CitigoE iV

Модел Citigo от 2011 - до днес
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
maiden

Škoda Фен

CitigoE iV

Мнение от maiden »

Спряна е защото VW нямат капацитет да произвеждат всичките си модели.
Monky

Škoda Фен

CitigoE iV

Мнение от Monky »

Разликите между Up! И Citigo са както при повечето други модели на двете марки - дискретни, но съществени за който разбира.

За мен основният недостатък спрямо Up! е окачването. На Citygo все едно са оставили същото окачване от малолитражката като са сложили батерите да тежат резултатът е яко клатене. [smilie=sarcastic.gif]
Неизвестен

Škoda Фен

CitigoE iV

Мнение от Неизвестен »

Monky написа: 15.06.2021, 08:59:58 Разликите между Up! И Citigo са както при повечето други модели на двете марки - дискретни, но съществени за който разбира.

За мен основният недостатък спрямо Up! е окачването. На Citygo все едно са оставили същото окачване от малолитражката като са сложили батерите да тежат резултатът е яко клатене.
Моля те дай ми някакви конкретни разлики кое е различно, тъй като като се разрових по каталозите частите по окачването са едни и същи.
Monky

Škoda Фен

CitigoE iV

Мнение от Monky »

Карах двете през ден и разликата за мен беше очевидна. Up е по-стегнат според мен. Разбира се, разликата може и да е само в главата ми [smilie=pardon.gif]
Неизвестен

Škoda Фен

CitigoE iV

Мнение от Неизвестен »

Според мен така ти се струва, и двете съм ги карал немалко.
Разлика c up във возията не намирам честно казано.
Неизвестен

Škoda Фен

CitigoE iV

Мнение от Неизвестен »

Да добавя още наблюдения:
1. За съжаление окачването е като на другите шкоди - тропащо, въпреки че няма нищо за смяна... По павете и кълдъръм си потропва. Предните спирачни апарати потропват при тръгване напред-назад.
2. Пробега в града е страхотен - поне 200 км. с климатик при сегашните жеги. Интересното е, че като се качиш да я караш имаш желание да я караш с отворени прозорци защото не ядат от пробега :)
3. Климатика духа, ама е като да не духа. Истината е, че е по-скоро анемичен и става колкото да не прегрееш. Съощото обаче се отнася и за Октавиите, на които съм се возил сравнено с някои премиум марки.
4. Когато имаш стикер за спиране в зона е много готино - спираш и си тръгваш.
5. Ускорението и усещането за каране в града е страхотно. За мен това е перфектната кола за града - тиха, удобна, лесна за паркиране и много приятна за каране... До 60 км/ч няма кой да те настигне на светофара, като искаш да се мушнеш някъде само даваш газ и тръгва....
Аватар
redalex

Škoda Racer

Гараж: vRS 245

CitigoE iV

Мнение от redalex »

Скоро карах спарк Шкода - не е имало проблеми с климатика, както няма и на октавията. (Там има една настройка, дето ако е на минимум, имаш усещане, че няма климатик)
Аватар
kalata

Škoda Ludicrous

Гараж: Octavia 2 Elegance 2.0 TDI-PD DSG, 2007

CitigoE iV

Мнение от kalata »

Това явно го има от 15 години. На моята Октавия ако наглася градусите на min, не духа толкова студено, колкото ако избера 16 или 17 градуса например. Ако някой ми го обясни това защо е така ще го черпя.
"Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича недозавиване; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за свръхзавиване" - Walter Röhrl
Аватар
stefan L

ŠKODA MASTER

Гараж: Superb 2.8 /ex Octavia 2.0TDI BKD powered by Gunter Service /Golf 7 R CJXC powered by Gunter Service/530 xd lci powered by Gunter Service

CitigoE iV

Мнение от stefan L »

Неизвестен написа: 07.08.2021, 09:24:15 До 60 км/ч няма кой да те настигне на светофара,
[smilie=spiteful.gif]
Неизвестен

Škoda Фен

CitigoE iV

Мнение от Неизвестен »

redalex написа: 07.08.2021, 10:45:34 Скоро карах спарк Шкода - не е имало проблеми с климатика, както няма и на октавията. (Там има една настройка, дето ако е на минимум, имаш усещане, че няма климатик)
Ще я сменя, че много не обичам да ми вее в колата.

Пак казвам - сравнено с климатика на преимум марките не е добър...
Публикувай отговор

Обратно към “Škoda Citigo”