Имате ли проблеми с Октавия 4 ?

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2020
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Mitko

Škoda Фен

Гараж: Оctavia Mk4 1.5 DSG e-tec

Мнение от Mitko »

Здравейте на всички ! [smilie=pleasantry.gif]

Очаквам тази седмица да се произведе поръчаната Февруари месец семейна Октавия 4 dsg 1.5 Mhev Едишън. Това е първата ми кола от магазина и честно казано съм доста ентусиазиран и вече нямам грам търпение. Досегашната ми кола и дефакто първа лично моя, е Опел Вектра Ц 2003 2.2 дизел.

През последните месеци на чакане активно следя Брискода форума в Англия и за съжаление от проченото там, виждам страшно много дефекти със софтуера на колата. Колегите там описват всякакви проблеми от сорта на активиране на Front Assist без причина, рестартиране на инфотейнмънт,андроид ауто не работи wireless, премигване на приборите на таблото за гориво и температура и т.н. [smilie=fool.gif] Искам да попитам хората, които имат и карат този модел тук в България, дали изпитват някакви проблеми със софтуера и като цяло с колата ?

Всичко прочено там, силно ме притеснява и започвам да си мисля, че опита ми да избягам от сегашната кола ще се превърне в поредното оправяне на друга макар и нова [smilie=search.gif]

Поздрави :)
niki

Škoda Фен

Гараж: Октавия 1 комби 2005 ALH
Фабия 1 комби 2006 ASY
VW Golf 1997 AHU

Мнение от niki »

Много четене, много проблеми.
NRG

Škoda Ентусиаст

Гараж: Октавиа 3 2.0D

Мнение от NRG »

А и вече си я поръчал, който и каквото да ти каже, едва ли ще повлияе на бъдещото състояние на автомобила ти.
HerpaMoTeH

Škoda Фен²

Гараж: Skoda Octavia III combi 1.4tsi DSG

Мнение от HerpaMoTeH »

Mitko, ако не се чувстваш добре не си търси синдромите в интернет [smilie=sarcastic.gif]

Шегата на страна - софтуера на инфотейнмънта ще се оправи и няма да имаш ядове, друг колега от форума беше писал, че чакаше седмица отгоре, за да му сменят инфотейнмънта. Мисля, че все още никой не AndroidAuto wireless при чисто нова кола, има някакви донгъли, които наскоро ги направиха и се чака няколко месеца, за да си го получиш след като си го платил, но и това според мен не е някаква болка за умиране.

Като цяло ще се накефиш много на колата когато пристигне :) Не си трови живота излишно, защото започва да става нероден Петко :D
nik0lay

Škoda Фен

Гараж: Служебна Skoda Octavia 1.5 Mhev Edition

Мнение от nik0lay »

Здравейте!

Аз също съм поръчал същият двигател и ниво на оборудване, трябва да го взема следващата сряда [smilie=pleasantry.gif]
Четох за проблемите в бришкода, но останах с впечатление, че става въпрос за произведени бройки доста по-рано - в 3тото и 4то тримесечие на 2020 г. Предполагам, че нещата вече ще са коригирани и ще се радваме на новите автомобили.
Аватар
andreev

Škoda Фен

Гараж: Škoda Octavia 4 RS, 2.0 TSI, 7DSG

Мнение от andreev »

Здравей, колега :)
Аз за сега нямам проблеми никакви. При мен още като пристигна (преди да ми я предадат), се оказа, че има дефект в тъча на мултимедията и веднага я смениха, но това си беше нещо хардуерно според мен. Иначе е факт, че и при Октавията и при Голф, а може би и Леона има проблеми със софтуера на инфотейнмънт системата (явно са бързали и не са си изтествали нещата като хората [smilie=sarcastic.gif] ) С времето се пускат ъпдейти и предполагам до известно време ще се изчистят бъговете (аз имам един ъпдейт от 1 седмица след като я взех и не съм го пускал нарочно, защото сега си работи всичко нормално).
Иначе те съветвам да спреш да четеш по тази тема и не го мисли (да, тъпо е да вземеш нова кола и да почне да "свети",но и от сега това да мислиш няма смисъл) Радвай се на новата кола ;)
...Apple CarPlay си работи без проблем Wireless, за AndroidAuto не съм пробвал, но май наистина "иска" кабел.
Mitko

Škoda Фен

Мнение от Mitko »

Здравейте, благодаря за коментарите.

По принцип сте прави, че само както се филмира сам човек, никой друг не може го филмира така (Божинката стайл :D ). За AndroidAuto пишат в бришкода, че ако версията на софтуера или юнита ти (може да бъркам наименованието) ти е с някаква oпределена буква (I think we already found out that on cars with device part numbers ending with A to C, wireless Android auto doesn't work. And from D onward it works.), би трябвало да работи. Въобще не ми е болка за умиране и да не работи това. В крайна сметка рано или късно трябва да ръгнеш кабела да ти зарежда телефона, но просто би ме дразнило за нещо, което си дал 1 торба с пари (за някои може да са малко, но за мен не са) да не работи.

