Време за доставка(от опит)

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2020
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Poki4

Мнение от Poki4 »

Kikovachev написа: 20.07.2022, 11:14:27 Бая опашка сме направили
Няма лошо, само Шкодилаци по пътя :) . Уж по мои сметки го изчислих, че до 9 месеца колата ще е тук(180 работни дни) Силно се надявам да е така! Купувал съм минала година служебен Кодиак който дойде точно за 9 месеца.
Kikovachev

Škoda Фен

Гараж: VW Tiguan R-Line 2.0 TSI
Поръчана: Skoda Octavia Edition 1.5 m-HEV

Мнение от Kikovachev »

Poki4 написа: 20.07.2022, 11:39:23 Уж по мои сметки го изчислих, че до 9 месеца колата ще е тук(180 работни дни)
И мен дилърката ме убеждаваше, че последната година всичките коли, които е продала, пристигнали в рамките на договора (180 работни дни), нямало нито една отказана поръчка и т.н. Като гледам обаче, как хората чакат от повече от година, не съм много убеден, но да се надяваме!
Udo

Мнение от Udo »

Явно шкода са минали от планиране на каквото стане. При мен поръчката е декември 2021, след месец и половина е определена 23 седмица на производство. Май месец седмицата изчезва и няма дата за производство до ден днешен. ЗАЩО? Не се знае. Бялата боя ще да им е свършила. [smilie=pleasantry.gif] Някой да е взел скоро бял камик? :)
Poki4

Мнение от Poki4 »

Udo написа: 20.07.2022, 15:19:29 вно шкода са минали от планиране на каквото стане. При мен поръчката е декември 2021, след месец и половина е определена 23 седмица на производство. Май месец седмицата изчезва и няма дата за производство до ден днешен. ЗАЩО?
До колкото знам миналата година бяха затворили завода в Чехия за 3 месеца, поради липса на чипове. Може след това да са объркали поръчките по държавите. Те ли ти се обадиха, че е планирана за производство 23 седмица или има опция да си проверяваш поръчката от някъде? Моята поръчка е с цвят оранжев феникс :)
gokata-

Škoda Фен

Гараж: Octavia 3 FL 1,5 CNG DSG 2019
Octavia 1 1.6 MPI CNG 2000
Обратна връзка:

Мнение от gokata- »

Колеги, без да ви развалям настроението и аз имам поръчан Камик, същия цвят оранжев Феникс м. октомври 2021. Няколко пъти ми сменяха датата на производство и сега последно е 35 седмица. Вече чакам с голяма надежда края на август 2022.
Poki4

Мнение от Poki4 »

gokata- написа: 20.07.2022, 16:59:43 Няколко пъти ми сменяха датата на производство и сега последно е 35 седмиц
Колега, как разбираш датата на производство, обаждат ти се от шкода или ти им звъниш?
Аватар
Erebus

Škoda Фен

Мнение от Erebus »

Прогнозната дата на производство няма никакво значение. Сменя се всяка седмица.
gokata-

Škoda Фен

Гараж: Octavia 3 FL 1,5 CNG DSG 2019
Octavia 1 1.6 MPI CNG 2000
Обратна връзка:

Мнение от gokata- »

Erebus написа: 20.07.2022, 21:12:51 Колега, как разбираш датата на производство, обаждат ти се от шкода или ти им звъниш?
Аз звъня на дилъра. И както казах, няколко пъти вече я сменят.
Аватар
smoke

Škoda Фен²

Гараж: >
Octavia II 2.0 TDI-PD BKD
Octavia 4 RS 2.0 TSI DSG

Мнение от smoke »

O4 2.0 TSI RS (+ DCC, акустични стъкла, отопляемо челно стъкло, камера за заден ход, 220V контакт), поръчах я в началото на декември 2021 г., вече е тук в Еуратек София. Общо около 8 месеца от датата на поръчката.

Първоначално трябваше да я произведат още в началото на м.март (9-та седмица 2022 г.), тогава се запали фабриката за панели на врати, отложиха за 19-та седмица (средата на м.май), после отложиха за края на м.юни, в средата на м.юни изчезнаха всякакви дати, в края на м.юни стана ясно че била сглобена, ама нещо ѝ липсвало, днес ми се обадиха, че вече е тук в София.

