Ще паднат ли сега цените, като се сринат продажбите

Всичко за Шкода Супърб, произведен от 2015г.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
ostavime

Škoda Фен

Мнение от ostavime »

Според вас ще паднат ли цените на новите коли сега, когато е ясно, че продажбите ще са много надолу от очакваното? От друга страна има и друга хипотеза според мен. Дa нe cтaнe, чe дa кaжaт: Ceгa нямa прoизвoдcтвo и зa тoвa цeнитe ca виcoки. C други думи, дa имa дeфицит. Дa нe гo извъртят тaкa.
Aз личнo ce нaдявaм дa cпaднe търceнeтo и цeнитe дa cпaднaт, въпрeки липcaтa нa прoизвoдcтвo. Но хората определено ще преосмислят този разход.
Как ги виждате нещата.
Дали няма да изпадне една нова Сюпърба за 40 хил. лв. ТОП ниво, дето до вчера беше 80 :)))

Аватар
mariyan

Škoda Фен²

Гараж: \o/
2019 Superb 3 Combi 4x4 TDI 190hp 7DSG
ex 2014 Octavia 3 Combi 4x4 TDI 150hp 6М

Мнение от mariyan »

Едва ли ще има чак такива цени при дилърите. Някакви допълнителни отстъпки са възможни, за да си разтикат наличностите и да си подсигурят ликвидност, но едва ли ще продават под себестойност. Виж, на вторичния пазар е много вероятно закъсали хора, непреценили добре възможностите си, да продават на всяка цена. Просто ситуацията изненада всички ни.

Дългосрочно, има много въпросителни за автомобилната индустрия като цяло. Ниското търсене в глобален план, не означава ниски цени задължително. Икономията от мащаба е сериозен фактор, и при намалени обеми, цените дори могат да растат. Твърде рано е да се каже, твърде много са неизвестните с разплитането на създадения икономически батак, дори и утре да стане ясно, че здравословният проблем е решен. А той не е.
Изображение

nmnikolov

Škoda Фен²

Гараж: ŠKODA Octavia Combi III FL Vision 1.5 TSI DSG

Мнение от nmnikolov »

За О4 според мен от ЕТ ще трябва да тръгнат още в началото със солидни отстъпки, подобни на тези за О3 в момента... Продажбата на нови автомобили в България (а и не само) ще рухне и дилърите ще се бият за потенциалните клиенти, особено в лицето на фирмите.

Sec8200

ŠKODA MASTER

Гараж: под наем

Мнение от Sec8200 »

Цените ще паднат, както казаха колегите, но повече ще падне качеството. Коли произведени 2020-21 след време ще са емблематични ..

Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, CFGB, ALH

Мнение от Цецо75 »

В добавка на казаното от колегите - очаквам сегашната криза да се ползва от доста от производителите за минаване към хибридни и електрически технологии. Така или иначе ще затварят заводи, ще ползват да преструктурират. Дали пък вируса няма да пребие ДВГто (за домашна употреба)...

Иначе е ясно, че който има кеш ще може да облажи с добри отстъпки... Ама колко ще са тия, та да ги мислим...
Бееееее.....

Аватар
Цецонол

Škoda Racer

Гараж: 089 911 69 69
Обратна връзка:

Мнение от Цецонол »

По-важно, според мен е, че процента на хора, интересуващи се от нови коли ще е незначителен, защото основното ще бъде - нови и високи данъци, ще имаме ли пари за хляб и други такива.
Положението ще е мноооого тегаво
Изображение

Аватар
dimibo

Škoda Ентусиаст

Гараж: Супърб 2, 2.0 TDI
Октавия 2, 1.9 TDI
V10

Мнение от dimibo »

Перфектен момент за ремонт на двигател, очаквам промоции на резервните части [smilie=sarcastic.gif]
Günter Stg 1

Аватар
Цецонол

Škoda Racer

Гараж: 089 911 69 69
Обратна връзка:

Мнение от Цецонол »

nmnikolov написа:
22.03.2020, 17:59:06
ще рухне
Да
Обаче ще има масов страх да се инвестира , защото повечето коли са на лизинг и ще пари много от сегашната ситуация.
За сметка на това ще се развърже пазара втора ръка на по-дърти/евтини/ кошници и въздуха пак ще е тема номер 1.
Абе няма излизане от тия порочни кръгове в БГ - като логото на олимпийските игри сме х10.
Изображение

Аватар
VSG

Škoda Фен

Гараж: Superb 3 Facelift 1.5 TSI

Мнение от VSG »

Според мен дори и да има намаление няма да е в рамките, които си посочил... по-скоро нещо от сорта на 10-20%.

Аватар
bobo80

Škoda Фен²

Гараж: Oktavia 3 VRS TDI DSG
Mercedes-Benz W212 350CDI

Мнение от bobo80 »

Както писах и в Ежедневните приказки преди тая щуротия исках да купя три Тойоти Айго за служебни. Стигнахме до супер цена с дилъра и мен ме завъртяха други мисли и така си остана. Преди два дни ми се обади момчето и в прав текст ми каза: Предложи някаква цена, която да не е смешна и заповядай да подписваме.
Естествено аз отложих този харч за сега. И имайте в предвид, че става въпрос за супер бюджетни сапунерки, смятайте за наточени тупалки.

Публикувай отговор

Обратно към “Superb III”