Добре дошли в ШКОДА ФОРУМ! Моля, регистрирайте се за да вземете участие в дискусиите.
Намерете ни във Facebook Изображение || Google+ Изображение || Instagram Изображение

>>> Вземете своята брандирана Шкода Форум чаша! <<<

Škoda Форум - On Tour 2019: 12-18.08: Grossglockner, Passo dello Stelvio, Timmelsjoch Passo del Rombo, Furca Pass

Теми свързани с организацията и провеждането на срещи на ŠKODA ФОРУМ България
Потребителски аватар
coverdale

Škoda Ентусиаст
Гараж: Octavia 3, Škoda Superb 3 L&K 2.0TSI 280PS 4x4 DSG , RAV4

Škoda Форум - On Tour 2019: 27-31.08: Grossglockner, Passo dello Stelvio, Timmelsjoch Passo del Rombo

Мнение от coverdale » 09.01.2019, 18:39:36

Сега видях,че последната събота на август на Стелвио,всяка година се прави байк дей,така че е затворен за автомобили.

Потребителски аватар
BlackPearl

Site Admin
Гараж: Octavia mk3 vRS-BlackPearl2
Контакти:

Škoda Форум - On Tour 2019: 27-31.08: Grossglockner, Passo dello Stelvio, Timmelsjoch Passo del Rombo

Мнение от BlackPearl » 09.01.2019, 19:05:35

Тогава, датите стават: 12-18.08
(ние реално в Петък сме там, но да не рискуваме)

Датите са променени в заглавието на темата! [smilie=pardon.gif]
П.С: Сега по новините в новината на бълграския шофьор, къде му изгоря камиона заради мигрантите в Кале, казаха, че другото невралгично място с мигранти е на границата Сърбия-Хърватска!

Потребителски аватар
sonnyer

Škoda Фен
Гараж: Opel Astra G 1.6i (първата либоф)
Renault Laguna II FL 2.0T
Audi A4 B8K5 2.0TDI Quattro

Škoda Форум - On Tour 2019: 12-18.08: Grossglockner, Passo dello Stelvio, Timmelsjoch Passo del Rombo

Мнение от sonnyer » 09.01.2019, 20:53:58

Да, да .. аз изобщо не съм с идеята, че някой ми организира всичко и ще съм там като на зелено училище. Просто ще се радвам първото такова пътешествие да е със запознати хора и при нужда да има на кого да звънна, да попитам и т.н. С всичко друго съм съгласен. [smilie=thank_you2.gif]
То до голяма степен чарът е в свободата на едно такова пътешествие .. който иска да спи, който иска да кара, който иска да снима .. и накрая да пиеш една бира в добра компания. браво

Ще следя темата. За момента клоним към вземане на участие [smilie=hunter.gif]

Всеки човек има път, който трябва да извърви и грешки, които трябва да направи. Не чакай ... извърви го !

Keep walking .. Johnie Walker.

Потребителски аватар
BlackPearl

Site Admin
Контакти:

Škoda Форум - On Tour 2019: 12-18.08: Grossglockner, Passo dello Stelvio, Timmelsjoch Passo del Rombo, Furca Pass

Мнение от BlackPearl » 09.01.2019, 22:34:47

sonnyer написа:
09.01.2019, 20:53:58
Да, да .. аз изобщо не съм с идеята, че някой ми организира всичко и ще съм там като на зелено училище. Просто ще се радвам първото такова пътешествие да е със запознати хора и при нужда да има на кого да звънна, да попитам и т.н.
Това не трябва да е тревожи, щом си тръгнал с нас, можеш да разчиташ на нас.
До тогава има много срещи, Зимна (за ски), локално, Национален Събор, при възможност ще се запознаеш и с колегите.

Темата и заглавието са редактирани: (добавени са и клипове)
Добавени са (пожелателни): Furca Pass на връщане от него (към България) може да се мине през Gotthard Pass, след това в Италия през Комо и така, варианти за връщане има много.
Примерната програма ще бъде направена до няколко дни.
Тя ще бъде в няколко варианта: До Stelvio и после отделна част (пожелателна) за Furca Pas и връщане през Gotthard Pass и Комо, или кой както си пожелае.

Потребителски аватар
BlackPearl

Site Admin
Контакти:

Мнение от BlackPearl » 12.01.2019, 21:24:53

Програмата е добавена във второто мнение на темата.
Има и карта с маршрута и местата за спане.
Програмата е "базова" за момента и всичко подлежи на коментар.

Поздрави!

Потребителски аватар
Никола Иванов

Škoda Фен
Гараж: Octavia 2 1.9TDI
Karoq 2.0TDI 4x4 DSG
Контакти:

Мнение от Никола Иванов » 13.01.2019, 11:15:16

Да дам някои разяснения относно маршрута и програмата:

След тръгване от България има 2 варианта:
1 - Прави се преход до Загреб и там се нощува. Има възможност да се разгледа централната част. Пътя не е малко, но не е и много - около 800км от София. На следващия ден се минава през Словения и се влиза в Австрия. Минава се прохода Grossglockner. Минава се през Инсбрук и се нощува в Umhausen (в подножието на Timmelsjoch - Passo del Rombo). Пътя през този ден е 600km.
2 - Прави се преход до Grosskircheim Австрия в подножието на Grossglockner. Нощува се там. Пътя от София става 1150km.На следващия ден се минава прохода, Инсбрук и се нощува в Umhausen. Пътя през този ден е 250km.

В единия вариант първия ден е по-разтоварен, но втория е по-забързан. 600km e доста през планините. От друга страна при втория вариант се изцеждате максимално първия ден, а през втория се движите по-лежерно и се наслаждавате на пътуването.

През третия ден се минава прохода Timmelsjoch Passo del Rombo и се нощува в Италия, в подножието на Passo di Stelvio. Само около 150km. Ще има време за наспиване и разглеждане на околностите.

Четвъртия ден - Тръгва се по Passo di Stelvio и в един момент към края му, се отделя пряк път към Швейцария и следващата ни цел. Спестяват се предполагам 60-70км. Ако се мине целия проход, се преминава в Швейцария през мъничък тунел обслужващ ВЕЦ. Всеки ще си прецени от къде да мине. Когато се мине в Швейцария, отново има 2 варианта - да се обикаля през планината и да се излезе в градчето Reichenau или да се мине под планината през ЖП тунел Sagliains (Engadin) - Klosters Selfranga. Колите се качват на вагони и пуф-паф.... [smilie=sarcastic.gif] . След това се пътува до Hospental и се преминава през прохода Furca Pass. Нощува се в Innertkirchen.

Пети ден - Минава се от другата страна на планината и се пресича през прохода Gotthard Pass. Излиза се в Лугано. Следва Комо в Италия. От там по най-бързия път се стига до Словения и Хърватия. Нощувката е край или в Риека. Можем да видим морето. Преход около 700km.

Шестия ден - пътуваме за България. Около 1000km.

В следващите дни ще направя приблизителна калкулация на разходите, и времето за път.

Потребителски аватар
PRO

ŠKODA MASTER
Гараж: VAG PQ46 3T