Добре дошли в ШКОДА ФОРУМ! Моля, регистрирайте се за да вземете участие в дискусиите.
Намерете ни във Facebook Изображение || Google+ Изображение || Instagram Изображение

>>> Вземете своята брандирана Шкода Форум чаша! <<<

Еуратек

Впечатления от сервизите, които посещавате за вашата любима Шкода. Теми на Партньорите на СНЦ ШФБ
Потребителски аватар
pepi

Škoda Фен
Гараж: Octavia 2

Еуратек

Мнение от pepi » 27.07.2019, 12:23:22

За годишно облужване на Октавия 2 - масло, маслен, въздушен и поленов филтър в Надежда като отношение - супер доволен. Обаче 330 лв за това за 13 годишна кола малко множко ми се види. Това + някакви гайки и пробки, който правят около 20 лв общо
Оказа се, че на някое от облужванията сигурно са ми разменили кората под двигателя с на дизелова Октавия. Преди няколко години видях, че незнайно как ми е счупена отдолу с висящи треви от нея и това при положение, че тази кола от както е кола не е карана по черен път. Та купих си нова, оригинална и се оказа, че съм си купил правилната, обаче онази старата е по-голяма и пази по-добре.Съмнява ме да е излязла от завода така. Здраве да е.

Потребителски аватар
Pijomir

Škoda Ентусиаст
Гараж: VW Polo 1996г./ O3 FL 1.4TSI Style 2018г.

Еуратек

Мнение от Pijomir » 27.07.2019, 14:38:19

А как видя - пускат ли те да влезеш докато сменят маслото? Или някъде другаде си я карал?

„Времето е наркотик, твърде много от него убива.“

Потребителски аватар
pepi

Škoda Фен
Гараж: Octavia 2

Еуратек

Мнение от pepi » 27.07.2019, 15:21:40

Чаках отвън. Там ми показаха. Вътре външни хора не влизат. Винаги е била обслужвана в Еуратек, с изключение на 2 пъти в Трансексперт, където съм убеден, че не е имало смяна. Не мога да обвинявам хората неправомерно, все пак. Само предполагам. Евентуалната размяна е от преди 3-4 години. От тогава забелязах, че има малка дупка и трева и се учудих, защото съм я карал само по асфалт. Та днеска щом ми казаха, че старата кора ми е от дизелова ми дойде това предположение

Потребителски аватар
redalex

Škoda Racer
Гараж: vRS 245
BMW K1300S

Еуратек

Мнение от redalex » 08.08.2019, 23:47:09

Записах си час в понеделник тази седмица в Дружба - масла, филтри, ъпдейт на софт, корекция на фарове и смяна на USB порт, който нещо не работи.

Оставям колата в понеделник. Казвам - няма да ме има вторник и сряда и в четвъртък ще си я взема. ОК? ...ок, ми викат.
Колата не беше мита, но не беше и мръсна.
(между другото се изненадах колко малко клиенти има в шоурума ... като цяло бяхме 2ма човека и 6-7-8 човека персонал, които в общия случай се чудеха какво да правят)

Днес около обяд решавам да звънна да видя дали е готова, за да не се разкарвам напразно.
Звъня в 12...казват ми "готова е елате".
Аз "Ок ама ще дойда след 13 часа..."...
Той "Ама не може ли по-рано...че сега излизам обедна почивка"
Аз "Е добре де...колегите ви ще ми я дадат колата - няма драма"....
Да може...ОК...чао.

Отивам, нося си бумагата, давам я, преглеждам по документите какво са правили - всичко изглежда точно.
Само USBто не сменили, защото го нямали на склад (ебах тая част дето я има у всяка втора кола и струва 1-2 евро дето я нямате на склад)...да съм дойдел пак другата седмица.
Другия приемчик (Мартин) ми вика - ей там е касата, идете да платите...
Отивам ...касата заключена.
Гледам някакви букви на вратата - сиви ама отзад сиви щори и едва се чете какво пише. Местя се под ъгъл и гледам ...почивки от толкова до толкова, после от 13:10 до 13:50 и после от незнам си колко до незнам си колко.
Викам си - бре деба... сигурно не съм разбрал къде е касата. Едва ли не мога да платя...
Връщам се - питам... ми не. Там си е касата, просто "колежката обядва"
Добре бе мама му стара... няма друга касиерка ли? Трябва да чакам 20 минути, за да платя ли?!?! Това и в държавната администрация го няма вече...
Отсреща само незаинтересовани сведени погледи.

