Ще паднат ли сега цените, като се сринат продажбите

Всичко за Шкода Супърб, произведен от 2015г.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
BlackPearl

Site Admin

Гараж: Octavia mk3 vRS-BlackPearl2
Обратна връзка:

Мнение от BlackPearl »

Аз не виждам какъв е проблема като цяло.
В смисъл такъв: Искаш да продаваш, изключвам София, че те там сами се продават и те не си дават много зор.
В другите градове, като НЯМА такъв автомобил за тест драйв, обаждат се на клиент с такъв и го питат/молят.
Това е стандартна практика (поне из нашия край) на много дилъри. И точно така те продават коли.
В случая- тук.
Пишеш/питаш, винаги ще се намери някой колега да откликне на молбата ти!
(изключваме едните 10% като мен , Самун и тн., където с радост ще те повозят, но едва ли ще ти позволят да караш) [smilie=sarcastic.gif]
Изображение

tuningmania

Škoda Ludicrous

Мнение от tuningmania »

До @komitoff - Изчетох статията, към която ми прати линк. За пореден път се убеждавам, че Човечеството изцяло е много зле. Ядем и сутринта на белия кон. И нищо. Никаква Еволюция от Хилядолетия. Ама..
Skoda Octavia 1 Combi, 1999г, 1.9TDI, 110кс;
Skoda Superb 2 Face Lift Combi, 2014г, 2.0TDI, 170кс, 4х4, 6DSG.

ostavime

Škoda Фен

Мнение от ostavime »

Цецо написа:
26.03.2020, 09:56:16
другари?
Нещо да не сте каталясали?
Чистата печалба на ВАГ Групата от един автомобил горе долу е около 3000€ преди данъците.
Какви 30 000 горница ви гонят, не знам.
Чисто самата кола не е скъпа - оскъпяват я много други фактори.
Тойота , например продаваха известно време на 1000$ печалба на кола.
Може и да си прав, но аз лично много се съмнявам да продават кола, която струва 100 000 лв. само с около 5 000 хил. лв. печалба. Поне така си мисля. Не напразно печалбите на концерните се измерват в 6-7 цифрени суми.
А кои точно са другите фактори, които я оскъпяват и как разделяш самата кола на "сама кола" и "други фактори"?
Според мен печелят поне 25% от един автомобил.

kograman

Škoda Ludicrous

Мнение от kograman »

Че той дилъра дето е последен на веригата печели между 6-8 и нагоре и то за коли дето са до 40-50к, какво остава за тия нагоре ...?
Тойота Корола 2018, влиза в митнически склад в Бг на 11200 долара, от там мита, ддс и ала-бала, стига на 30к лева в шоурума.
След много преговори и ала-бала, я свалиха на ~37k. Иначе се продава на 39-40к. Това за най-високото ниво. Съмнява ме другите да са по-глупави ...

ostavime

Škoda Фен

Мнение от ostavime »

Е аз няма да купя кола, без да я покарам и усетя, съжалявам. Въпрос на личен избор си е. И ако дилъра се бие в гърдите, че проава десетки и стотици коли, нормално е да има една тестова поне. Уви, бензинова нямаше. Аз не съм искал мощната бензинова, напротив, за мен е 100% излишно да купувам такава. Разходи, данъци... защо, за да се изрепча на някой на светофара и да го дръпна. Голяма гъзария, няма що. :) По-скоро исках да карам малкия бензин, но... мал шанс.
Щом вие давате 60-70 хил. без да ви бърка реално дали е дизел или бензин и как се държи едното или другото, значи парата ви бие джоба и не ви пука. Е, аз предпочитам да усетя разликата мезжду едното и другото и най-вече да преценя дали си струва да дам повече пари. Но... всичко се свежда до това кой какъв човек е.

Манев

Škoda Фен

Гараж: Octavia 3 FL 2.0 TDI-CR 6M

Мнение от Манев »

ostavime написа:
26.03.2020, 16:11:54
всичко се свежда до това кой какъв човек е
Всичко се свежда до това колко голям е пазара и какво се купува най-често.
Няма как на кой каквото му е на сърце и точно това да има за тест драйв.

tuningmania

Škoda Ludicrous

Мнение от tuningmania »

До @redalex, @ostavime и @kograman -
Цецо написа:
26.03.2020, 09:56:16
Чистата печалба на ВАГ Групата от един автомобил горе долу е около 3000€ преди данъците.
Според мен, Цецо иска да каже, че средно около €3000 получава Собственика на "Volkswagen Group" - Физическото Лице, настоящ наследник на Фамилията Porsche-Piech, за всеки един Автомобил, Продаден на Краен Клиент.

Аватар
odo

ŠKODA MASTER

Гараж: Skoda Superb 3 TSI 4x4
Skoda Fabia 3 TSI 7DSG

Мнение от odo »

ostavime,
Когато купувах моят, питах търговеца, защо нямат 280 к.с. тестов. Отговора беше, че продават основно дизели и че ако пуснат такъв 80% от тествалите го ще годят само да го ръчкат без да направят поръчка.
Съгласен съм, че решенията на управленско ниво не са на ниво, но не им и трябва тъй като колите сами се продават, да видим до кога .....

Аватар
kalata

Škoda Ентусиаст

Гараж: Octavia 2 Elegance 2.0 TDI-PD DSG, 2007

Мнение от kalata »

BlackPearl написа:
26.03.2020, 15:21:50
В другите градове, като НЯМА такъв автомобил за тест драйв, обаждат се на клиент с такъв и го питат/молят.
Това е стандартна практика (поне из нашия край) на много дилъри
Ися, това и да го видя няма да го повярвам.

Иначе ако аз бях в такава ситуация - със сигурност щях тук във форума да помоля някой колега с такъв автомобил. Както Ники ковърдейл е помагал, Рангел и той май помага на един колега. Може и други да е имало - ще ме прощават, че не ги споменавам поименно.

С една дума - браво на такива колеги.
"Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича недозавиване; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за свръхзавиване" - Walter Röhrl

tuningmania

Škoda Ludicrous

Мнение от tuningmania »

До @kalata - Предлагам да направим един Списък, кои Колеги са склонни да се срещнат с непознат/познат Кандидат-Колега, да му покажат даден Модел "Skoda" и да му обяснят Плюсове/Минуси и/или като цяло каквото знаят. Ето, например, за Гр. София, аз мога да покажа моя Автомобил "Skoda Superb 2 Face Lift Combi" на всеки интересуващ се. Относно "Test Drive" - имам си малко (добре, де - много) условия, но не е невъзможно [smilie=pardon.gif]

Публикувай отговор

Обратно към “Superb III”