Време за доставка(от опит)

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2020
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
pikkAname

Škoda Фен

Мнение от pikkAname »

smoke написа: 04.08.2022, 20:30:52 Реших да не чакам регистрация от Еуратек ('щото щеше да се проточи до 2 седмици, а и ми казаха, че щели да минат след това още няколко дена докато я взема).
Добре, че си сравнително свободен за да го направиш това. И аз доста го мислих, но точно сега е някакъв ужас и е доста сложно, радвам се, че я оставих в ръцете на Еуратек. Проблема е, че се чака. Аз лично вече чакам точно две седмици и все още нямам новини, та си отнема време.
Успех с колата, и само безаварийни пътувания :)
Аватар
Erebus

Škoda Фен

Мнение от Erebus »

pikkAname написа: 05.08.2022, 11:23:18 Аз лично вече чакам точно две седмици
Чакаш 2 седмици за регистрация от КАТ ли? Мен ме увериха, че ще стане до 3-4 дни, после промениха уверението на понеделник следващата седмица. [smilie=sarcastic.gif]
atom

Škoda Фен

Мнение от atom »

Тази услуга за лизингови или за платени кеш автомобили я предлагат? Или и за двата вида?
И какво струва, освен чакането?
Аватар
Erebus

Škoda Фен

Мнение от Erebus »

Предлагат я независимо как ще купуваш колата. Виж не знам колко струва, все още не са ми искали пари.
Аватар
Мичев

Škoda Фен

Гараж: Superb 2.0TDI, 147KW DSG

Мнение от Мичев »

И преди съм писал, но ето отново - във Варна от момента в който казах - имам нужните документи, до момента в който казаха - заповядайте да си получите регистрираният автомобил беше точно 2 работни дни. Разбира се си платих за услугата (около 100лв мисля че беше) и правих пълномощно на човека който ползват за такива работи в ЕТ Варна. Другият вариант който ми предложиха е да си го регистрирам сам, което реших да си го спестя. Това за не лизингов автомобил. При лизинга не мисля че имате опция за самостоятелна регистрация.
plamenkr_82

Мнение от plamenkr_82 »

Мичев написа: 05.08.2022, 13:28:22 И преди съм писал, но ето отново - във Варна от момента в който казах - имам нужните документи, до момента в който казаха - заповядайте да си получите регистрираният автомобил беше точно 2 работни дни. Разбира се си платих за услугата (около 100лв мисля че беше) и правих пълномощно на човека който ползват за такива работи в ЕТ Варна. Другият вариант който ми предложиха е да си го регистрирам сам, което реших да си го спестя. Това за не лизингов автомобил. При лизинга не мисля че имате опция за самостоятелна регистрация.
А вашият супърб в какъв срок Ви го даставиха и кога? Питам Ви, тъй като имам поръчан супърб от 11.03.2022 г.
Аватар
Мичев

Škoda Фен

Гараж: Superb 2.0TDI, 147KW DSG

Мнение от Мичев »

plamenkr_82 написа: 05.08.2022, 14:05:17 А вашият супърб в какъв срок Ви го даставиха и кога? Питам Ви, тъй като имам поръчан супърб от 11.03.2022 г.
Поръчан беше на 07.04.2021 и регистриран на 07.06.2021. Но мисля, че просто извадих късмет със сроковете (и цените).
Аватар
smoke

Škoda Фен²

Гараж: >
Octavia II 2.0 TDI-PD BKD
Octavia 4 RS 2.0 TSI DSG

Мнение от smoke »

pikkAname написа: 05.08.2022, 11:23:18 Добре, че си сравнително свободен за да го направиш това. И аз доста го мислих, но точно сега е някакъв ужас и е доста сложно, радвам се, че я оставих в ръцете на Еуратек.
Регистрацията в КАТ стана точно за 1 час, след което чаках още 1 час един змей в криво настроение (с когото накрая се скарах и ходих да се разправям с началника му) да дойде от каналите до гишето с документи, за да вземе отвътре табелите и да ни ги даде.

Става доста бързо, тъй като новите коли (т.нар. "коли от официален вносител") не се редят и не минават през каналите, където чака масата народ. Освен това за "колите от официален вносител" има 2 отделни гишета, които работят само такива и съответно не се чака на опашка с нномерче. То пак се взема ноимерче де, ама няма други преди теб, най-много да има още един човек.

