Въпроси за Карок

Модел Yeti от 2009 до 2017
Karoq от 2017
Kamiq от 2019
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
Sev
Гараж: Karoq 2.0 TDI 4х4 DSG
FIAT 500

Въпроси за Карок

Мнение от Sev »

Здравейте,

Не съм влизал от много време (години :) )...наложи се да си направя нова регистрация ,тъй като не мога да възстановя старата...
Но виждам че форума доста се е променил и старите теми не съществуват, може и самата регистрация да е била заличена.

През времето съм имал допир до Фабия и Румстър.

Преди известно време съдбата ме срещна с Карок 2.0 TDI DSG 150 4x4 с оборудване Бизнес (с добавени като опция 17 цолови джанти).

Има неща за които имам въпроси

Първото е, че сензора на осветеност включва фаровете прекалено рано - има ли вариант това да се промени с необходимата апаратура?

Второто е свързано с на отоплението на огледалата, което се включва отделно от това на задното стъкло. Въпросът ми е ако бутона е завъртян в позиция отопление, постоянно ли работи или зависи и от външната температура?

Май имаше и още нещо, но сега не се сещам.

...забелазах и някои бъгове
когато се сменяме времето есен и пролет - това нулира и данните за състоянието на пътуването в секция "продължително време"
както и понякога когато колата не е запалена мултимедията показва грешен час, в момента в който се запали и часовника се "сверява"

Благодаря
Rangel

ŠKODA MASTER

Гараж: Superb 3 TDI/140 kW/190к.c./7DSG/4х4

Въпроси за Карок

Мнение от Rangel »

Поне при мен, кога да светват фаровете се гласи от медията.
Аватар
Sev
FIAT 500

Въпроси за Карок

Мнение от Sev »

Там съм го сложил на "късно"
Но нищо не се променя
Отделно от това мисля, че не е свързано с осветеността за която говоря
А просто когато се минава през тъмно място (тунел или подобно) фаровете се включват една идея по-късно

Има и друг бъг, свързан с режимите на шофиране
При настройка и ползване на индивидуален
Помни настройките само докато се изгаси колата
След палене на дисплея пише индивидуален, но за мен колата е на нормален
Аватар
blindbard

Škoda Фен

Гараж: Skoda Karoq, 1.5 TSI, DPCA, 150 HP, 6M, Business, MY 2020
Обратна връзка:

Въпроси за Карок

Мнение от blindbard »

Sev написа: 06.11.2020, 18:41:10 Първото е, че сензора на осветеност включва фаровете прекалено рано - има ли вариант това да се промени с необходимата апаратура?
При мен работи коректно, настроен е на "късно" от инфотеймънта. Ако чистачките са включени и работят за повече от 40 секунди, отново се включват късите светлини, независимо от настройката "рано-средно-късно".
Sev написа: 06.11.2020, 18:41:10 Второто е свързано с на отоплението на огледалата, което се включва отделно от това на задното стъкло. Въпросът ми е ако бутона е завъртян в позиция отопление, постоянно ли работи или зависи и от външната температура?
Работи на принципа на отоплението вътре в колата. На автоматичен режим на климатроника приоритет вътре е видимостта и предното стъкло. Така е и със страничните огледала - при лошо и студено време работи постоянно.
Sev написа: 06.11.2020, 18:41:10 когато се сменяме времето есен и пролет - това нулира и данните за състоянието на пътуването в секция "продължително време"
При мен се нулират единствено при достигане на изминати 100 моточаса.
Sev написа: 07.11.2020, 07:26:27 При настройка и ползване на индивидуален
Помни настройките само докато се изгаси колата
Тази опция я няма при мене, но руснаците и британците казват, че е така и при тях.
Аватар
Sev
FIAT 500

Въпроси за Карок

Мнение от Sev »

Това за осветеността си е мое разбиране.
Свети когато няма нужда.
Преди този Карок, карах друг.
Работи по същия начин , не е до конкретната кола.

За моточасовете ще го проверя.

А относно режимите е доста жалко.
Допада ми как сменя предавките на спорт, но не и твърдия волан.
Затова решението беше индивидуален режим , който обаче реално не работи.

Старт стоп системата не е добре измислена.
При Рено примерно , когото водачът прецени че спирането ще е кратко може с педала на спирачката да контролира това дали системата ще се активира. При лек но достатъчен натиск , за са бъде колата в покой - системата не се активира.
Аватар
blindbard

Škoda Фен

Гараж: Skoda Karoq, 1.5 TSI, DPCA, 150 HP, 6M, Business, MY 2020
Обратна връзка:

Въпроси за Карок

Мнение от blindbard »

Sev написа: 07.11.2020, 10:28:53 Старт стоп системата не е добре измислена.
И на мен не ми е приятна, но съм автоматизирал движенията си вече - стартирам двигателя и изключвам start-stop. За града, където шофирам най-често, ми е напълно излишна. ;)
Аватар
Никола Иванов

Škoda Фен²

Гараж: Octavia 2 1.9TDI
Karoq 2.0TDI 4x4 DSG
Обратна връзка:

Въпроси за Карок

Мнение от Никола Иванов »

Има модули, които се поставят и запомнят положението на бутона Старт-Стоп , когато се гаси колата.
Аватар
Sev
FIAT 500

Въпроси за Карок

Мнение от Sev »

Системата на мен ми върши работа
Имам по маршрута места, където се стои с минути
Просто ме дразни и трябва да натискам бутона като знам, че престоя ще е кратък
Аватар
Sev
FIAT 500

Въпроси за Карок

Мнение от Sev »

Тествах това с часовника, не се нулира.
Явно предните пъти е било съвпадение със 100те часа и смяната на времето.

Сетих се за още нещо - става въпрос за допълнителния електрически наглевател за отоплението на купето.
Някой има ли идея кога се активира (има ли праг на външна температура) и до каква температура на двигателя е активен?
На предишна моя кола от друга марка беше когато зададената температура на желана температура в купето е на максимум.
Но тук определено не е така. Съдя по това за допълнителната консумацията, която се визуализира на таблото.
Аватар
Sev
FIAT 500

Въпроси за Карок

Мнение от Sev »

Сетих се за още нещо
От двигателя се чува шум , подобен на проблем с ролка Имаше го и на предния Карок, който ползвах
Миналата седмица предишния влезе в сервиз за обслужване , редовно , за масло и.т.н
Оказа се наистина ролка , смениха целия ангренажен възел по гаранция
Колата е на 50000 км, но шумът го имаше поне още преди 10000
Плюс някакви тампони по окачването също по гаранция
Публикувай отговор

Обратно към “Škoda Kamiq, Karoq, Yeti”