Добавяне на бутони (мулти-волан) на Yeti

Модел Yeti от 2009 до 2017
Karoq от 2017
Kamiq от 2019
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
PSG

Škoda Фен

Гараж: ŠKODA Yeti Adventure 2.0TDI 140hp 4x4 '15 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V '07

Мнение от PSG »

Здравейте колеги,

От доста време ми се върти една муха из главата и реших да ви попитам. Става въпрос за добавяне на бутони за управление на мултимедията от волана на автомобила. Намерих подобни теми за по-стари коли, но в повечето няма нищо систематизирано и завършват с неясен край - работи ли, не работи ли.... Не ми е тумнало да го правя на всяка цена, но ако не е толкова трудоемка задачата, бих си поиграл.

В голяма беля ли се вкарвам или нещата са plug-n-play? Играл съм си с подобни неща с други коли, дори и круиз-контрол съм добавял, но с ВАГ не съм се заигравал до момента.

Колата е фейслифтово Yeti от 2015г. с шантава модификация откъм екстри. Много неща има по нея, но точно мулти-волан и готина мултимедия не са и сложили. Виждал съм кола като моята със Swing и бутони на волана, което ще рече, че е възможно да се случат нещата, стига да намеря необходимите чаркове и как да ги подкарам.

Какво знам до момента:
- Трябват ми бутоните за самия волан.
Доколкото съм ровил из интернет, има различни конфигурации на бутоните, в зависимост от аборудването на колата (хендс фрий, пр.)...
Какви бутони да търся за въпросната Swing мултимедия? Ако някой има кола със Swing и мулти-волан, моля да сподели една снимка, за да видя за какво да се оглеждам.
Оригинални бутони ли да търся, или има читави китайци (примерно)?
- Трябва ми модул за мултиволан.
Доколкото разбрах стои някъде в конзолата на волана. Моят вероятно няма да поддържа подобна функционалност и ще трябва да се смени. Какъв модул трябва да търся и от какво зависи типа му? Предполагам има взаимозаменяемост и такъв от Октавия и Супърб също би ми свършил работа. Кодиране трябва ли след замяната? Става ли кодирането с VAG-COM и как се прави?

На първо време това ми стига като информация, за да разбера дали изобщо си заслужава да го правя.
Ако някой се е заигравал, дори и на друга кола, ще се радвам да сподели процедурата и резултата!
ŠKODA Yeti Adventure 2.0TDI 140hp 4x4 '15
FIAT Bravo II 1.9 MultiJet 16V
Аватар
PSG

Škoda Фен

Гараж: ŠKODA Yeti Adventure 2.0TDI 140hp 4x4 '15 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V '07

Мнение от PSG »

Намерих кола на части с бутоните, които ми трябват.
Сега върпосът е как да разбера, дали модулът на моята поддържа мултиволан? Колата ми фабрично има круиз-контрол, доколкото разбирам на предните модели Шкоди това е било един винд индикация, че модулът има възможност.
Аватар
deniz8912

Škoda Фен²

Гараж: Skoda Octavia 2 FL vRS 2.0 TDI CEGA 6manual

Ex ....Skoda YETI AMBITION 4X4
1.8 TSI 160к.с.
Обратна връзка:

Мнение от deniz8912 »

Това, че имаш круиз контрол не значи, че ще може да поддържа мулти волан. Има много модели модули от които половината само поддържат и двете. Трябва да се закачи VCDS, за да видиш какъв ти е модула и по партидния номер да провериш какви са му възможностите. Някой ми беше казал че Йети има модул протекшън, който ти пречи да правиш такива ъпгрейди. Не съм 100% сигурен дали е така. Ако поддържа мулти волан модула мисля че ще стане работата.
https://shop.antonovvet.com/
За всички съфорумци и техните приятели домашните любимци.Специална отстъпка към продуктите в магазина. ПРОМО КОД skoda11
Аватар
zloQQ

Škoda Ludicrous

Гараж: ŠKODA Octavia L&K 1.9 TDI AHF
ŠKODA Octavia vRS 2.0 TDI CR CEGA
Обратна връзка:

Мнение от zloQQ »

Компонент протекшън май няма за Yeti. Мисля, че от О3 го има.
Аватар
PSG

Škoda Фен

Мнение от PSG »

deniz8912 написа: 06.03.2021, 11:34:06 Това, че имаш круиз контрол не значи, че ще може да поддържа мулти волан. Има много модели модули от които половината само поддържат и двете. Трябва да се закачи VCDS, за да видиш какъв ти е модула и по партидния номер да провериш какви са му възможностите. Някой ми беше казал че Йети има модул протекшън, който ти пречи да правиш такива ъпгрейди. Не съм 100% сигурен дали е така. Ако поддържа мулти волан модула мисля че ще стане работата.
Довечера ще я закача, ще видя номера и ще умуваме. Всичко е възможно, за това питам. Тази, от която намерих бутончетата, пък няма круиз..... [smilie=sarcastic.gif]
Аватар
PSG

Škoda Фен

Мнение от PSG »

Малко развитие по темата. Напоследък доста задачи ми се събраха и не можах да се заиграя с таралясника. Онази вечер я закачих на ваг-кома и взех номера на модула.

Address 16: Steering wheel
Control Module Part Number: 5K0 953 521 DN
Component and/or Version: LENKS.MODUL 016 0162
Software Coding: 5080140000
Work Shop Code: WSC 33361
VCID: 7B6520824C8521C2C1-802E

Прерових нета, мамка му и прасе, и не мога да намеря таблица/списък с функционалностите точно за тои модул. За куп други намерих. Във форума на ross-tech има тема, в която някакъв пич с Caddy '14 се мъчи да подкара MFSW със същия модул и в крайна сметка не успява.
Аватар
deniz8912

Škoda Фен²

Гараж: Skoda Octavia 2 FL vRS 2.0 TDI CEGA 6manual

Ex ....Skoda YETI AMBITION 4X4
1.8 TSI 160к.с.
Обратна връзка:

Мнение от deniz8912 »

Ако нямаш мулти волан със сигурност този модул не поддържа такъв и трябва да го замениш с друг.
https://shop.antonovvet.com/
За всички съфорумци и техните приятели домашните любимци.Специална отстъпка към продуктите в магазина. ПРОМО КОД skoda11
Публикувай отговор

Обратно към “Škoda Kamiq, Karoq, Yeti”