Още едно „ново 30” от новата кола

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2020
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
vossen

Škoda Фен

Мнение от vossen »

JorshTDI написа: 10.06.2021, 12:42:53 не я юркам излишно и я пазя от дупки
[smilie=sarcastic.gif]
Аватар
todor87

Škoda Racer

Гараж: Skoda Superb 3 Combi 2.0 TSI Revo Stg3~390hp
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 190hp M/T

Мнение от todor87 »

Още като се спомена за премиум на 2г. се сетих, че имаше един колега, който с разни таблички ни обеждаваше в същото, като сега, само, че за един Мерцедес...

Ама таблиците грешни излезнаха накрая.... [smilie=pardon.gif]
Аватар
dimibo

Škoda Ludicrous

Гараж: Супърб 2, 2.0 TDI
Октавия 2, 1.9 TDI
V10

Мнение от dimibo »

Той с таблиците по-скоро себе си убеждаваше, и тренираше как по-добре да обясни на жена си по скъпата покупка [smilie=sarcastic.gif]
Günter Stg 1
Аватар
redalex

Škoda Racer

Гараж: vRS 245

Мнение от redalex »

Ей, благодаря на всички за въпросите за багажника вчера.
Сега се загледах в снимката и гледам, че там имам един пакет хартия А4...а преди седмица се съдрах да го търся у нас. [smilie=kiss3.gif]
JorshTDI

Škoda Фен

Гараж: Superb 272ps l&k lava blue, Passat B7 170ps +++

Мнение от JorshTDI »

Аз,не се опитвам да (У)беждавам никого. Ако вие сте доволни от колите си,прекрасно. В култ на средно западнала марка в дъното на ВАГ няма да изпадам.
Форумът е прекрасно нещо ,защото можеш да научиш много за проблеми и технически въпроси които те касаят,но това идеализиране ,особено на този клас автомобили не мога да разбера,защо е !?
Аватар
redalex

Škoda Racer

Гараж: vRS 245

Мнение от redalex »

Чак идеализиране - не мисля.
Проблемът е, че за тези пари няма какво друго да купиш, което да има същите характеристики или по-добри.
Иначе казано шкодите са доста добри в съотношение цена-качество. (говоря за по-високия клас автомобили)
Аватар
dimibo

Škoda Ludicrous

Гараж: Супърб 2, 2.0 TDI
Октавия 2, 1.9 TDI
V10

Мнение от dimibo »

За класа в който са позиционирани, почти нямат конкуренция.
Проблема е, че доста хора като си купят нова лъскава и напудрена Шкода и си мислят, че са взели страшно евтин Премиум на страшна далавера, и после се осъзнава, че всъщност Премиум-а не е съвсем Премиум, че дори няма допирни точки с Премиумите, и чувството на прецаканост ги налазва и в повечето случаи избива на тотално оплюване и намразване на марката Шкода.
А колко би било просто, ако човек навреме осъзнае какво всъщност купува, тогава ще е наясно с покупката си и ще й се радва с години напред.
Günter Stg 1
Аватар
YYakovliev

Škoda Ентусиаст

Гараж: Superb III Facelift L&K, 2.0 TSI, 7DSG, 4x4, 280 HP, 400 Nm

Мнение от YYakovliev »

@JorshTDI, аз не го виждам това идеализиране, за което говориш. От както съм в тоя форум и по срещи из цяла България, нещото което ми е направило силно впечатление за масата хора пишещи тук, е че са реалисти и са стъпили здраво на земята. Почти всички са много наясно какво карат и се кефят открито и на други марки автомобили, никога не е било догма да се сравнява и обсъжда. Даже на събори и срещи се идва с тези други марки и колите се оценят!

Аз лично ще напиша за последно, защо избрах да си купя този автомобил и защо все още участвам в тая дискусия:

1.
YYakovliev написа: 09.06.2021, 13:10:43 Когато поръчвах колата се приготвих за няколко неща - да скърца салона (макар че нито твоята, нито моята предната на 180 000 км скърцаха някъде), да тропат тия DCC амортисьори, да скърцат тампоните на носачите, да има цирк с дискове и накладки, да е шумна вътре и т.н. Всички тия неща съм ги взел в предвид и съм ОК с тях.
Това ако е възхваляване и идеализиране, не знам...

