Superb 2 - Мистериозно биене при ускорение

Всичко за Шкода Супърб, произведен от 2008г. до 2015г.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Аватар
deniz8912

Škoda Фен²

Гараж: Skoda YETI AMBITION 4X4
1.8 TSI 160к.с.
Обратна връзка:

Мнение от deniz8912 »

The Hooligan написа:
13.07.2019, 21:33:32

[smilie=sarcastic.gif] Ами какво да ти кажа...................чувал съм, че някъде из Африка имало такива.
Еми....
Изображение

vassil_p

Škoda Фен

Гараж: Superb II FL, Octavia I

Мнение от vassil_p »

ето малко инфо по проблема, поне при мен.
Преди 2 седмици вкарах колата в ЕТ и един от проблемите беше въпросното тресене.
3 дни седя там колата какво ли не правиха, накрая реглаж преден и заден мост и въпросният VIP/динамичен баланс от примекс реши проблема.
Много странно не ми се вярваше, гумите имаха разлика от 5-10 грама, което за 16ки е нищо, 2-3 камъчета в реални условия, но факт е че след това тресенето го няма.
От примекса казаха че доста, шкоди идвали с този проблем и 90% от тях проблема изчезвал след баланса. Сърцето ми се скъса за цената на услугата, но имаше резултат поне при мен.

Аватар
DoH_KuXoT

Škoda Фен

Гараж: Passat B7 1.6tdi cayc

Мнение от DoH_KuXoT »

колко струва този динамичен баланс

Аватар
todor87

Škoda Racer

Гараж: Skoda Superb 3 Combi 2.0 TSI Revo Stg3~390hp
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 190hp M/T

Мнение от todor87 »

Ами, ако е от реглажа [smilie=pardon.gif]
Изображение ECU Stg.3
Изображение TCU Stg.3

Аватар
bega4kata

Škoda Мод

Гараж: Оctavia 3 RS TSI
Tiguan TDI 4motion
0896670196
Обратна връзка:

Мнение от bega4kata »

vassil_p написа:
03.09.2019, 15:56:56
ето малко инфо по проблема, поне при мен.
Преди 2 седмици вкарах колата в ЕТ и един от проблемите беше въпросното тресене.
3 дни седя там колата какво ли не правиха, накрая реглаж преден и заден мост и въпросният VIP/динамичен баланс от примекс реши проблема.
Много странно не ми се вярваше, гумите имаха разлика от 5-10 грама, което за 16ки е нищо, 2-3 камъчета в реални условия, но факт е че след това тресенето го няма.
От примекса казаха че доста, шкоди идвали с този проблем и 90% от тях проблема изчезвал след баланса. Сърцето ми се скъса за цената на услугата, но имаше резултат поне при мен.
Пак излязох прав. Много съм лош обаче по принцип пато споря :)
Revo stg3

Аватар
todor87

Škoda Racer

Гараж: Skoda Superb 3 Combi 2.0 TSI Revo Stg3~390hp
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 190hp M/T

Мнение от todor87 »

vassil_p написа:
03.09.2019, 15:56:56
накрая реглаж преден и заден мост и въпросният VIP/динамичен баланс от примекс реши проблема.
Да поясня въпроса си.
Кое от двете, защото не ми стана ясно...или комплект върви процедурата [smilie=search.gif]
Изображение ECU Stg.3
Изображение TCU Stg.3

vassil_p

Škoda Фен

Гараж: Superb II FL, Octavia I

Мнение от vassil_p »

Първо ЕТ направиха реглажа, след това имаше пак тресене. Според мен незначително имаше отколонение, но все пак го имаше и параметъра беше в червено.
Проблема се реши окончателно май след баланса.
Цената бе около 110лв.

Аватар
dimitar_ak

Škoda Фен

Гараж: Skoda Superb Mk2 1.8TSI DSG

Мнение от dimitar_ak »

Аз имам тресене между 70 и 90, но си имам и характерното щракане при тръгване. Особено на заден ход. Ще сменя цялата лява полуоска и ще споделя дали проблмеът е решен.

Аватар
zar

Škoda Ентусиаст

Гараж: О2 Scout ,Powered by NOx

Мнение от zar »

dimitar_ak, Според мен е само някое от каретата.Едва ли цялата полуоска ще е за смяна ;)
Dieselgate Team member

kkehayov

Мнение от kkehayov »

Здравейте,
Най-накрая и при мен се реши (поне на 95%) проблема. Пиша с малко закъснение, но сега се сетих да дам обратна връзка. Тази пролет като сложих летните гуми (те са на отделни джанти) - пак на VIP баланса на примекс за 100 лева - проблемът почти изчезна (а гумите не са нови). Направо бих казал че ако има някакво останало биене е направо недоловимо и то при много яко натоварване . Какво го реши - смяната на гумите.

Остават обаче въпроси: Аз от 2 години все на тоя VIP (както на околовтъстното така и на Ботевградско) ходя да ми се смеят хората на 16''-ките и да давам грешни пари.
За пръв път нещата станаха като хората. Защо? Не знам. И за да е по-интересно за пръв път не висях на главата на гумаджията, та дори не знам какво е направил :D Нито го запомних кой беше. А трябваше!

Извод: Освен машината е важен и човека. Да и разбира, и да му пука

Публикувай отговор

Обратно към “Superb II”