Škoda Kamiq

Модел Yeti от 2009 до 2017
Karoq от 2017
Kamiq от 2019
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Yaya

Škoda Kamiq

Мнение от Yaya »

blindbard написа:
05.03.2020, 18:23:47
Yaya написа:
05.03.2020, 16:22:26
и съм сравнително доволна
А защо така?
Защото е нова и още е рано да кажа дали съм изцяло доволна. Пробвах я до Бургас. Харчи ми при круз контрол и 120 км/ч на магистралата 6/100 - от зареждане до зареждане. Колегите от транспортния ни отдел казват, че като се разработи, ще харчи по-малко. Градско ми е около 8/100. На дълъг път изключва 2 от цилиндрите и си го изписва на дисплея. Не знам дали това е добре в дългосрочен план :)
Дразни ме стоп/старт бутона, защото трябва винаги да го изключвам, но всички коли с Евро 6 имали такъв. Все още не успявам да си свържа телефона с медията - така и не намирам в Google Play въпросната програма Android Auto и съответно не мога да си проектирам навигацията на инфотейнмънта... Все глезотийни дребни подробности.
Иначе, като возия е много добре. Вози меко, седалките са много комфортни. В купето има допълнително уплътняване и не се чува дори, че двигателят работи. На магистралата се усеща само слабо бучене, а като отворя прозорците, вятърът плющи. Бордкомпютърът дава съвети за шофирането, на два пъти вече се включиха предните сензори за движение и близко разстояние и ми намалиха скоростта, блутуутът е много удобен за говорене по телефона по време на движение.
Но аз не съм шофирала продължително други нови коли и не мога да направя съпоставка. Възможно е всички да са така удобни :))))
Както казах, малко, кокетно градско кросоувърче, с вид на зверче. На мен ми харесва за единия месец, през който я шофирам. Не заема много място при паркиране и все пак е по-високо и дава добра видимост напред. Задните седалки са много просторни, багажникът ми е напълно достатъчен. А и на този етап Шкода се славят като здрави коли, а и това е важно. Както казах, това е моята кола за градски условия предимно, не семейната.
Разумното е да кажа - това е нов модел, не е ясно как ще се развие и наложи на пазара и дали ще го има, както са класическите Октавия и Супърб. Но пък какво ли разбирам, аз съм жена ;) само споделям общи впечатления. Колега каза, че двигателят е новият на Фолксваген.
Според мен си заслужава. А и за 40к получих кола, за която при Тойота щях да дам около 50к.
Вече съм оборудвана с Шкода и ще ровя във форума за съвети. Надявам се да не ми се налага много :)))

ПП. Добавям, че е доста маневрена, с малък ъгъл на завоя, което ми направи впечатление при паркирането напред.
Последно промяна от Yaya на 06.03.2020, 10:38:47, променено общо 1 път.

Аватар
redalex

Škoda Racer

Гараж: vRS 245
BMW K1300S

Škoda Kamiq

Мнение от redalex »

Ебаси... жена даде по-компетентно мнение и добро кратко ревю от 2/3 от мъжете по авто форумите... [smilie=thank_you2.gif]

Аватар
lubomirov1985

Škoda Мод

Гараж: 1. Mercedes - Benz W164, Edition 10 - 320 cdi 4matic
2. Land Rover Freelander 2.0 TDI

Škoda Kamiq

Мнение от lubomirov1985 »

Yaya, Честито за придобивката. Много безаварийни километри и атрактивни дестинации. Ще чакаме снимки :)
Бирата е божествена напитка!
Доставя ти удоволствие и когато влиза и когато излиза!

Yaya

Škoda Kamiq

Мнение от Yaya »

Ето снимки. Това е още от първия ден след купуването :) извинявам се, не са особено професионални, но я снимах 15 пъти от всички страни, за да я покажа на мъжа ми, че той беше в чужбина в командировка и не я беше виждал на живо :))) Важното е, че я одобри впоследствие. Но нали аз ще я карам, остави ме аз да си избирам външния вид. Той само съветваше за техническите параметри.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последно промяна от Yaya на 06.03.2020, 10:36:34, променено общо 1 път.

Аватар
igeorgiev82

ŠKODA MASTER

Гараж: Octavia 3 FL 1.4TSI DSG-BLUE MAGIC

Škoda Kamiq

Мнение от igeorgiev82 »

Yaya написа:
06.03.2020, 09:30:00
Все още не успявам да си свържа телефона с медията - така и не намирам в Google Play въпросната програма Android Auto и съответно не мога да си проектирам навигацията на инфотейнмънта.
Изтегли и инсталирай от тук:
https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/
и ще проработи :)В гугъл стор-а няма да го намериш,не се поддържа в БГ.
Честито и безаварийно!

nmnikolov

Škoda Фен²

Гараж: ŠKODA Octavia Combi III FL Vision 1.5 TSI DSG

Škoda Kamiq

Мнение от nmnikolov »

Честита придобивка и от мен. Със здраве да си я караш и много безаварийни километри!

Android Auto няма да го намериш в google play, защото не е активен за нашия район. Свали си последната версия от тук и си я инсталирай ръчно на телефона.

Аз съм със същият мотор и наистина е много икономичен, особено до 90км/ч, когато изключва цилиндри. Хубаво е да се сменя маслото по-рано, а не да се чака 30 000 км. То след като ще я караш само градско със сигурност компютъра ще намалява сервизния интервал и никога няма да стигне 30к.

Сега като се стопли времето допълнително ще падне разхода, така че това може да те обърка и да го отдадеш предимно на разработения двигател.

Единствено за ръчните скорости и лиглите не съм съгласен. Хората си взимат автоматик не защото не могат да сменят скорости, а защото търсят комфорт. След като ще караш колата само в града то автоматика още повече си заслужава!

Yaya

Škoda Kamiq

Мнение от Yaya »

Благодаря за съдействието на всички :) Ще продължавам да следя темата.

Аватар
redalex

Škoda Racer

Гараж: vRS 245
BMW K1300S

Škoda Kamiq

Мнение от redalex »

Имате ли идея в ЕТ дали има демо Камик с такъв мотор?

Аватар
bega4kata

Škoda Мод

Гараж: Оctavia 3 RS TSI
Tiguan TDI 4motion
0896670196
Обратна връзка:

Škoda Kamiq

Мнение от bega4kata »

Честито, със здраве да си я караш. И много безаварийни километри.
Цвета и джантите много и ходят. Поздравления.
Revo stg3

Аватар
kalata

Škoda Ентусиаст

Гараж: Octavia 2 Elegance 2.0 TDI-PD DSG, 2007

Škoda Kamiq

Мнение от kalata »

Хиляди безаварийни километри и от мен.
От трите СУВ-а на Шкода, Камик ми харесва най-много. Запланувал съм го и аз за жена ми.
"Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича недозавиване; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за свръхзавиване" - Walter Röhrl

Публикувай отговор

Обратно към “Škoda Kamiq, Karoq, Yeti”