Имате ли проблеми с Октавия 4 ?

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2020
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
zar

Škoda Ludicrous

Гараж: О2 Scout ,Powered by NOx

Мнение от zar »

Ивайло Иванов написа: 14.01.2022, 20:36:03 дали да не чакам до 30К
Хмммм....не мисля! И ако съм аз ,не бих го направил ,въпреки че моята кола няма нищо общо с 04 ,освен емблемата ;)
Dieselgate Team member
Аватар
Eager

Škoda Фен

Гараж: Škoda Octavia 4 Combi 2.0 TDI 7 DSG

Мнение от Eager »

Цецо75 написа: 17.01.2022, 09:07:59 Има значение дали е оперативен или финансов лизинга и към кого е.
Точно така ми отговориха. Чух се днес с акаунт меринджейката ми, и след като я успокоих няколко пъти, че колата е наред, и въпросът е чисто хипотетичен. Казах и - примерно, в Рудозем съм, и ми светва лампата за маслото; мога ли да долея от препоръчания визкозитет за модела. Тя ми каза следното:

- Според нея като цяло не е редно да пипам по двигателя на автомобил в оперативен лизинг
- По-конкретно посочи, че има жълти и червени предупредителни лампи: по правило, ако лампата е жълта - няма проблем да я докарам на собствен ход в оторизиран сервиз
- Ако лампата е червена - като във вица - пак зависи. При всички положения трябва да им се обадя, и ще преценят на място в зависимост от симпомите
- Не е изключено да ми разрешат да долея. Обаче при други обстоятелства можело да ме помолят да я кача на репатрак и да я закарам в ЕТ
- Последно, няколко пъти повтори, че това са правилата при тях. Други наемодатели сигурно имат различни правила, повече или по-малко строги

Те така. Разбира се има и варианта да не звъня никъде и просто да долея масло, то си е до човека предполагам :)
Изображение
istoyanov

Škoda Фен

Гараж: Skoda Octavia III FL 1.5 TSI DSG

Мнение от istoyanov »

След като видях, как ми сложиха от най-ефтинитИ филтри на Champion на климатика за следващите 30к км в топ сервизите на Аутобокс обслужващи Херц автомобилите на оперативен лизинг и разбрах от веднага що за качество гоним :) Ходил съм в пъти по-добри сервизи тип квартални .. Мъка.

ПП: те не знаят в сервиза, какво слагат. Как ще разбере някой, че си долял 100гр масло ... А и дали някой някога ще погледне...
ПП2: потвърждавам - щом не е червена индикацията - няма страшно ... [smilie=ireful1.gif]
nik0lay

Škoda Фен

Гараж: Служебна Skoda Octavia 1.5 Mhev Edition

Мнение от nik0lay »

istoyanov написа: 17.01.2022, 18:45:05 След като видях, как ми сложиха от най-ефтинитИ филтри на Champion на климатика за следващите 30к км в топ сервизите на Аутобокс обслужващи Херц автомобилите на оперативен лизинг
На Кактус-а на колегата при смяна на масло не са му завили масления филтър до край… тръгнахме от София за Албена и на прохода след Слънчев Бряг филтъра изби и ни изтече маслото.
Сервизите на Херц са трагедия.
istoyanov

Škoda Фен

Мнение от istoyanov »

За мен това е предъпление! Да не говорим, че после отиват за продан. Ако се е случил някой, който е карал само за да се движи - жална му майка на новия собственик.
tuningmania

ŠKODA MASTER

Гараж: Съд, Конфискация и Затвор - Сега!

Skoda Octavia 1 Combi, 1999г, 1.9TDI, 110кс;
Skoda Superb 2 Facelift Combi, 2014г, 2.0TDI, 170кс, 4х4, 6DSG;
Skoda Octavia 1 Facelift Combi, 2002г, 1.9TDI, 90кс.

Мнение от tuningmania »

До @istoyanov - 100 пъти съм си ги мислил това. През Гаранционния срок сигурно могат да се спестят 1000-2000 Лева но щетите са много по-скъпи. Насила се съсипват някои агрегати, които могат да служат поне двойно. За кого ли излиза по-изгодно? За производителя - 100% ще произведе и продаде нови.
Съд, Конфискация и Затвор - Сега!

Skoda Octavia 1 Combi, 2002г, 1.9TDI, 90кс.
istoyanov

Škoda Фен

Мнение от istoyanov »

ABBC3_OFFTOPIC
Херц/Аутотехника са официален представител на Сеат. Сеат и Шкода са твърде близки за да има проблем да сменят консумативи. От тук спестяват адски много на 100-200-300 Шкоди. В крайна сметка, когато колата е в гаранция и е на оперативен лизинг сменях мясла според интервала. Разбира се може и на 10к км, но това си е твое решение и за твоя сметка, а е и доста преди пробега от производителя (без да коментирам, тъй като не съм капацитет, дали и колко е добре това за двигателя).
Обаче, дори и на такива КМ да се слагат бюджетни консумативи - трудно ми е да го преглътна. И ако стане фал от Шкода ще кажат - ми то хубаво в друг сервиз, който има нужните документи за да обслужва, хубаво с маслото по спецификация, ама има масла за 2 и 200... Не съм привърженик на скъпото е добро, но както се казва - твърде съм беден за да си поволявам евтини стоки с неясно качество.
Та се замислих, какво става с тези иначе не лоши коли на вторичен пазар купувани като топъл хляб. Май да си вземеш нещо на 300х км от Германия може да е по-добре, от колкото слубна на 100х км от оперативен лизинг.
Аватар
Архимандрит Дионисий

Škoda Мод

Гараж: SKODA OCTAVIA 1.4 TSI
150+к.с.

