Октавия 4 / Octavia IV - общо обсъждане на модела

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2020
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Rangel

ŠKODA MASTER

Гараж: Superb 3 TDI/140 kW/190к.c./7DSG/4х4

Мнение от Rangel »

Я ти ги вдигни малко във въздуха и кажи, че или си взимаш от паркинга колата с номер или кеш бек. Да видиш колко бързо ще се организират.
michailid

Škoda Фен

Мнение от michailid »

Е казаха че ще има някаква компенсация, но втория път грешката била някъде в куките, преписали сертификата грешно. Корекцията ще стане най рано понеделник или вторник. Хората са казали хубавите неща стават бавно, ама то май България всичко става бавно ;)
baijoro

Škoda Фен

Гараж: Оctavia 3 FL 2.O TDI

Мнение от baijoro »

Преди 10г., когато си купувах предната кола (не Шкода) на лизинг от вносителя, се оказа, че автомобилът няма ESP. А според нивото на оборудване трябваше да има. Отказах да го взема, а те вече го бяха регистрирали в КАТ, с КАСКО и ГО. Опитаха се да ме убедят, че в това ниво на оборудване не се предлага ESP, дори промениха информацията на сайта си. Аз, обаче им показах копие от преди.
Като видяха, че не им минава номера, след 2 дни ми направиха 2 предложения за изход от ситуацията, на едното от които не можах да устоя.
Както виждаш и много по-големи грешки стават, не се ядосвай за някой ден чакане. "Направи си устата" за някаква компенсация.
Аватар
zar

Škoda Ludicrous

Гараж: О2 Scout ,Powered by NOx

Мнение от zar »

michailid написа: 06.11.2020, 10:52:40 Да се похваля, пак не взех колата
Нищо де ,хубавите неща стават бавно!Дано успееш по-нататък!Не знаех ,че е така в Бургас [smilie=pardon.gif] То нещо хубаво ,освен лъскава фасада ,остана ли в тоя град ми кажи [smilie=sarcastic.gif]
Dieselgate Team member
Аватар
makaveli

Škoda Ентусиаст

Гараж: Skoda Octavia 2 FL, 1,6 TDI/CR CAYC
Обратна връзка:

Мнение от makaveli »

baijoro написа: 06.11.2020, 13:48:22 Като видяха, че не им минава номера, след 2 дни ми направиха 2 предложения за изход от ситуацията, на едното от които не можах да устоя.
Трябва да напишеш цялата история, с имена и тн.. да се знае [smilie=sarcastic.gif]
baijoro

Škoda Фен

Гараж: Оctavia 3 FL 2.O TDI

Мнение от baijoro »

makaveli написа: 06.11.2020, 15:51:08 Трябва да напишеш цялата история, с имена и тн.. да се знае
Ами действието се развиваше в Автомотор В. Търново. Още при поръчката на автомобила ги уведомих поне три пъти, че много държа на тази екстра. Отначало, въпреки моите съмнения откровено лъжеха, че колата е с ESP и това щяло да си проличи чак на зима на снега. Поисках да си платя за диагностика, на която да видя, че системата е о'кей. Почна се едно суетене, едно шушукане и гледане към мен от далече и накрая си признаха.
Предложенията бяха (сега се сещам) три:

1. Да чакам 4 мес. да произведат такъв автомобил
2. Да ми дадат за същите пари следващото ниво, но автоматик
3. Парична компенсация

Противник съм на автоматиците, а не ми се чакаше 4 месеца.
Ами... сещате се.
michailid

Škoda Фен

Мнение от michailid »

zar написа: 06.11.2020, 15:48:11 То нещо хубаво ,освен лъскава фасада ,остана ли в тоя град ми кажи [smilie=sarcastic.gif]
Само от далече е красив а и 2-3 места [smilie=sarcastic.gif]
Аватар
VSG

Škoda Фен

Гараж: Superb 3 Facelift 1.5 TSI

Мнение от VSG »

michailid

Škoda Фен

Мнение от michailid »

Здравейте отново! След дълго чакане (миналата сряда) си взех колата [smilie=yahoo.gif]
Но не ми остана време за снимки а и вече е за миене. Като цяло съм много доволен. Подробности ще има като пусна тема. ИзображениеИзображениеИзображение
tenata

Мнение от tenata »

Колеги, опделено 4-ката има линия и имам сериозен инетерес към RS-ката.
За мен "Вагаджийката" не е ли дизел, не ми говори :) , та за това е въпроса за RS_ката кой мотор е за предпочитане дизел или бензин?

Ясно е че дизела на разход нищо него бие и това му е основния плюс спрямо бензина.
От друга страна новите бензинки с това директно впръскване не съм имал допир до сега с тях.
Публикувай отговор

Обратно към “Octavia IV”