Добре дошли в ШКОДА ФОРУМ! Моля, регистрирайте се за да вземете участие в дискусиите.
Намерете ни във Facebook Изображение || Google+ Изображение || Instagram Изображение

>>> Вземете своята брандирана Шкода Форум чаша! <<<

Škoda Форум - On Tour 2019: 22-27.07: Grossglockner, Passo dello Stelvio, Timmelsjoch Passo del Rombo

Теми свързани с организацията и провеждането на срещи на ŠKODA ФОРУМ България
Потребителски аватар
sonnyer

Škoda Фен
Гараж: Opel Astra G 1.6 TwinPort
Renault Laguna II FL 2.0T 170PS
Audi A4 B8K5 2.0TDI Quattro 177PS Revo stage I / TVS stage 2 plus (tuned by Performance99 & DSG-doctor)

Škoda Форум - On Tour 2019: 27-31.08: Grossglockner, Passo dello Stelvio, Timmelsjoch Passo del Rombo

Мнение от sonnyer » 09.01.2019, 16:45:04

Много благодаря за отговорите ! [smilie=yahoo.gif]

Идеята и на нас е да се повозим и да видим .. скритото ми желание (жената ще го прочете, защото тази тема я заинтригува) е да разработя някоя кола от салона, но все още има неясноти по този въпрос. Ако не е шкода, ще се договоря да взема една А4-ка и поне да съм от VAG групата. ;)
Със сигурност не сме от хората, които ще тръгнат самостоятелно да обикалят магазинчета или нещо странично. Като тръгваме група, ще се държим като такава. И на нас идеята е да видим свят и да се повозим [smilie=yahoo.gif] .

Тези дни ще поразгледаме програмата, ще я помислим и се надявам скоро да имам някакъв отговор. [smilie=thank_you2.gif]

Всеки човек има път, който трябва да извърви и грешки, които трябва да направи. Не чакай ... извърви го !

Keep walking .. Johnie Walker.

Потребителски аватар
BlackPearl

Site Admin
Гараж: Octavia mk3 vRS-BlackPearl2
Контакти:

Škoda Форум - On Tour 2019: 12-18.08: Grossglockner, Passo dello Stelvio, Timmelsjoch Passo del Rombo

Мнение от BlackPearl » 09.01.2019, 17:43:11

Колега,
Само искам да вметна, да имаш предвид, че;
Програмата и датите: Всичко подлежи на промяна.

Искам правилно да се разбере: Ние в момента споделяме идея за това което (сигурно) ще направим лятото.
Всичко до момента е просто като споделена идея за пътуване, преход и разглеждане на забележителности.
Искам да кажа, че няма нищо задължително, няма да има някаква "строга" програма или организация.
Всеки, който би е присъединил към нас е свободен да прави каквото иска, да си избира маршрути и хотели.
Ние пускаме нашите намерения и предпочитания. Всеки е свободен да се присъедини плътно (в пакет) или просто да дойде да кара когато и където си иска.
Не сме оргнизатори, по скоро само инициатори.
Казвам го, за да не стане: Бяхме в еди къв си хотел, той много смотан, кой каза да сме там, те защо тук са запазили? Закуската гадна, леглата не стават.
Всичко е пожелание.

В тези проходи (Енцо , като един професионалист , а и е минавал , на Алпина и Фагараша беше минал предварително и набелязал места за спирания, снимки и спирахме там) които евентуално ще посетим има поне 50на места за снимки. Тук няма как да ги знаем предварително, всеки примерно би желал да спре на някое различно място с различна гледка и тн. (хубаво е да се изгледат клипчета на пътя, да се добие поне предварителна престава: Стелвио е тесен, има много колоездачи и мотористи)
Всеки е свободен да го направи. Няма да има някаква предварителна договорка: Ей тук , на 5та пресечка ще спрем за снимки.
Всеки може да се отдели, да настъпи или да се влачи с колата си както пожелае.
Разбира се, ще има група колеги които ще са заедно, но не е задължително никой да се придържа към тях.
Казвам го отново и предварително: Тази тем не е с цел да се каже: Никола, Искрен и Емо организират това, тук по този маршрут ще се мине, това е се прави.
Ние просто даваме нашите идеи и предпочитания и как бихме го направили, от там нататък...всичко е пожелане.