Общо взето колата дойде в добро време - когато мога да ѝ обърна внимание и не е есен/зима в кал и сняг. Другата седмица ще отида да оправя договор, плащане и да организирам регистриране, застраховане, аларма, гараж/паркомясто.
Аватар
Erebus

Škoda Фен

Мнение от Erebus »

Явно са се размърдали преди отпуск-а. И моята ще пристигне следващата седмица. Малко над година след датата на поръчка.
b1976

Мнение от b1976 »

Erebus написа: 29.07.2022, 19:37:31 Явно са се размърдали преди отпуск-а
Явно "ДА" аз си я взех моята миналата седмица и вече се кефя на колата. Мога само да благодаря на Ники от ЕУРА Дружба за точността! Моята SPORT LINE от датата на поръчката до миналата седмица и отне точно 4месеца и 2седмици с доставката. Направи ми впечатление при издаването, че масово бяха Кароци и Кодяци и само една Октавия -моята [smilie=yahoo.gif] ! С кеф да си ги карат всички нови собственици.
pikkAname

Škoda Фен

Мнение от pikkAname »

Моя Карок също е там, чакам регистрацията в КАТ и до края на седмицата си я взимам :) При мен имаше голям късмет, колата дойде за по-малко от 4 месеца от поръчката. Надявам се скоро и други да имат положителни новини ;)
Аватар
Rado87

Škoda Фен

Гараж: Skoda Octavia vRS 2.0 TSI

Мнение от Rado87 »

@smoke, благородно ти завиждам. Поръчах същия РС около една седмица след теб (даже ми казаха, че малко преди мене е поръчана друга, предполагам твоята)...Та онзи ден отговора беше "Планира се :)". Попитах го Жоро това означава ли края на годината. Човека не отрече, но и не потвърди. Евала, че колата ти е тука. Аз вече се пренадах. Спрях и да я чакам. Явно ще е кога дойде.
Аватар
smoke

Škoda Фен²

Гараж: >
Octavia II 2.0 TDI-PD BKD
Octavia 4 RS 2.0 TSI DSG

Мнение от smoke »

Rado87, няма нужда да тръпнеш ден подир ден кога ще дойде нещото. Дали ще дойде сега, другия месец или по-другия, няма чак такова значение. Ще ѝ се радваш, когато ѝ да дойде. Ако пък имаш други ангажименти, времето минава без да го усетиш, даже би ти дошло нанагорно, ако колата дойде в твой натоварен период. Защото тогава възникват много работи, които трябва да се свършат бързо - застраховки, аларми, регистрация, оборудване (аптечка/триъгълник/пожарогасител, ключове/отвертки/клещи, въже за теглене и други такива), гараж. Цяла седмица се занимавам само с тези неща, вече съм на финала.

Иначе, какво да ти кажа ... то при мен сега пък е хем така, хем онака. Както беше казал Простия - "Прост съм и ми е лесно. То е кофти е да си сложен". Та и аз така - досега ми беше лесно - спирах и оставях старата ми Октавия където ми падне, без застраховка, без да ми пука какво и как ще се случва с нея. Сега вече става сложно с новата, поне докато е нова - да не я оръби някой, да не я разбие, да не я окраде.

Утре сутрин регистрирам новата в КАТ. И тръгвам на пътуване, за да я усетя и да се повозя, че да не стане така, че да ѝ се случи нещо преди даже да съм се повозил на нея :) Днес ходих да я приема в Еуратек Надежда. Реших да не чакам регистрация от Еуратек ('щото щеше да се проточи до 2 седмици, а и ми казаха, че щели да минат след това още няколко дена докато я взема). Та затова реших аз лично да си свърша работата набързо, сега през август, когато имам време да се занимавам с това. Ще пиша след някой и друг ден в подходяща тема относно впечатления от колата. Вече имам такива - както добри, така и лоши :)
alexinchains
Гараж: Scala 1.5 2020

Мнение от alexinchains »

smoke написа: 29.07.2022, 18:47:02 O4 2.0 TSI RS (+ DCC, акустични стъкла, отопляемо челно стъкло, камера за заден ход, 220V контакт), поръчах я в началото на декември 2021 г., вече е тук в Еуратек София. Общо около 8 месеца от датата на поръчката.
Честито, колега, явно псуването е помогнало ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Octavia IV”