Никой нито веднъж не дойде да погледне колата !!! Дето се вика, можеше изобщо да не я карам до КАТ :)
ABBC3_OFFTOPIC
А пък аз си казах "Ей сега ще дойде онзи кривия змей и ще иска да гледа номер на шаси, номер на двигател, дай да ги видя къде са". И вдигам аз за пръв път предния капак и ... ми увисва ченето - няма го пластмасовия капак на двигателя !!! WTF ? И гледам аз като глупак и се чудя к'во става тука !!! И почвам да издирвам телефонните номера на Еуратек Надежда и на дилъра, че да видя какво става :)
Оказа се, че това бил проблема с разтапящите се кори от топлината при 2.0 TSI, който стана известен преди 6-7 месеца и който още не бил отстранен. Та затова от завода издавали колите без кори, а щели някога да правят сервизна акция, за да им слагат кори, когато отстранят проблема.
Какво да ви кажа ... :)))
atom написа: 05.08.2022, 13:07:50 Тази услуга за лизингови или за платени кеш автомобили я предлагат? Или и за двата вида?
И какво струва, освен чакането?
В София се предлага за всякакви коли - както лизиногви, така и нелизингови. Струва 120 лв. И го прави човек от Еуратек, а не както се говореше, че го правели външни хора, с които Еуратек работела. Дори документа за таксата от 120 лв щеше да го издаде Еуратек.
Последно промяна от smoke на 05.08.2022, 23:12:50, променено общо 3 пъти.
Аватар
stefan L

ŠKODA MASTER

Гараж: Golf 7 R CJXC powered by Gunter Service/ F10 535i xdrive/ F25 3.0d/ exOctavia 2.0TDI BKD powered by Gunter Service

Мнение от stefan L »

От ЕТ до КАТ с репатрак?
edinichensluchai

Škoda Фен

Гараж: Skoda Superb 3 L&K 2.0 TDI 150 hp 7DSG

Мнение от edinichensluchai »

stefan L написа: 05.08.2022, 22:54:26 От ЕТ до КАТ с репатрак?
Сега не знам как е - 2018г. ми я натовариха на репатрак и я закараха до и върнаха от КАТ.
Аватар
smoke

Škoda Фен²

Гараж: >
Octavia II 2.0 TDI-PD BKD
Octavia 4 RS 2.0 TSI DSG

Мнение от smoke »

stefan L написа: 05.08.2022, 22:54:26 От ЕТ до КАТ с репатрак?
Да.
60 лв.
Дилърът от Еуратек ме свърза с човека. Беше с един стар та стар репатрак, с ударена отзад кабина (от някакъв чичо, който оставил кола с автоматична кутия незагасена и тя сама си тръгнала горе на репартака напред, прескочила ограничителя и спряла в кабината :), но човекът свърши безпроблемно работата.
venci_69

Мнение от venci_69 »

Здравейте! Поръчена на 18.03.22г Камик Стайл 1.5 TSI с допълнителна екстра сгъване на страничните огледала и подлакътник отпред с Jumbo Box. На 01.08 дилъра ми се обади,че вече е тук в Еуратек София. Сега чакам да организира доставката до Ст.З [smilie=yahoo.gif] Другата седмица ще отида да оправя договор, плащане и да организирам регистриране, застраховане.....
Изображение
Аватар
Rado87

Škoda Фен

Гараж: Skoda Octavia vRS 2.0 TSI

Мнение от Rado87 »

@venci_96 евала, поздравления. При теб изглежда си е всичко по график. Да си я караш безаварийно.

Интересно ми е има ли някой, който да чака от преди мен още. Моята поръчка е от първата седмица на Януари. Дали има някой с поръчка от миналата година, която още да не е изпълнена ?
Драгомир

Škoda Фен

Гараж: Octavia 3, 1.4TSI, 140к.с., 6M
В очакване на Octavia 4, 1.5 TSI, 150к.с., 6М

Мнение от Драгомир »

Rado87 написа: 08.08.2022, 09:37:47 Дали има някой с поръчка от миналата година, която още да не е изпълнена ?
Моята я поръчах юни миналата година и още я няма. Ето темата:
viewtopic.php?t=3828
Ти имаш ли седмица на производство и колко пъти се сменя досега?
Аватар
Rado87

Škoda Фен

Гараж: Skoda Octavia vRS 2.0 TSI

Мнение от Rado87 »

Не не, нищо нямам. Всеки път като питам, получавам един и същи отговор - "Планира се!"
Публикувай отговор

Обратно към “Octavia IV”