За това, програмата и датите (на този етап) са ориентировъчни, като база.
В близкия месец най-вероятно ще избистрим някаква концепция.
Към програмата ще се добави Фурка Пасс (след Стелвио) и разбира се ще е за който иска пожелание.
Всеки е свободен да си тръгне и да си прави програма както и когато си иска, да види 1, 2 ,3 или всички проходи от предварителната програма.

Пак ще дам пример с Трансалпина: 5 коли бяхме, Моркова и аз си боцахме от една страна, Емо и Ппи от друга, Никола със семейството от трета, мина (експериментира по друг път към Фагараша). Вечерта се събрахме, лафче, хапка-пийка и така. Никой няма да каже на друг: Защо не ме изчака, тук защо не спряхме да правим снимки и тн.

Изображение

Потребителски аватар
coverdale

Škoda Ентусиаст
Гараж: Octavia 3, Škoda Superb 3 L&K 2.0TSI 280PS 4x4 DSG , RAV4

Škoda Форум - On Tour 2019: 27-31.08: Grossglockner, Passo dello Stelvio, Timmelsjoch Passo del Rombo

Мнение от coverdale » 09.01.2019, 18:06:55

Само да допълня Искрен.Тези проходи ги отварят началото на юли и се затварят към края на октомври.Никой не ходи там с цел да се прави на състезател.По това време е пълно с народ-колела,мотори,ретро коли и спортни бегачки.Така че,караш,както карат останалите.
Основно са хубавия път с невероятни завои и съоражения и прекрасните панорамни гледки със съответните места и паркинги за спиране.
Бензиностанции няма.Тук-там има някоя хижа или ресторанти.Който иска може и да покори някои съседен на пътя връх.
Проходите са направени с цел атракция,а не толкова да обслужват някоя хижа или селца в планината.
Изживяването от шофирането и гледките е уникално,но и трябва много да се внимава и да се спазват знаците.
Който е отишъл с цел да раздава газ,там не е за него. [smilie=pardon.gif]

Потребителски аватар
coverdale

Škoda Ентусиаст
Гараж: Octavia 3, Škoda Superb 3 L&K 2.0TSI 280PS 4x4 DSG , RAV4

Мнение от coverdale » 09.01.2019, 18:39:36

Сега видях,че последната събота на август на Стелвио,всяка година се прави байк дей,така че е затворен за автомобили.

Потребителски аватар
sonnyer

Škoda Фен
Audi A4 B8K5 2.0TDI Quattro 177PS Revo stage I / TVS stage 2 plus (tuned by Performance99 & DSG-doctor)

Škoda Форум - On Tour 2019: 12-18.08: Grossglockner, Passo dello Stelvio, Timmelsjoch Passo del Rombo

Мнение от sonnyer » 09.01.2019, 20:53:58

Да, да .. аз изобщо не съм с идеята, че някой ми организира всичко и ще съм там като на зелено училище. Просто ще се радвам първото такова пътешествие да е със запознати хора и при нужда да има на кого да звънна, да попитам и т.н. С всичко друго съм съгласен. [smilie=thank_you2.gif]
То до голяма степен чарът е в свободата на едно такова пътешествие .. който иска да спи, който иска да кара, който иска да снима .. и накрая да пиеш една бира в добра компания. браво

Ще следя темата. За момента клоним към вземане на участие [smilie=hunter.gif]

Всеки човек има път, който трябва да извърви и грешки, които трябва да направи. Не чакай ... извърви го !

Потребителски аватар
BlackPearl

Site Admin
Контакти:

Škoda Форум - On Tour 2019: 12-18.08: Grossglockner, Passo dello Stelvio, Timmelsjoch Passo del Rombo, Furca Pass

Мнение от BlackPearl » 09.01.2019, 22:34:47

sonnyer написа:
09.01.2019, 20:53:58
Да, да .. аз изобщо не съм с идеята, че някой ми организира всичко и ще съм там като на зелено училище. Просто ще се радвам първото такова пътешествие да е със запознати хора и при нужда да има на кого да звънна, да попитам и т.н.
Това не трябва да е тревожи, щом си тръгнал с нас, можеш да разчиташ на нас.
До тогава има много срещи, Зимна (за ски), локално, Национален Събор, при възможност ще се запознаеш и с колегите.

