Октавия 4 / Octavia IV - общо обсъждане на модела

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2020
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
slavkoff

Škoda Racer

Гараж: подземен rs
Обратна връзка:

Мнение от slavkoff »

Ето едно подробно ревю. Има нощни кадри и кратък тест на фаровете към края на видеото.
VRS - стокова мухоловка
Rosen

Мнение от Rosen »

maiden написа: 25.07.2020, 15:03:27 10)гумите са някакъв смях - 205/55/17 - такъв размер няма [smilie=pardon.gif]
На моята Лада Веста Крос са точно този размер - Pirelli Cinturato P7. ;)
186 лева бройката ...
Просто наскоро спуках непоправимо една от тях и затова знам цената.
Аватар
BlackPearl

Site Admin

Гараж: Octavia mk3 vRS-BlackPearl2
Обратна връзка:

Мнение от BlackPearl »

Изображение
Аватар
uboy

Škoda Photo

Гараж: O1 FL AGR 4x4

Мнение от uboy »

Счупи му се врата да гледа в лявото огледало кой гомизпреварва 😂
Аватар
ЦецоNOL

Škoda Racer

Гараж: 089 911 69 69
Обратна връзка:

Мнение от ЦецоNOL »

За тия пари си е добре колата.
Бая нови неща има.
И Тати ме вози.......Погром
Място доста
Мотора - дизел 115кс, с 80-90 дава 2.8-3.1.
Пълен смях.Баси.
Плафоните са тъч Стайл
На второ четене - много малко огледало и мега лош обзор през задният прозорец
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
АЛО, Ваньо....
Аватар
nrayanov

Škoda Ентусиаст

Гараж: Mitsubishi Outlander 2.0 MiVEC CVT Instyle 4WD MY2020
Toyota Corolla 1.4 D4D Hatchback MMT SOL 2WD MY2005
Обратна връзка:

Мнение от nrayanov »

ЦецоNOL написа: 06.08.2020, 12:44:05 На второ четене - много малко огледало и мега лош обзор през задният прозорец
На Superb III FL е същото май. Аз като писах, че било малко ми се смяха тук във форума. :)
Те и страничните не са много големи, но VAG гонят икономии, а големите огледала не са аеродинамични.
konstantin80

Škoda Фен²

Гараж: Megane III 1.9 dci

Мнение от konstantin80 »

И аз я видях на живо колата най-сетне.
Като цяло някакво неутрално ми е мнението. На мен две неща ми направиха впечатление. Седалките са, като че ли по-удобни, но в същото време за моя ръст 188, като дръпнах седалката назад се оказа, че идеалната позиция за мен всъщност е и крайната възможност за дърпане назад. При това положение на седалката, като седна отзад и колената ми опират в шофьорската седелка ?!?
Второто нещо, затварянето на вратите ми се стори дори по-добре и S3 FL.
tuningmania

ŠKODA MASTER

Мнение от tuningmania »

До @konstantin80 - Е ще ТИ опират Краката, много ясно. Като размер е среден клас Автомобила а ТИ си над средния ръст [smilie=sarcastic.gif]
Skoda Octavia 1 Combi, 1999г, 1.9TDI, 110кс;
Skoda Superb 2 Face Lift Combi, 2014г, 2.0TDI, 170кс, 4х4, 6DSG.
Аватар
niki4BG

Škoda Фен

Гараж: Skoda OCTAVIA III 1.6 TDI

Мнение от niki4BG »

Колеги, нека и Аз споделя впечатления от модела. Вчера привечер имах възможност да шифирам новата О4. Съсед в Пловдив я е взел, знае че съм фен и нямаше как да устоя на предложението да я покарам за ден. [smilie=sarcastic.gif] Върнах му я след 22:30. [smilie=sarcastic.gif] Разбира се във вида и състоянието, в които ми я предостави.

Впечатления:
Позитиви:
- по - просторна ( за мен );
- харесвам новия салон, по - комфротен ми се струва;
- дигиталното табло е със страхотна разделителна способност; превключването между менютата - бързо;
- волана създаде усещане в мен за по - добра ергономия;
- скоростния лост - приятен, селектора за мен непознат, но естетично - по - добре;
- по - добра шумоизолираност;
- плафони - тъч и с преместване на пръста се димират - ммм да;
- фаровете правят шофирането през нощта, почти дневно [smilie=sarcastic.gif]
- командите при гласовото управление и на английски, и на БЪЛГАРСКИ са разбираеми от автомобила;
- камера - по - добър обзор.
Негативи:
- бавен респонд и насичане на медията ( от време на време );
- лично на мен ми се стори, че има по - голяма “турбо дупка” ( но тук по - опитните колеги ще са по - обективни ) ;
- материалите по вратите ми се струват по - евтини в сравнение с О3;
- преключвателя за светлините - предполагам до свикване е, но трите пластмасови бутона не ми допадат;
- дразнещо съобщение за шофиране на предавка не подходяща за условията на шофиране. Препоръки за смяна на предавката с не малък по размер шрифт в съркъла на оборотите. Искам да споделя, че шофирах автомобила като собствения, внимателно. В града не превключвам до 4та, бича си до 2250/2500 оборота;
- разсейващо е цялото това лутане в менютата за избор на функция или работа на климатизацията.

Туй то от мен и първото ми шофиране на О4. Като заключение бих споделил, че колата е страхотна за класа си. Да... може и тепърва ще излизат детски болежки, но всичко е преходно. Колата има много повече възможности и иновации в кореспонд на всичко останало ( визирам цената ). По - комфортна ми се стори ( беше на 16”, моята зимата също е 16”) . Нивото на оборудване не беше най - високо, но беше предоволна от към екстри. Не споделям какво е, защото събирах усмивки и радост от преживяното. Поздрави и спорна седмица на всички! :)

maiden написа: 10.08.2020, 09:04:37 Дайте повече информация. С кой мотор е, кое ниво на оборудване, с какви фарове е била (ЛЕД или нормални), с кои седалки (ЕРГО или нормални)? Комби или седан ?
Колата беше седан, с LED фаровете, а седалки обикновни. Тук ме сетихте да добавя, че имаха някак си упори за раменете, което дори обикновени ги правеше повече от удобни! 2.0.
Последно промяна от niki4BG на 10.08.2020, 09:28:04, променено общо 1 път.
maiden

Škoda Фен

Мнение от maiden »

Дайте повече информация. С кой мотор е, кое ниво на оборудване, с какви фарове е била (ЛЕД или нормални), с кои седалки (ЕРГО или нормални)? Комби или седан ?
Публикувай отговор

Обратно към “Octavia IV”