Škoda Kamiq

Модел Yeti от 2009 до 2017
Karoq от 2017
Kamiq от 2019
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
boyksi

Škoda Kamiq

Мнение от boyksi »

Чудя се между Сеат Арона и Шкода Камик и двата със същия двигател 1,5tsi DSG

Alvin_iv

Škoda Фен

Škoda Kamiq

Мнение от Alvin_iv »

Какво ти е мнението за Ароната, спрямо Камика? Обезшуменост, комфорт, усещане?

boyksi

Škoda Kamiq

Мнение от boyksi »

Имам чувствтото, че в Камик се усеща по добро качество на материалите в интериора, но това е до усещане(вътре ми е по солидна от Ароната и инфотейнмънта в Камик ми стои по модерен, по пипнат). За обезшуменост, двигатели и т.н няма какво толкова да правя разлика, защото са идентични, да не кажа еднакви.

dem4oy

Škoda Фен

Škoda Kamiq

Мнение от dem4oy »

boyksi написа:
22.05.2020, 18:31:35
Здравейте, и аз бях на тест драйв за Камик търся автомат, но ми дадоха ръчни. Въпроса ми е някой има ли наблюдения върху автомата добре ли превключва - става въпрос за версия 1,5TSI DSG. Мисля другата седмица да го взимам имат малко налични бройки.
Карам О3 ФЛ с този мотор и скоростна кутия (7ДСГ). Кутията си превключва без да я усетих при нормално каране. При по - сериозно подаване на газ превлючва малко по - рязко , но смятам че е напълно нормално. Аз лично съм доволен от колата , мотора и кутията до момента.

Alvin_iv

Škoda Фен

Škoda Kamiq

Мнение от Alvin_iv »

В Сеат дават сякаш по-добри отстъпки за Ароната? За по-малко пари от колкото за Камик, получаваш повече екстри.

Аватар
Taratajki

Škoda Ludicrous

Гараж: Fabia 3 1.2 tsi ; Octavia 3 2.0 tdi

Škoda Kamiq

Мнение от Taratajki »

Най хубавата екстра в kamiq не можеш да си я поръчаш изобщо при другите ;) Това е обема на вътрешното пространство и багажника. Аз лично, винаги бих се лишил от някоя глупост, в полза на повече кола. Но, всеки има приоритети [smilie=pardon.gif]

DragoM

Škoda Kamiq

Мнение от DragoM »

boyksi написа:
22.05.2020, 18:31:35
Здравейте, и аз бях на тест драйв за Камик търся автомат, но ми дадоха ръчни. Въпроса ми е някой има ли наблюдения върху автомата добре ли превключва - става въпрос за версия 1,5TSI DSG. Мисля другата седмица да го взимам имат малко налични бройки.
Аз съм с тази комплектация и съм доста доволен. В градски условия не усещам превключването, дори и на спортен режим. На извънградско до около 150 км/ч шума е добре, освен ако няма силен страничен вятър - тогава се чува вятъра, но не и двигателя или шум от пътя. След 150 км/ч е шумна, но не е непоносимо.
Изображение

boyksi

Škoda Kamiq

Мнение от boyksi »

Колеги още един въпрос - Взех си Камика 1,5tsi DSG. Имам темпомат, но искам да попитам мога ли да си добавя като функция адаптивен темпомат - да следи предния автомобил на определена дистанция. Благодаря

Аватар
igeorgiev82

ŠKODA MASTER

Гараж: Octavia 3 FL 1.4TSI DSG-BLUE MAGIC

Škoda Kamiq

Мнение от igeorgiev82 »

boyksi написа:
04.07.2020, 14:13:00
добавя като функция адаптивен темпомат
Ако питаш за чисто софтуерно добавяне-НЕ.Има си отделни чарколяци за добавяне.
След като го искаш,защо не си го поръча с колата?

Аватар
Taratajki

Škoda Ludicrous

Гараж: Fabia 3 1.2 tsi ; Octavia 3 2.0 tdi

Škoda Kamiq

Мнение от Taratajki »

Питай в Еуратек. По принцип няма невъзможни неща. Но, според мен, едно главоболие оо малко е липсата на тая щуротия. Радарния елемент е доста привлекателен за криминалния контингент.

Публикувай отговор

Обратно към “Škoda Kamiq, Karoq, Yeti”