2. Никой ме ми дава вариант какъв автомобил да си купя в този клас, който да ми дава подобна динамиката на мотора и пространството в купето и най-вече в багажника, от което имам крещяща нужда при всяко семейно пътуване. Защо искам да имам подобна динамика на мотора ли? Защото освен средство за придвижване, на мене тая кола ми доставя удоволствие да я изкарвам и да я натискам от време на време и ако взема кола с 1.3, 160 коня бензинов мотор, няма да получа тая емоция. Това са приоритетите при мен, всичко останало като минуси съм го приел, защото тези 2 приоритета ги получавам при Супърб и не ги виждам при друга марка НОВА кола. А да, и да има 4х4.

Дават се примери с 2 годишни премиуми, от които лично аз не съм заинтересуван, защото:
  • си плащам за 5 годишна гаранция и искам да имам 5 годишна гаранция - не 2, не 3, а 5.
  • Супърб е автомобил, който ми е на ръба на финансовите възможности за поддръжка, без да правя никакви компромиси с каквито и да били компоненти и части, разбирай - винаги се купува топ качество. При премиум автомобил, няма да е такава ситуацията, там ще трябва да правя компромиси с тези неща, което не отговаря на характера ми. Който се опитва да ме убеди, че това не е така и като поддръжка ще бъдат подобни като цени - просто да не си прави труда.
Последно промяна от YYakovliev на 11.06.2021, 11:00:13, променено общо 2 пъти.
тема: viewtopic.php?f=37&t=3706 | Superb III - про снимки: https://photos.app.goo.gl/19iPnmmrqHCtMGxd7
Аватар
YYakovliev

Škoda Ентусиаст

Гараж: Superb III Facelift L&K, 2.0 TSI, 7DSG, 4x4, 280 HP, 400 Nm

Мнение от YYakovliev »

dimibo написа: 11.06.2021, 10:40:41 За класа в който са позиционирани, почти нямат конкуренция.
Проблема е, че доста хора като си купят нова лъскава и напудрена Шкода и си мислят, че са взели страшно евтин Премиум на страшна далавера, и после се осъзнава, че всъщност Премиум-а не е съвсем Премиум, че дори няма допирни точки с Премиумите, и чувството на прецаканост ги налазва и в повечето случаи избива на тотално оплюване и намразване на марката Шкода.
А колко би било просто, ако човек навреме осъзнае какво всъщност купува, тогава ще е наясно с покупката си и ще й се радва с години напред.
Право в десетката е това!
тема: viewtopic.php?f=37&t=3706 | Superb III - про снимки: https://photos.app.goo.gl/19iPnmmrqHCtMGxd7
JorshTDI

Škoda Фен

Гараж: Superb 272ps l&k lava blue, Passat B7 170ps +++

Мнение от JorshTDI »

@YYakovliev, Чел съм и предишната ти тема,имам чувството,че тази покупка главно я правиш за да докажеш на хората във форума,че си лоялен към марката и да натриеш носа на тези които критикуваха старата и я “препичаха”,не толкова,защото е добра сделка...
Това естетсвено е мое мнение,може и да греша.
Все пак не забравяй,че това което ти чакаш,аз го карам вече доста време и няма общо със старата ти кола,така че ,моля не се опитвай да ме убеждаваш в неща които дори ти не си ги видял,усетил и т.н.
@dimibo, нещата които каза са така,очакванията ми бяха за близко до премиум усещане,а то няма нищо такова,именно заради това издигане на марката в култ се подлъгах и аз.
Еди кой си продал 2-3 годишни bmw 7 ,sclass и видиш ли,откакто кара суперб се роди,няма по-добро. Да,ама не! [smilie=sarcastic.gif]
Публикувай отговор

Обратно към “Octavia IV”