Ок ще чакам... пих една вода...втора... имах 2 пури в мен и по едно време си викам "Абе тука щом затварят касата като по комунистическо време сигурно може и да се пуши?!" ... Точно обмислях да поседна в някой експонат в шоурума и да запаля и хоп - касиерката дойде. Ебаси...даже е дошла 8 минути по-рано от описаното и време. Евала!
Жената между другото беше готина "добър ден...как сте...бла бла..." Платих скромните 500 лева и си тръгвам. (корекция на фарове, смяна на филтър, завиване на пробка и тн си бяха по 20-30 лева...ъпдейта също- все едно някой му е баял докато е качвал новия софт).
Взимам си ключовете и точно да питам приемчика дали ще ми звъннат другата седмица за USBто и го гледам той захапал телефона и ми маха нещо да изчакам да си задам въпроса.... немах нерви да го изчакам и си тръгнах резко.

Отивам при колата - гледам ... ебаси. Тя толкова мръсна сякаш съм ходил на нивата с нея.
Са верно, че паркингът им е пясък+камъни+говна, верно и че сигурно е седяла 2 дни там, ама ...може ли да ми върнете колата в такова състояние?!?

Реших да си го преместя в другия крачол и подадох газ по улиците... не знам дали си внушавам или съм я забравил за 2-3 дни, ама имам чувството, че върви повече от преди софт ъпдейта.

Та по 5тобалната система ЕТ Дружба е около 1.5-2 точки...преко сили. И то само щото касиерката дойде на работа по-рано от предвидената си почивка. [smilie=sarcastic.gif]

Потребителски аватар
todor87

Škoda Racer
Гараж: Skoda Superb 3 Combi 2.0 TSI Revo Stg3~390hp
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 190hp M/T

Еуратек

Мнение от todor87 » 09.08.2019, 00:16:27

redalex, ти откъде разбра, че има ъпдейт за софт. на мотора се чудя ? :)

Изображение ECU Stg.3
tuned flashed by Performance99, tuned by me
Изображение TCU Stg.3
by DSG-doctor BG

Потребителски аватар
redalex

Škoda Racer
Гараж: vRS 245
BMW K1300S

Еуратек

Мнение от redalex » 09.08.2019, 08:21:20

В Д-брос.

Потребителски аватар
VSG

Škoda Фен
Гараж: Skoda Superb 3 Facelift 1.5 TSI

Еуратек

Мнение от VSG » 09.08.2019, 08:50:59

redalex написа:
08.08.2019, 23:47:09
Та по 5тобалната система ЕТ Дружба е около 1.5-2 точки...преко сили. И то само щото касиерката дойде на работа по-рано от предвидената си почивка. [smilie=sarcastic.gif]
#тукаетака

За съжаление навсякъде масово на хората не им дреме, силно демотивирани и с липса на желание за каквото и да е.
Аз също останах с впечатление, че хората не са много заинтересовани да те обслужат качествено и навреме. Ходил съм в представителствата им в Надежда, Дружба и Варна...

Потребителски аватар
SimonSez

Škoda Фен
Гараж: Skoda Octavia RS 245

Еуратек

Мнение от SimonSez » 09.08.2019, 14:48:53

Във Варна за издаването всичко 10 точки. Ама миналата седмица като ходих за шума и стопа, аз както съм спокоен човек, направо ми изпилиха нервичките [smilie=diablo.gif]

Потребителски аватар
Taratajki

Škoda Фен²
Гараж: Fabia 3 1.2 tsi ; Octavia 3 2.0 tdi

Еуратек

Мнение от Taratajki » 09.08.2019, 15:04:33

Аз в Дружба си обслужвах фабията преди 3 седмици. Приеха ме, приемчика...като всички приемчици. Питам го, колко време ще отнеме? Смяна на масло, филтри всички , а и трябвало почистване на барабаните на спирачките, вика 3 часа [smilie=fool.gif] И аз какво да правя 3 часа в средата на нищото? И гледам момчето отива за колата ми, и аз го пресрещнахи го питах него, той каза, към час, час и половина. Викам си ,екстра.
И наистина, след час и 40 мин. ми дават ключа, ходи плащай, и какво... касиерката почивка :D Но добре, че беше почивка. Докато ч чаках, момчето излита от сервиза и вика, пич, добре че си тук, че сме забравили кората да сложим, дай ключа [smilie=pleasantry.gif] То при мен не е цяла кора, а една пластмаса отпред само, но забравили я. За 5 мин. я сложиха и ми дадоха колата, аз си бях платил и кой от къде е. И вчера ми звъни телефона, от ЕТ Дружба, доволни ли сте вика от обслужването. Ми, викам доволен съм, какво да му кажа :D

Потребителски аватар
Георги Г

Škoda Ентусиаст
Гараж: Superb 3, 2.0 TDI, 190HP

Еуратек

Мнение от Георги Г » 10.08.2019, 10:31:00

Имат някаква фийдбек система по телефона. На мен от Плевен 2 пъти ми звъняха.

Отговори

Върни се в “Шкода Сервизи, Форумни майстори, Партньори”