокъща не ти трябва нотариус :)
Аватар
Taratajki

ŠKODA MASTER

Гараж: Fabia 3 1.2 tsi ; Octavia 3 2.0 tdi

Мнение от Taratajki »

Audirulzz написа: 23.02.2021, 20:27:57 Човека си е написал.
Да, пропуснал съм скобите.

Хубаво е и каско да си направиш преди изобщо да е напуснала двора на ЕТ.
Манев

Škoda Фен

Гараж: Octavia 3 FL 2.0 TDI-CR 6M

Мнение от Манев »

При мен ЕТ я регистрираха. Аз си направих предварително гражданската и им я занесох, но КАСКО-то го правих чак като взех колата. Не си спомням защо не можеше да се направи КАСКО (в Булстрад) преди да е регистрирана колата.
Те Алианц мисля си имат офиси в ЕТ и ако ползваш тях предполагам можеш да си я изкараш от ЕТ направо с гражданска и КАСКО.
HerpaMoTeH

Škoda Фен

Мнение от HerpaMoTeH »

@Манев, не виждам какъв е проблема да се отскочи до ЕТ за талона, да им я оставиш за час. Да си направиш Каско и да отидеш да я вземеш.
Аватар
Pijomir

Škoda Ludicrous

Гараж: VW Polo 1996г./ O3 FL 1.4TSI Style 2018г.

Мнение от Pijomir »

Манев написа: 24.02.2021, 15:06:32 При мен ЕТ я регистрираха. Аз си направих предварително гражданската и им я занесох, но КАСКО-то го правих чак като взех колата. Не си спомням защо не можеше да се направи КАСКО (в Булстрад) преди да е регистрирана колата.
Те Алианц мисля си имат офиси в ЕТ и ако ползваш тях предполагам можеш да си я изкараш от ЕТ направо с гражданска и КАСКО.
Защото за каското ти трябва регистрация на колата. И аз бях така - първо само гражданска, в последствие си направих и каското.
„Времето е наркотик, твърде много от него убива.“
HerpaMoTeH

Škoda Фен

Мнение от HerpaMoTeH »

И след като се вземе колата трябва да се мине през застрахователя от Гражданската, за да се анекс за регестрационния номер.
milencv

Мнение от milencv »

А като си взема регистрирана колата + голям и малък талон - освен това ще ми дадат талонче за технически преглед важащо за 3 години - нали така?
Публикувай отговор

Обратно към “Octavia IV”