Ще паднат ли сега цените, като се сринат продажбите

Всичко за Шкода Супърб, произведен от 2015г.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
kograman

Škoda Ludicrous

Мнение от kograman »

С една малка подробност, в Шкода технологиите са "стари" и печелят "по-два" пъти за едно и също.

ostavime

Škoda Фен

Мнение от ostavime »

@fancko, да, точно тя е. Намериха я на 9-я ден след кражбата.

konstantin80

Škoda Фен

Гараж: Megane III 1.9 dci

Мнение от konstantin80 »

mariyan написа:
27.03.2020, 17:27:34
Шкода имат 1,243,066 продадени коли и оперативна печалба от 1,7 млрд. при 19.8 млрд. продажби или около 8.4% възвръщаемост.
С две думи 19 800 000 000/ 1 243 066 = 15 928,35 средна продажна цена на 1 кола × 8.4 % рентабилност на кола = 1 338 печалба от една кола

Аватар
JORDITO

Почетен член

Гараж: Skoda Octavia III 1.6TDI-CR, 105PS

Мнение от JORDITO »

А частите и аксесоарите? Нали и те влизат в тая печалба?
Последно промяна от JORDITO на 27.03.2020, 23:20:19, променено общо 1 път.
Моята тема за колата : Škoda Octavia III Комби 1.6 TDI-CR 105 PS

Аватар
nrayanov

Škoda Ентусиаст

Гараж: Mitsubishi Outlander 2.0 MiVEC Instyle 4WD
Обратна връзка:

Мнение от nrayanov »

redalex написа:
26.03.2020, 13:14:58
Иначе и аз мисля, че е смешно да нямат такъв автомобил за показване, но в ЕТ има далеч по-сериозни проблеми от този.
Така или иначе в моментаа няма смисъл да се поръчва кола, освен ако нямат налична. Така, че изчакай 2-4-6 седмици и ще ти се уреди въпроса.
Да, в изчакване съм. Хем по време на кризата разходите намаляват - няма ресторанти, няма кръчми, няма кино, дори на планина не мога да отида... Седя си вкъщи и трупам пари, тъкмо ще има повече за първоначална вноска. :)

bjrov

Škoda Фен

Гараж: SUPERB 2.0 TDI, DSG, 4x4,190hp,L&K

Мнение от bjrov »

Аз да си призная, преди да си взема моята карах същата дизел тест драйв, Кодияк дизел тест драйв и бензинова 280к.с. тест драйв ( не от ЕТ, беше обявена за продажба върната от лизинг). Та ако искаш винаги се намира начин и не съжалявам, че не взех бензин предвид пробега който имам.

И по темата на колегата ostavime, според мен няма да паднат цените осезателно, най много някоя по-добра промоция да се хване с до 5% разлика. Ще намалее търсенето и производството и пак ще има баланс. Успех с продажбата и покупката, аз не съжалявам че смених 6-цата със Суперб и не съм съгласен с теб за материалите в автомобила, но всеки си има гледна точка.

Audirulzz

Škoda Фен²

Гараж: Vw Touran 1T1
BMM engine + Darkside donwpipe + Darkside Intercooler + Vag Diag Software.
Eibach suspension
210 ps 610NM
Обратна връзка:

Мнение от Audirulzz »

nrayanov написа:
27.03.2020, 22:26:56
redalex написа:
26.03.2020, 13:14:58
Иначе и аз мисля, че е смешно да нямат такъв автомобил за показване, но в ЕТ има далеч по-сериозни проблеми от този.
Така или иначе в моментаа няма смисъл да се поръчва кола, освен ако нямат налична. Така, че изчакай 2-4-6 седмици и ще ти се уреди въпроса.
Да, в изчакване съм. Хем по време на кризата разходите намаляват - няма ресторанти, няма кръчми, няма кино, дори на планина не мога да отида... Седя си вкъщи и трупам пари, тъкмо ще има повече за първоначална вноска. :)
Бате ако пестиш за кола от кино и ресторант......

ostavime

Škoda Фен

Мнение от ostavime »

Audirulzz написа:
28.03.2020, 19:09:13
Бате ако пестиш за кола от кино и ресторант......
Aз преди повече от половин година му казах (в неговата тема), че просто никога няма да кара Шкода. Просто няма да си вземe такава, а може би и нова кола като цяло. Той избира кола от повече от година (мисля си). Октавия, Сюпърб, Кодиак... Самият той не е на ясно какво иска и скача от модел в модел. Сега в тая криза ще мине поне още половин година, така че...
А и си прав, ако пестиш от закуски за кола... но всеки си знае. Може да удари кьоравото, знае ли човек. Пожелавам му най-прекрасната за него. Дано вземе това, което го радва.
Аз искам да продам моята, да изчакам да видя на къде ще мръднат цените и се мятам на новата Мазда. Да, има забелжки, но за тия пари... мисля че е добра оферта. А ако падне и още малко, ще е прекрасно. За сега имам кола, не бързам, ще изчакам. ;)
Последно промяна от ostavime на 28.03.2020, 23:01:07, променено общо 1 път.

Audirulzz

Škoda Фен²

Гараж: Vw Touran 1T1
BMM engine + Darkside donwpipe + Darkside Intercooler + Vag Diag Software.
Eibach suspension
210 ps 610NM
Обратна връзка:

Мнение от Audirulzz »

Аз съм регистриран тука ноември 2017.Той оттогава купува супърби по неколко на месец [smilie=sarcastic.gif]

mischoka

Škoda Фен²

Гараж: VW

Мнение от mischoka »

Майтап на страна, но някой хора са през вечер на ресторант, дали за вечеря дали само за лек аператив и като се съверат парите за месеца си става цифра. В Германия ако идеш на увеселителен парк за 2-3 часа с яденето и пиенето за двама човека са си 200 евро най-малко.

Публикувай отговор

Обратно към “Superb III”