Октавия 4 / Octavia IV - общо обсъждане на модела

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2020
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
vankissa

Škoda Фен²

Гараж: > VW Golf MK4
> Skoda Superb 3, L&K, 2.0TSI/272HP, 7DSG, 4X4
> Renault Captur TCe 154

Мнение от vankissa »

Като цяло са много яка екстра, но все пак имат забележка, която следва да се има предвид - понякога се налага ръчна намеса.

Случва се когато:
> се движите по равен път и следва спускане. Светлините на всички, които се изкачват срещу Вас бият някъде във високото, над датчиците на системата и ги заслепявате;
> се изкачвате по наклон и заслепявате всеки, който започва спускането срещу Вас.

И двете са повече проблем с камиони и автобуси, т.е. когато водача срещу Вас се озовава срещу Вашите фарове преди тези на неговото превозно средство. Два, три пъти ме светнаха тираджии преди да се светна какво се случва.
nmnikolov

Škoda Ентусиаст

Гараж: ŠKODA Octavia Combi III FL Vision 1.5 TSI DPCA DSG

Мнение от nmnikolov »

@vankissa този проблем е разрешен в новата S class, при която се променя ъгъла на фаровете при изкачване. [smilie=sarcastic.gif] Иначе описаният от теб проблем със заслепяването при изкачване го има при всеки фар, независимо дали е Matrix, LED, Xenon или халоген.
Изображение
Аватар
vankissa

Škoda Фен²

Гараж: > VW Golf MK4
> Skoda Superb 3, L&K, 2.0TSI/272HP, 7DSG, 4X4
> Renault Captur TCe 154

Мнение от vankissa »

Аз не твърдя, че тук проблема е нов и невиждан до сега, а че е нещо с което автономната система не се справя.
Т.е. поне аз, допускайки че системата се справя с всичко в режим Auto, и виждайки как на практика го прави на прав път или в завой, за кратко бях забравил, че все пак не е перфектна.

Ако си контролирах превключването на дълги/къси сам - това нямаше да се случи. И все пак - готина екстра е като имаш предвид тези особености.

p.s.
Засичането на обекти работи само в режим Auto. В ръчен режим всички секции работят, като стандарнти дълги светлини.

p.s.2
Решението в S класата също не изглежда панацея. Сещам се за много пътни участъци извънградско, където бих искал да виждам какво се случва възможно по-далеч, въпреки че се изкачвам или спускам.
Освен това първия сценарии описва как се движим по равен участък и ни предстои спускане. Представете си как се изкачва тир отсреща и му виждате габаритните светлини отгоре на кабината, но не и фаровете.
Не мога и да предложа решение всъщност... Вероятно би изисвало много по-чувствителни датчици и изчислителна мощ, която да обработва многото информация по време на движение, за да се засичат правилно подобни моменти. Вероятно проблема не би бил в самите алгоритми щото то е ясно кога се случва.
Аватар
kalata

Škoda Ludicrous

Гараж: Octavia 2 Elegance 2.0 TDI-PD DSG, 2007

Мнение от kalata »

Някой знае ли каква е разликата между двата бензинови двигателя 2,0 със 190к.с. и с 245к.с.
"Малкият" има възможност за 4х4 и ако може да се надуе малко, няма да е лоша оферта.
Ако пуснат и Монте Карло пакет ще се получи и готина визия.
"Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича недозавиване; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за свръхзавиване" - Walter Röhrl
Аватар
todor87

Škoda Racer

Гараж: Skoda Superb 3 Combi 2.0 TSI Revo Stg3~390hp
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 190hp M/T

Мнение от todor87 »

kalata написа: 27.01.2021, 22:55:01 ако може да се надуе малко
todor87 написа: 09.12.2019, 14:29:00 Не мисля, че става.
190 тси трябва да еа888 gen3-b, с Милър цикъла...
А той е с:
todor87 написа: ↑Повишена компресия от 9.6 на 11.7.
По-малка горивна камера.
Намален диаметър на всички портове.
Буталата.
Главата.
Другите по-известни ги знаеш.

П.с. това се отнася само за 190к.с. 2.0тси еа888 ген3 б
didoya

Škoda Фен²

Гараж: Superb III L&K 272ps 4x4

Мнение от didoya »

Малкият доколкото знам работи по цикълът на Милър/Будак. Големият - не.

Нека спецовете ме поправят ако греша.
Hursa

Škoda Фен

Мнение от Hursa »

Може ли да се изтегли от някъде "ръководство на потребителя" за определен модел?
Аватар
andreev

Škoda Фен

Гараж: Škoda Octavia 4 RS, 2.0 TSI, 7DSG

Мнение от andreev »

Hursa написа: 28.01.2021, 21:52:19 Може ли да се изтегли от някъде "ръководство на потребителя" за определен модел?
https://manual.skoda-auto.com/451/bg-bg ... ualLang=bg
Това върши ли работа?
Аватар
redalex

Škoda Racer

Гараж: vRS 245
BMW K1300S

Мнение от redalex »

И в приложението My Skoda си ги има всички тези ръководства. [smilie=pardon.gif]
nmnikolov

Škoda Ентусиаст

Гараж: ŠKODA Octavia Combi III FL Vision 1.5 TSI DPCA DSG

Мнение от nmnikolov »

@redalex има си ги ама май само за тези с активирани online услуги... Аз като си добавя VIN номера и ми изписва да свържа телефона със SmartLink+. Вързвам го към колата и пак нищо не става.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Octavia IV”