Мнение от Архимандрит Дионисий »

Що в Германия да не би да им сменят маслото на 10 хил.км.
Всички тези коли на оперативен лизинг си избиват цената с заложената печалба докато трае лизинга. За този период колкото по-малко разходи е направила една кола толкова по-добре за лизингаря. Отам и вземат и някой лев на вторичния пазар и се полочава доста добра печалба от един автомобил. Надали някой лизингар мисли за собствениците на вторичния пазар те и за това предлагат коли само в периода на гаранция от производителя и спазват неговите препоръки. 99% от служебните коли също се карат по същата схема. Там колата е консуматив и колкото по малко разходи по-добре. В Германия и не само там нещата не са по различни. Да не мислите, че Ханс като си купи нова кола и я обслужва на 10хил.км. Обслужва по предписание на производителя и сменя като изтече гаранцията. Защо да прави за 150хил.км 15 обслужвания като може да направи 5. Надали защото ще зарадва следващия собственик дремему на Ханс за нас.
Такива единици като нас да сменят консумативи на 10хил.км сме една шепа хора и като се замислим защо го правим след като дойде момента на продажба никой него оценява, а тези пари са излезли от нашия джоб и реално може да са пари за следващата нова кола.
milencv

Škoda Фен

Гараж: Октавия 4 комби 1.5 бензин, Ръчка, Едишън

Мнение от milencv »

От всичко написано - не разбирам какъв е проблема, ако долееш масло пък не им кажеш за това?!
Има ли начин да разберат, че си долял? То уж умна кола - да не пази някъде статистика за това?
Лично аз - при 1-вата ми смяна на масло ще си взема лътър-два от същото и ще го сложа в багажника за резерв за доливане. И като ми светне лампата в "Долно нагорнище" ама хич няма да се чудя и ще долея.
Че то уж нова кола - ама като гледам от писанията - си гори масло и явно трябва да се има това впредвид...
kograman

ŠKODA MASTER

Мнение от kograman »

Проблема е, че са седнали в нови коли, шпорят ги доволно, и очакват да не пипат течности. Ама реалността е друга ...
Someone's opinion of you does not have to become your reality
nmnikolov

Škoda Ludicrous

Гараж: ŠKODA Octavia Combi III FL Vision 1.5 TSI DPCA DSG

Мнение от nmnikolov »

Аз съм на принципа "По-добре пари за консумативи отколкото за ремонти". Последната 1 година е нагледен пример, че плановете за бъдещето са като картонена кула. Който вади нова кола от магазина и е напълно сигурен, че след 5 години ще си купи пак нова, може да се окаже леко попарен. А след 5-тата година всеки ремонт удря по джоба... Естествено моите разсъждения се отнасят само за покупка на лични автомобили.
Изображение
Аватар
Eager

Škoda Фен

Мнение от Eager »

kograman написа: 18.01.2022, 09:55:24 Проблема е, че са седнали в нови коли, шпорят ги доволно, и очакват да не пипат течности. Ама реалността е друга ...
Аами, мен просто ми стана интересно за спора. Колата е на два месеца, и е на цели 351 километра в момента. С моето каране я направя 20 000, я не за три години. Даже четох в друга тема за превъртане на километражи и ми стана чудно - следващите 1-2 собственика сигурно ще се усъмнят, че кола на 5 години няма минати и 50 000, а то аз реално съм немската баба от историята, дето си я е държала в гаража и само неделя е ходила на пазар. Голям майтап.
Изображение
tuningmania

ŠKODA MASTER

Гараж: Съд, Конфискация и Затвор - Сега!

Skoda Octavia 1 Facelift Combi, 2002г, 1.9TDI, 90кс.

Мнение от tuningmania »

До @Eager - Започни да я водиш по Форумни срещи, малко да се раздвижи [smilie=yahoo.gif]
Съд, Конфискация и Затвор - Сега!

Skoda Octavia 1 Combi, 2002г, 1.9TDI, 90кс.
Аватар
Eager

Škoda Фен

Мнение от Eager »

@tuningmania, че кък, затова съм се регистрирал тук. Ама не карам ски - малко да се стопли времето :)
Изображение
nmnikolov

Škoda Ludicrous

Гараж: ŠKODA Octavia Combi III FL Vision 1.5 TSI DPCA DSG

Мнение от nmnikolov »

Когато си първи собственик и може да покажеш фактури за обслужванията то никой няма да се усъмни за реалните километри на 5-тата година. Принципно най-търсени са коли, купени от България от физически лица.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Octavia IV”