Еуратек

Впечатления от сервизите, които посещавате за вашата любима Шкода. Теми на Партньорите на СНЦ ШФБ
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Rangel

ŠKODA MASTER

Гараж: Superb 3 TDI/140 kW/190к.c./7DSG/4х4

Еуратек

Мнение от Rangel »

Ако си от София, звънни имам момче ще ти направи реглажа докато стане перфектен за 1/3 от тези пари :)
Аватар
skodko

Ретро Škoda

Гараж: Skoda 120 L/ Skoda Fabia 1.2 HTP/ BMW E28 520I
Обратна връзка:

Еуратек

Мнение от skodko »

Винаги съм се чудил как пък го забелязвате тоя половин градус отклонение, особено в движение.
Белята каза: Айде бягай, че ми писна от тебе! Никой не ти чете суперлативите, работнико на ЕТ!
Аватар
vankissa

Škoda Фен²

Гараж: > VW Golf MK4
> Skoda Superb 3 FL, L&K, 2.0TSI/272HP
> Renault Captur TCe 154

Еуратек

Мнение от vankissa »

Да споделя последното двайсе с всички Вас - може на някой да му е полезно особено ако е в мойта ситуация с лизинг към дружество на Еуратек...

Виждам из тия дни, че имам удар от камъче по преден ляв калник, близо да фара. Съответно има ясно забележима вдлъбнатина, не много дълбока и не повече от 1 см в диаметър, заедно с матова резка резултат от получилото се триене при удара. Не се забелязваха напукване по лака и или по боята - изглеждаше лесно поправимо чрез PDR.

Решавам тази седмица и минавам през PDR сервиза на Цецо в Дружба за оглед. Човека погледна и ме извика на следващия ден, твърдейки че нищо няма да личи след около 30 минути работа. На следващия ден - даже по-добре - 15 минути работа и всичко е 6 точки, за което му благодаря и съм отразил в съответната тема.

След огледа в PDR сервиза обаче, и след като съм се консултирал с колегата @_v_, решавам да мина през Еуратек за завеждане на щета. Все пак 3,3К за Каско тази година - що да не поискам обезщетение за щетата при очевидно покрит от застраховката риск?!
Там ме прие един господин, чието име не запомних, но запомних че не му се говореше и не бе особено любезен ако му се задават въпроси. Процеса по завеждане на щетата бе сравнително бърз, но без да получа каквато и да е информация какво следва и какво да очаквам като следващи стъпки. Да не говорим за избор как да бъде отстранена щетата...
Разбрах, че въпреки досадата, която господина изпитваше при отговаряне на моите въпроси ще трябва да съм по-настоятелен и в крайна сметка се оказа, че понеже колата е лизингова и на практика е все още собственост на Еуратек Лизинг, Алианц одобряват заявената от мен щета и приключват процеса с възлагателно писмо към сервиз на Еуратек. Ако аз искам нещо друго, примерно да ми преведат пари по "експертна оценка", би следвало да заявя това си желание пред Еуратек Лизинг, които евентуално да одобрят моето искане. Въпросния господин спомена, че това искане е един вид аргументация къде и как ще си ремонтирам аз сам колата и дори го обвърза с плащанията от застрахователя.
Не ми спести И експертното си мнение, че боята под вдлъбнатината била "надигнала" и елемента имал нужда от цялостно пребоядисване. Но не с китосване, като при "колите през 90-те", а с "издърпване, пребоядисване" и каквото е необходимо още. Не разбирал какво съм целял с въпросите си и да съм си закарал колата в сервиза на Еуратек.

Решавам, че ще пиша на Еуратек Лизинг, за да одобрят преобразуване на обезпечението по вече заведената щета от "официален сервиз" към "експертна оценка". Получавам отговор гласящ, че тъй като автомобилът е нов, в гаранция и на лизинг няма как да дадат съгласие за ремонт по експертна оценка, и че автомобила трябва да се отремонтира с възлагателно писмо в сервиз на Еуратек Ауто ООД.

Последва четене на лизингови договори и установяване, че друг полезен ход в ситуацията аз нямам.

Извод:
За никого не е изненада, че лизинга е автогол, но Еуратек с подобни "професионални експертизи" и отношение към клиента, за мен, се оливат!
Rangel

ŠKODA MASTER

Еуратек

Мнение от Rangel »

Не че нещо, ама докато си в лизинг, таз кола не е твоя :), демек не можеш да взимаш решения. Точно за това, 2 години по-рано приключих с лизинга и стартирах с кредита към ДСК :)...
Аватар
igeorgiev82

ŠKODA MASTER

Гараж: Octavia 3 FL 1.4TSI DSG-BLUE MAGIC

Еуратек

Мнение от igeorgiev82 »

Как ще искаш обезщетение да ти дадът,като колата не е твоя?Ти си ползвател.То си го пише май:
Всички обезщетения са в полза на лизингодателя.
Не виждам къде са се оляли ЕТ [smilie=pardon.gif]
Аватар
vankissa

Škoda Фен²

> Renault Captur TCe 154

Еуратек

Мнение от vankissa »

Rangel написа: 28.05.2021, 16:15:28 докато си в лизинг, таз кола не е твоя
Напълно съм на ясно и твърде вероятно ще го приключа доста по-бързо от предварително заложеното също като теб :)
igeorgiev82 написа: 28.05.2021, 16:15:35 Всички обезщетения са в полза на лизингодателя.
Не виждам къде са се оляли ЕТ
Това не е точно така и е изрично уточнено в лизинговия договор. Опира до решение на лизингодателя, да, но то не е подразбиращ се отказ.

С писанието си не желая да обсъждаме точно тази част, а по-скоро да дам светлина върху една таква процедура.
И разбира се да изразя възмощението си от "експертизата" на Еуратек, които по всичко личи биха пребоядисали целия ми калник, за да реализират повече работа може би - не знам как по друг начин да си го обесня, но със сигурност тяхната диагноза НЕ е в полза на клиента. Така се оливат...
Последно промяна от vankissa на 28.05.2021, 16:45:46, променено общо 2 пъти.
Rangel

ŠKODA MASTER

Еуратек

Мнение от Rangel »

Хубаво е да кажеш къде си завеждал щетата. Човекът в Дружба е мега пекан, аз винаги свършвам страхотна работа с него.
Аватар
vankissa

Škoda Фен²

> Renault Captur TCe 154

Еуратек

Мнение от vankissa »

Там де - връщах се от Цецо /PDR-а в Дружба/.
Може да не му е било ден, знам ли - ама ми сговни и моя...
Rangel

ŠKODA MASTER

Еуратек

Мнение от Rangel »

Никога не съм имал проблеми с него.
Аватар
igeorgiev82

ŠKODA MASTER

Гараж: Octavia 3 FL 1.4TSI DSG-BLUE MAGIC

Еуратек

Мнение от igeorgiev82 »

vankissa написа: 28.05.2021, 16:37:14 лизингодателя, да, но то не е подразбиращ се отказ.
Е как да не е.Все едно да си си дал апартамента си под наем с договор за 5г.и наемателите да направят грандиозен ремонт с избиване на стени,да палят огън на средата на стаята [smilie=sarcastic.gif] и т.н.т без да те питат,щото разбираш ли,като го ползват могат да правят каквото си искат.
Публикувай отговор

Обратно към “Шкода Сервизи, Форумни майстори, Партньори”