Yeti - Стържещ звук при завой

Модел Yeti от 2009 до 2017
Karoq от 2017
Kamiq от 2019
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
tahumbata

Škoda Фен

Гараж: Karoq Style 2019 1.5 TSI DSG 4x4 лава син металик

Мнение от tahumbata »

Карета и/или лагер и според мен. При Аудито така беше се скъсал шарнира на вътрешното каре и се чуваше -тър-тър-тър, а после и от външното припукване и придрусване при завой. Ако е това, не е драма - стандартна процедура, която тряе половин-един час за отстраняване. Успех!
Аватар
PSG

Škoda Фен

Гараж: ŠKODA Yeti Adventure 2.0TDI 140hp CFHC 4x4 '15 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V '07

Мнение от PSG »

Да затворим темата :)
Днес колата беше в сервиз. Проблемът беше открит и отстранен - сдробен лагер на лява предна главина. Моята диагноза се потвърди и от механиците - ухо стетоскоп. [smilie=sarcastic.gif]
След ремонта "спи градът". Няма виене, няма ручене, всичко си е както трябва.

Изводи:
1) Това, че засилва шума на ляв завой не определя категорично, че лагерът ще е десен. Може да е точно лвият, както при мен.
2) На крик и въртене на ръка може и нищо да не разбереш. В моя случай луфтове на колелото нямаше, а лагерът се обаждаше при скорости на въртене доста по-високи от тези, които може да направиш на ръка при зацепен диференциал.
3) Докато ЕТ те вземат за " оторизирана експертна диагностика" може да хвръкнат съчмите на лагера в орбита. Ремонтa правих във Вентура Гараж.

И така проблемът е решен. Благодаря на всички включили се, мисля че стана добра тема, която би била в полза на някой друг колега.
Сега да видим десният колко ще изкара. [smilie=sarcastic.gif]
SilverBullet написа: 21.07.2021, 23:20:58 Като я вдигнете и установите дали шума идва от задния диф мога да ти кажа номерата на лагерите ,които са за смяна
Уха!
При мен шумът категорично беше от предната ос, но с този пост ме заинтригува. Haldex 5 да няма особености на дизайна, податливи на сдипляне? [smilie=sarcastic.gif]
Последно промяна от PSG на 22.07.2021, 20:06:35, променено общо 5 пъти.
ŠKODA Yeti Adventure 2.0TDI CFHC 4x4 '15
FIAT Bravo II 1.9 MultiJet 16V
Аватар
SilverBullet

Škoda Фен²

Гараж: Skoda Octavia Estate MK3 1.8TSI DSG 4X4 STAGE 3
Обратна връзка:

Мнение от SilverBullet »

PSG написа: 22.07.2021, 19:44:04 При мен шумът категорично беше от предната ос, но с този пост ме заинтригува. Haldex 5 да няма особености
За халдекс 5 много се писа, иска сваляне и чистене на цедката на 20-30к км. Иначе по чужди форуми излизат дефектни лагери на задния диф на йети и на октавия след 2014 година ;)
Аватар
PSG

Škoda Фен

Гараж: ŠKODA Yeti Adventure 2.0TDI 140hp CFHC 4x4 '15 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V '07

Мнение от PSG »

SilverBullet написа: 22.07.2021, 19:48:46 За халдекс 5 много се писа, иска сваляне и чистене на цедката на 20-30к км.
Помня, че и аз писах в тази тема и споделих моя опит от собственоръчното обслужване на дифа и куплирането. Сменил съм всички възможни масла по трансмисията с Ravenol.
SilverBullet написа: 22.07.2021, 19:48:46 Иначе по чужди форуми излизат дефектни лагери на задния диф на йети и на октавия след 2014 година
Ще го имам в предвид!
ŠKODA Yeti Adventure 2.0TDI CFHC 4x4 '15
FIAT Bravo II 1.9 MultiJet 16V
Публикувай отговор

Обратно към “Škoda Kamiq, Karoq, Yeti”