Съвет за покупка от Das Welt Auto

Всичко за Шкода Супърб, произведен от 2008г. до 2015г.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Ме4о Коди

Škoda Фен

Гараж: Skoda Kodiaq TDI 190 DSG , Opel Astra H
Обратна връзка:

Мнение от Ме4о Коди »

При кола на старо по- добре тези отколкото “Горублянци” или аналозите им в страната. Един познат си купи от тези, само че търновският клон Ауди А5- още я търкалят без да е давала ядове.Само че той си поръча параметрите и да му търсят из Европата, та изчака 2-3 месеца.

Аватар
SlipX

Škoda Фен

Гараж: Skoda Superb II 2.0 TDI DSG

Мнение от SlipX »

Вземали сме шкода о2 фейслифт от Порше София Запад, да вярно беше на реални км, все още я караме, никакви проблеми не е давала. Само в началото докато я взехме имаше проблем с ЕГР, сменяхме 4 диска със спирачки, бяха ръждясали доста (явно колата беше стояла дълго време). Сумарно парите за обслужване и леките ремонти бяха малко под 2 000 лв. Цената при продажбата я намалиха с 800 лв, и колата беше с фактура и N1 тогава.

NRG

Škoda Фен²

Гараж: Октавиа 3 2.0D

Мнение от NRG »

[quote=atashev post_id=179243 time=<a href="tel:1593496904">1593496904</a> user_id=4823]
Ей, чудех се кога ще се появи типичния българин
[/quote]
Просто не звучи сериозно. Каниш се от сумати време, темата се превърна в ежедневни приказки. От самото начало си убеден, че въпросният продавач е супер и продава най-свястните коли. Накрая да кажеш, че си нямал време.... Оставам без думи, незнам и кога ще е караш като си толкова зает.

Аватар
bega4kata

Škoda Мод

Гараж: Оctavia 3 RS TSI
Tiguan TDI 4motion
0896670196
Обратна връзка:

Мнение от bega4kata »

Няма да я кара много бе, и той каТ мене [smilie=sarcastic.gif]. Днес ходих да минавам гтп и се оказа че съм минал 3000км.за 1 година. [smilie=punish.gif] За какво и плащам каско и винетка се чудя :)
Revo stg3

kograman

Škoda Ludicrous

Мнение от kograman »

Ако ти е излишна, засилвай я към пазара ... :) ;)

nmnikolov

Škoda Фен²

Гараж: ŠKODA Octavia Combi III FL Vision 1.5 TSI DSG

Мнение от nmnikolov »

Задължително да пише в обявата "Една баба я е карала" [smilie=sarcastic.gif] ;)

Аватар
ЦецоNOL

Škoda Racer

Гараж: 089 911 69 69
Обратна връзка:

Мнение от ЦецоNOL »

atashev написа:
30.06.2020, 10:55:47
Така че гаранцията все едно я няма...
Те тука е ключа от бараката.
Знам за такива случаи, че могат да ви се изправят косите.
Точно тези “проверени” и “гарантирани” коли от представителство са доста подводни камъни.
Вече има доста коректни хора, които вкарват по поръчка отвън отлични и според желанието на клиента автомобили.
Изображение

Audirulzz

Škoda Фен²

Гараж: Vw Touran 1T1
BMM engine + Darkside donwpipe + Darkside Intercooler + Vag Diag Software.
Eibach suspension
210 ps 610NM
Обратна връзка:

Мнение от Audirulzz »

bega4kata написа:
30.06.2020, 19:50:17
Няма да я кара много бе, и той каТ мене [smilie=sarcastic.gif]. Днес ходих да минавам гтп и се оказа че съм минал 3000км.за 1 година. [smilie=punish.gif] За какво и плащам каско и винетка се чудя :)
Ай пускай я,че ми е време да сменям туарана

atashev

Škoda Фен

Мнение от atashev »

Така, ето я пълната история на комуникацията, като цяло ви казах, че получавах неточна или непълна информация повреме на първите ни разговори, но хубавото е, че е поддържана само в Еуратек и можах да видя всичко направо там.
В понеделник бях да я видя и покарам, но нямах повече от 30мин свободни и не можах да я изпържа. Показаха ми каквато история имат:
- Масло и филтри на мотора бяха редовни на 15к км;
- Ангренаж и ролки на 150к км
- DSG също редовно - на 60к и 120к, при Халдекса по същия начин - 2 пъти с DSGто. Това вчера Еуратек ми го потвърдиха, нямало вече километри, а само години;
- Дискове и накладки само на 90к км, което ми се стори странно; пича ми казаха, че са сменяни накладките, но след гаранцията и нямат документи. Даже викна майстор от сервиза да ми обясни, че са нови, не че не могат пак да ме излъжат.

Вчера понеже имах повече време през деня се чух пак с тях за да я покарам поне 20-30мин и да видя как се държи DSG и като цяло ходовата част. Карахме нагоре към Банкя и колата се държа доста добре, нямаше никакво тресене или тракане, скоростите се сменяха плавно.

Учудих се, че водната помпа и термостат не са сменяни с ангренажа, а също проверих по ВИН, че през 2018 е имала инцидент за 2000лв. За това поисках да ми дадат копие от талона и да си отида сам в Еуратек да проследя директно цялата история. Там нещата се изясниха съвсем: водната помпа и термостата са сменени с ангренажа на 150к, инцидентът е бил предна броня за боя и предно стъкло, което е било на отделна щета. Сменян е и педалът на газта. Общо взето нищо сериозно, просто каналът на комуникация между Porsche и Euratec е зле и ми казваха различни неща 100 пъти...

Като цяло остана това, че нямам гуми, има за обслужване DSG и Халдекс и има евентуално дискове за смяна. Което си е макс 3000лв. Козметичните забележки не ги смятам, понеже са наистина дребни и ще си ги оправям с времето (не повече от 2 детайла са).

Седнахме с момчето и си поговорихме, предложиха ми да ми обслужат DSG и Халдекса и да ми я дадат за 21к без гаранция или за 20500 сам да си я обслужа пак без гаранция. За гумите и спирачките - били консуматив, не са ОК да свалят от цената за това. Ако искам гаранцията от 3м/5000км - 1000лв. отгоре. Имайки предвид, че условията на гаранцията така и така бяха тъпи (труда от тях, частите аз ги плащам на 60%, ако реша да връщам колата трябва да платя пак всички такси по прехвърлянето + няква такса на всеки километър), реших да не давам 1000лв., особено за 3 месеца/5000км.
Предпочитам и да не ми я обслужват те, а да я закарам в Еуратек за 600-650лв. обслужват DSG и 4х4.

Така че в крайна сметка от 22900лв. падна на 20500лв. Капарирана е и стикам палци в Еуратек да не ми кажат нещо сериозно допълнително като я вкарам за DSG и Халдекса.

Благодаря на всички за мненията, надявам се да е била полезна темата не само за мен.

Alvin_iv

Škoda Фен

Мнение от Alvin_iv »

Честито! Според мен автомобила си заслужава!

Публикувай отговор

Обратно към “Superb II”