Още едно „ново 30” от новата кола

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2020
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
milencv

Škoda Фен

Гараж: Октавия 4 комби 1.5 бензин, Ръчка, Едишън

Мнение от milencv »

Преди имах 2 случки – в които включвам на скорост – но колата не тръгва – давам газ – чува се някакво ръмжене и толкова – а не е като да не съм включил на скорост. Изключвам пак включвам – и с тръгва… не ми направи толкова впечатление – викам си – аз не съм направил нещо както трябва пък и все още свиквам на колата.
Но последните 2 дни – понеже доста карах насам натам по неравни терени – случката ми се повтори няколко пъти и хванах логиката, че това става при наклон – като спра без да изключвам и после пак се опитам да потегля. При един такъв много лек наклон – бях спрял на светофара на НДК - светна зелено и не можах да отлепя – трябваше да правя 3-4 проби изключване и пак включване на скорост за да тръгна … Не е включена ръчната, нито пък auto hold и си включван на 1-ва точно …
Реших – пробвам при по-голям наклон за да потвърдя хипотезата – и по средата на изкачването от „Гешов” към „Борис III” – спрях, изкючих от скорост – и веднага включвам пак за да тръгна – да ама не – новата кола не ще. Не щя и като направи 6-7 такива проби включване-изключване… Чак се видях в чудо спрял на никакво място. Взех да пускам по малко инерция назад – пуснах назад 2 метра – после пак пробвах – и колата тръгна.
Не знам дали има връзка с другия проблем, за който писах – неизключването на включена ръчна спирачка при подаване на газ. Както и да е – вторник имам час в Еуратек за 1-вия проблем – ще кажа и за този – и да видим какво ще каже „чичо доктор”.
Обаче всичко това се случва с чисто нова кола – ужас някакъв. При миналата кола (единствената друга чисто нова, която съм си взимал) – 1-вата мизерийка се появи чак след 7-8 години от покупката – тук на 25-тия ден. Сигурно какъвто съм карък съм случил на машина, сглобявана от понеделнишки майстори махмурлии …
[smilie=hunter.gif]
Sec8200

ŠKODA MASTER

Гараж: под наем

Мнение от Sec8200 »

milencv написа: 24.05.2021, 11:54:08 Сигурно какъвто съм карък съм случил на кола, сглобявана от понеделнишки майстори махмурлии
тук още няма достатъчно О4 - съветвам те да пишеш и в briskoda форума.

Иначе за такива неща обикновено карат хората да чакат фейслифт.

Успех и да пишеш инфо
HerpaMoTeH

Škoda Фен²

Гараж: Skoda Octavia III combi 1.4tsi DSG

Мнение от HerpaMoTeH »

milencv, ръчна или автоматична е кутията? Ако е автоматична е нормално да ти прави такива фасони, но като цяло е излишно да я включваш на неутрална с автоматика.
Аватар
kalata

Škoda Ludicrous

Гараж: Octavia 2 Elegance 2.0 TDI-PD DSG, 2007

Мнение от kalata »

Редактирано. Видях, че колата е с ръчни скорости. Отиваш в ЕТ и им казваш да отстранят и двата проблема - за ръчната и това последното. Това е нов автомобил, да отстранят проблемите.
"Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича недозавиване; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за свръхзавиване" - Walter Röhrl
milencv

Škoda Фен

Мнение от milencv »

HerpaMoTeH написа: 24.05.2021, 13:45:47 milencv, ръчна или автоматична е кутията? Ако е автоматична е нормално да ти прави такива фасони, но като цяло е излишно да я включваш на неутрална с автоматика.
Ръчна
kograman

ŠKODA MASTER

Мнение от kograman »

@milencv, ,за протокола, другата нишова кола каква беше?
milencv

Škoda Фен

Мнение от milencv »

kograman написа: 24.05.2021, 17:06:20 @milencv, ,за протокола, другата нишова кола каква беше?
Мицубиши Лансер
kograman

ŠKODA MASTER

Мнение от kograman »

:) с Шкода и vw нещата са маааалко по други. [smilie=sarcastic.gif]
25-ят ден, тц,тц.
Дано се разминеш само с едно ходене до сервиза.
Аватар
zalmaneca

Škoda Фен²

Гараж: Superb 3 FL 2.0TDI 190 L&K

Мнение от zalmaneca »

Да отиваш в еуратек и да ги качваш да видят какво е.
Иначе ще ти кажат, че не са намерили проблем...
Т.е проблем няма, т.е си ненормален.т.е си измисляш.
milencv

Škoda Фен

Мнение от milencv »

В продължение на темата – заведох днес колата в Еуратек. Веднага я вкараха в халето. Очакванията ми бяха че до час ще има резултат и поседнах на една пейка от другата страна на булеварда, имаща далечен изглед към сградата на Еуратек. И си извадих компа – нали съм хомфис. Викам или ще е нещо дребно – настройка/датчик или подобно, които ще оправят веднага или ще кажат – иска смяна на еди какъв си чарк – доставя се след 10 дни - тогава идваш и го сменяме.
Обаче след 45 мин изкараха колата (викам си – готова е – всеки момент приемчика ще ми звънне). Обаче както я паркирана пред халето – 2-ма майстори почнаха да ръчкат по нея – после излязоха на тестова обиколка на Надежда – след като се върнаха пак 30 мин ръчкане и после пак тестова обиколка, после пак ръчкане и пак тестова т.н.
Стана ми ясно че работата ще е дебела и времеемка и 16:00 ми омръзна и си тръгнах… Чух се по-късно с приемчика. „Потвърждават описаните от мен 2 проблема, но засега не могат да ги оправят. Отправили са запитване към завода-производител ”. И така нещата се отложиха за утре (всъщност неясно за кога).
Публикувай отговор

Обратно към “Octavia IV”