Изображение

Потребителски аватар
Никола Иванов

Škoda Фен
Гараж: Octavia 2 1.9TDI
Karoq 2.0TDI 4x4 DSG
Контакти:

Škoda Форум - On Tour 2019: 12-18.08: Grossglockner, Passo dello Stelvio, Timmelsjoch Passo del Rombo, Furca Pass

Мнение от Никола Иванов » 13.01.2019, 11:15:16

Да дам някои разяснения относно маршрута и програмата:

След тръгване от България има 2 варианта:
1 - Прави се преход до Загреб и там се нощува. Има възможност да се разгледа централната част. Пътя не е малко, но не е и много - около 800км от София. На следващия ден се минава през Словения и се влиза в Австрия. Минава се прохода Grossglockner. Минава се през Инсбрук и се нощува в Umhausen (в подножието на Timmelsjoch - Passo del Rombo). Пътя през този ден е 600km.
2 - Прави се преход до Grosskircheim Австрия в подножието на Grossglockner. Нощува се там. Пътя от София става 1150km.На следващия ден се минава прохода, Инсбрук и се нощува в Umhausen. Пътя през този ден е 250km.

В единия вариант първия ден е по-разтоварен, но втория е по-забързан. 600km e доста през планините. От друга страна при втория вариант се изцеждате максимално първия ден, а през втория се движите по-лежерно и се наслаждавате на пътуването.

През третия ден се минава прохода Timmelsjoch Passo del Rombo и се нощува в Италия, в подножието на Passo di Stelvio. Само около 150km. Ще има време за наспиване и разглеждане на околностите.

В следващите дни ще направя приблизителна калкулация на разходите, и времето за път.

Потребителски аватар
BlackPearl

Site Admin
Контакти:

Škoda Форум - On Tour 2019: 22-27.07: Grossglockner, Passo dello Stelvio, Timmelsjoch Passo del Rombo

Мнение от BlackPearl » 24.01.2019, 09:01:47

Уважаеми колеги,
След проведена първоначална "среща" и дискусия относно пътуването, можем да обявим вече "изчистени" дати и маршрут за пътуването.
Датите и проходите са редактирани в първата тема.
С цел, пътуването да е колкото се може повече "групово" и не с толкова натоварващи преходи между проходите, сме се спрели (и това е финално ) на следния вариант:

Дати на пътуването: 22-27.07.2019г.
Посещение и преминаване през: Проходите Grossglockner и Gerlos - Австрия
Проходите Timmelsjoch Passo del Rombo и Passo di Stelvio - Италия

Във второто мнение на темата в близките дни, ще бъде поместена програмата и картата на пътуването.
Отпаднаха проходите в Швейцария, защото ще стане много натоварващо, постоянни преходи и тн. и евентуално "разспокъсване" след Глоскрокнер на други групички.
Нека този първи по-сериозен тур да сме в повечето време заедно и да няма индивидуални програми, защото пътища и проходи там бол.
Догодина , ще помислим за Швейцария. [smilie=sarcastic.gif]

Искам да споделя, че след като излезе програмата и я "стиковаме", ще започнем с търсенето и резервирането на хотели.
Който има възможност да се включи е добре дошъл, защото- местата са по-ограничени (които са на оферта) , а все пак гледаме да сме на едно място в хотелите, за да се събираме вечер заедно на маса, а не всеки да е пръснат в различен хотел/пансион/къща, което най-вероятно също ще се получи за някоя вечер, защото няма чак такива "големи" леглови бази на оферта и с толкова стаи.

Поздрави!

Изображение

Потребителски аватар
sonnyer

Škoda Фен

Мнение от sonnyer » 25.01.2019, 12:04:30

Новите дати ми изглеждат супер ! :)
Само да попитам - каква е идеята да се тръва в понеделник/вторник вместо например в неделя ? Да са по-празни пътищата ли ? [smilie=search.gif]

Потребителски аватар
BlackPearl

Site Admin
Контакти:

Мнение от BlackPearl » 25.01.2019, 12:26:52

През уикенда, Никола ще направи програмата (която ще можем да коментираме).
Като цяло, идеята (поне така мисля аз) е следната:
Който иска да пътува 2 дни до Австрия и подножието на прохода, може да тръгне в Неделя, прави си 2 дни с по-къси преходи и в Понеделник вечерта да е в Австрия.
Който смята, че може да кара директно до там- Понеделник рано се тръгва и ще се гледа до 16-18:00ч. да са на уговореното място за спане.
През седмицата се надяваме да няма толкова хора, колкото уикендите.

Изображение

Отговори

Върни се в “Срещи на Шкода Фенове”