Superb 2 - варианти за модификация на светлините

Всичко за Шкода Супърб, произведен от 2008г. до 2015г.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Аватар
stoenjo

Škoda Фен

Гараж: Superb 2 FL Ambition 2.0 TDI 140

Мнение от stoenjo »

Здравейте,
може би някои от вас знаят, преди 2 седмици се сдобих със Superb 2 FL 2014та година. Колата е страхотна - нямам никакив забележки откъм поведение на пътя и визия. Дето се вика, всеки път като се казчвам в нея отделям по минута-две за "кефене" :)
Колата е с ниво на оборудване Амбишън. Единственото нещо, което бих променил и в момента ми вади очите са жълтите предни светлини. Не разбирам много по темата, и вероятно ще прозвуча комично, но бих искал да споделите какви са вариантите за подмяна с бяла светлина. Чувал съм, че има като варианти ксенон и LED осветление.
Какви са бюджетните и не толкова бюджетните варианти? Ако дадете ориентировъчни цени и къде евентуално в София могат да се случат подобренията, ще бъда благодарен! Изображение
Аватар
zar

Škoda Ludicrous

Гараж: О2 Scout ,Powered by NOx

Мнение от zar »

stoenjo, В София ,можеш да се обърнеш към "JORDITO" ,относно модификацийте на светлините.Късите са ти с лупи,така ,че LED ще им "заспи" ;)
Dieselgate Team member
Audirulzz

Škoda Фен²

Гараж: Vw Touran 1T1
BMM engine + Darkside donwpipe + Darkside Intercooler + Vag Diag Software.
Eibach suspension
210 ps 610NM

Skoda Octavia 3 1.8TSI 4x4
Обратна връзка:

Мнение от Audirulzz »

Аз незная защо го препоръчвате тоя ЛЕД при положение,че има не един и два клипа в които нагледно се вижда как ксенона все още е доста напред
Аватар
zar

Škoda Ludicrous

Мнение от zar »

Audirulzz написа: 18.10.2020, 19:04:26 Аз незная защо го препоръчвате тоя ЛЕД при положение,че има не един и два клипа в които нагледно се вижда как ксенона все още е доста напред
Кой ксенон?Афтръмаркета ли? Ксенон от завода ,да ,но за афтърмаркет не мож ме убедиш ;) По въпроса за ЛЕД-а - защото човека споменава "жълти светлини" и в пъти по-удобно ще му е да бодне едни диоди със съответния цокъл ,отколкото да навързва баласти и тн.Ей по тия причини му го предлагам ;)
Dieselgate Team member
Audirulzz

Škoda Фен²

Гараж: Vw Touran 1T1
BMM engine + Darkside donwpipe + Darkside Intercooler + Vag Diag Software.
Eibach suspension
210 ps 610NM

Skoda Octavia 3 1.8TSI 4x4
Обратна връзка:

Мнение от Audirulzz »

Ще му предам. [smilie=sarcastic.gif]
Ако си мислиш,че с лед-а за 50-80лв ще светне повече от които и да е афтърмаркет ксенон много жестоко се лъжеш.За да имаш добра осветеност,трябва фара да ти е в ред.Не на изпечения рефлектор и стъкло да боднеш квото и да било и да чакаш да светне.

Кво викаш,по добре да се чуди къде да завре лед с огромен вентилатор и да рискува да кара без капчка на фара,отколкото да бодне ксенон?
Ще припадна [smilie=sarcastic.gif]
Аватар
zar

Škoda Ludicrous

Мнение от zar »

Audirulzz написа: 18.10.2020, 19:35:17 Кво викаш,по добре да се чуди къде да завре лед с огромен вентилатор и да рискува да кара без капчка на фара,отколкото да бодне ксенон?
Ледове само с вентилатори ли са?Баси не знаех [smilie=sarcastic.gif] Без капачка на фар и с вентилаторен ЛЕД ,карал ли си и ако ми сподели какъв е ефекта в дъждовно време?
П.С: Ай спирам ,че му "осрах" темата на човека [smilie=pardon.gif] Явно не съм ги усетил нещата [smilie=sarcastic.gif]
Dieselgate Team member
Аватар
zzankov

ŠKODA MASTER

Гараж: Шкода Октавиа 2001
AQY
85kW/116 hp

Мнение от zzankov »

Audirulzz написа: 18.10.2020, 19:35:17 Кво викаш,по добре да се чуди къде да завре лед с огромен вентилатор и да рискува да кара без капчка на фара,
BGN 30.03 31%OFF | hlxg 2Pcs CSP H8 H11 Lamp H4 Led H7 H1 H3 Car Headlight Bulbs For Auto S1 N1 H27 881 HB3 HB4 Led Automotive 12V 50W 8000LM 6000K
Те с това карам две години и половина. Тази фирма ми препоръча г-н Церовски.
Аватар
VALDO

Site Admin

Гараж: Škoda Octavia L&K 1.8TSI DSG
Yamaha Neo's 4
Обратна връзка:

Мнение от VALDO »

Изображение
Пробвай това!
Изображение
optimax

Škoda Ентусиаст

Гараж: Шкода Октавия 2 Комби 1.9тди 4х4
Фолксваген Пасат комби 2.8 V6 4моушън

Мнение от optimax »

Лед на лупа не свети!!!Пробвал съм го с хубави ледове тествани многократно от един пич в фейса(ФаровеЛайф).Самия той ми обясни че все още не е измислен качествен 360° лед за да свети добре в лупа.На рефлектор са идеални.Колегата да слага читав ксенон кит на лупата и хубав лед на дългите
Аватар
VALDO

Site Admin

Гараж: Škoda Octavia L&K 1.8TSI DSG
Yamaha Neo's 4
Обратна връзка:

Мнение от VALDO »

Тук може да се провери за кой марки и модели става :
https://www.osram.de/am/night-breaker-l ... sliste.jsp

P.S. >> За момента Superb не е в списъка, за съжаление!
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Superb II”