@andreev, По принцип и аз като видя, че има нова версия на някакъв софтуер просто изтръпвам, особено ако до момента всичко ми е работило както трябва. Хиляди проблеми са се случвали с часовниците ми и телефоните. Та ако има ъпдейт за нещо, но всичко ти работи окей в момента, аз също отлагам максимално във времето ( но пък отвътре стои и ме чопли, че има нещо ново :D луда работа)
Mitko

Škoda Фен

Мнение от Mitko »

nik0lay написа: 14.04.2021, 09:15:25 Здравейте!

Аз също съм поръчал същият двигател и ниво на оборудване, трябва да го взема следващата сряда [smilie=pleasantry.gif]
Четох за проблемите в бришкода, но останах с впечатление, че става въпрос за произведени бройки доста по-рано - в 3тото и 4то тримесечие на 2020 г. Предполагам, че нещата вече ще са коригирани и ще се радваме на новите автомобили.
Kолега @nik0lay, ако не е тайна, кога поръча автомобила и колко време отне от производствената дата, до това да ти го доставят в бг, регистрират и т.н ?
Аватар
SimonSez

Škoda Racer

Гараж: Skoda Octavia RS 245
Обратна връзка:

Мнение от SimonSez »

Един съвет от мен като я получаваш. Огледай я хубаво за всякакви неща. Аз като вземах моята и от еуфорията на първа кола от магазина не я огледах мн мн, а и не очаквах да има проблеми. След 2-3 дена забелязах, че на тавана точно до дръпката на щората има закъсано леко 5 на 5 мм. Звъннах да им кажа, те ми викат да им пратя снимки, гледаха и казаха ако реша да я нося и да сменят целия таван. Като ходих до Варна и минах от там за да си направят те снимки и да я заведат претенцията. Отговора от Чехия беше, че това било механичен проблем и нямало да го оправят. Аз какво съм виновен, че или на поточната линия някой го е закъсал или тука във Варна при подготовка за предаване някой го е пернал [smilie=pardon.gif] Та в крайна сметка не го оправиха и сега съм си с него, но хубавото е че не се разширява поне [smilie=sarcastic.gif]
" Burn rubber not your soul "
nik0lay

Škoda Фен

Гараж: Служебна Skoda Octavia 1.5 Mhev Edition

Мнение от nik0lay »

Mitko написа: 14.04.2021, 13:54:24
nik0lay написа: 14.04.2021, 09:15:25 Здравейте!

Kолега @nik0lay, ако не е тайна, кога поръча автомобила и колко време отне от производствената дата, до това да ти го доставят в бг, регистрират и т.н ?
Здравей Митко!

Колата е поръчана чрез оперативен лизинг в края на Февруари.
До колкото разбрах е налична на склад към датата на поръчка, но чакам да изтече идната сряда лизинга на сегашният ми автомобил, който ще заменя с Шкодата.
Т.е. не мога да те ориентирам колко време след поръчка ще бъде доставен автомобила, ако това е въпроса...
Оставам на разположение!
Аватар
BlackPearl

Site Admin

Гараж: Octavia mk3 vRS-BlackPearl2
Обратна връзка:

Мнение от BlackPearl »

За това се гледа хубаво при получаването и ако се предявяват някакви претенции, да се направят тогава.
Иначе, за VAG- те вече имаха по около 20+ сервизни акции за модела/Леон/Голф8 и тн.
То при всички го има:
https://fakti.bg/avto/570536-servizna-a ... DVvofEkTPY
Изображение
Аватар
IvanBG4455
Гараж: Octavia 4 Edition 2.0TDI 7DSG

Мнение от IvanBG4455 »

Здравейте,

Гледам, че се обсъжда Android Auto и CarPlay. Понеже на мен лично не ми тръгва андроид телефонът с инфонтеймънт системата, обмислям закупуване на IPhone. Хора, които ползват CarPlay конкретно на тази кола, могат ли да споделят дали си заслужава минаването на IOS ?
Идеята ми е да използвам Waze, Google Maps и Spotify безжично и да се свързва лесно.

Благодаря !
Sec8200

ŠKODA MASTER

Гараж: под наем

Мнение от Sec8200 »

IvanBG4455, защо не ти тръгва Android Auto ... кой Андроид и телефон е това?

Иначе...на въпроса дали две от три Гугълски програми са причина да мигрираш от Гугълска ОС на iOS мисля е ясен отговора. Колкото и да има поддръжници на Ябълките тук накрая всички ползва Гугълски апликации [smilie=sarcastic.gif]
Аватар
IvanBG4455
Гараж: Octavia 4 Edition 2.0TDI 7DSG

Мнение от IvanBG4455 »

Не се изказах правилно - тръгва, но не безжично. Поне аз не намерих подходящ дискретен кабел и предпочитам да се свързва безжично.
Та някой, ако има преки наблюдения как работи "ябълката" със Columbus 10". [smilie=pardon.gif]
Аватар
andreev

Škoda Фен

Гараж: Škoda Octavia 4 RS, 2.0 TSI, 7DSG

Мнение от andreev »

IvanBG4455 написа: 15.04.2021, 16:38:11 Та някой, ако има преки наблюдения как работи "ябълката" със Columbus 10".
Супер си работи, влизам в колата, паля и всичко е свързано! [smilie=music.gif]
Публикувай отговор

Обратно към “Octavia IV”