Помощ за покупка на Superb III Combi 190 TDI

Всичко за Шкода Супърб, произведен от 2015г.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
todor87

Škoda Racer

Гараж: Skoda Superb 3 Combi 2.0 TSI Revo Stg3~390hp
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 190hp M/T

Мнение от todor87 »

Не мога обяснявам на хора, които карат по 5~10к.км. на година, па и майстори, що е то бързо каране... [smilie=pardon.gif]
Утре е неделя, ден за цветя и лъскане.... [smilie=sarcastic.gif]
Последно промяна от todor87 на 18.10.2020, 00:23:03, променено общо 1 път.
@bega4kata каза:
"Моята цялата е Рево, а другите са събирани с части на промоция и само казват, че са Рево"
"Ама то всичко да ти е Рево, не е геройство. То всичко им е нескопосано на тях."
Аватар
bobo80

Škoda Фен²

Гараж: Oktavia 3 VRS TDI DSG
Mercedes-Benz W212 350CDI

Мнение от bobo80 »

Самуил не каза нищо повече от това, че на кола на 170 000км. е нормално нещо да се счупи. Вие го изядохте.
Аз не виждам и на колегата каква е толкова драмата. Това свирело онова скърцало.... Еми нормално покарана е колицата. Правиш свиркаш си и продължаваш. Даже евала прави на ЕТ, че изобщо взимат толкова присърце проблем, който всъщност не е проблем.
Отделно каквото и да си говорим четири цилиндров двг на тия км си е с ресурс далеч от първоначалния. Лично мнение!!!
Иначе е хубаво да се споделя опит.
Аватар
stefan L

ŠKODA MASTER

Гараж: Superb 2.8 /ex Octavia 2.0TDI BKD powered by Gunter Service /Golf 7 R CJXC powered by Gunter Service/530 xd lci powered by Gunter Service

Мнение от stefan L »

Щом свирукането е от дюзите, значи го е имало и преди смяната на ангренажа.
-грешно - правилно
-предстой - предстоИ
-найстина - наИстина

човекът коЙто / хората коИто
един завоЙ / много завоИ
батерия / батериИ
вибрация / вибрациИ
гумаджия / гумаджиИ
Аватар
YYakovliev

Škoda Фен

Гараж: Superb 3 Combi TDI, 190 к.с, 6DSG, 4x4

Мнение от YYakovliev »

kograman написа: 17.10.2020, 23:36:49 Да хвърля и аз моите 5ст.
Хайде да се върнем отново на моя голям пост с описание на проблема (viewtopic.php?f=37&t=3040&start=410), защото от морето от теория изляло се след него, май започваме да се губим в превода. Моя пост е базиран на реални факти, какво се е случило поне, не казвам, че това което пише в него като техническа информация е светата истина.

Тоест ти и Самуил казвате, че всичко което ми наговориха няколко човека от ЕТ са глупости и не трябва да му обръщам внимание? Ей това не разбирам от цялата дилема, сериозно? От една страна техниците, че сменят такива датчици всяка седмица след смени на ангренажи и от друга - човека от отдел части, който в друго време, друг ден, без да има връзка с техниците, каза че продава такива датчици по 10 на седмица на различни хора, както и че държат всички прилежащи части по веригата на склад. Тоест тяхната теория, че този датчик се чупи лесно при демонтажа му, ако човека не внимава и не е запознат със спецификите му, а дори и понякога като внимава (самите техници, казаха че и те го правят понякога, на гаранционни коли на по-малко километри, защо ще си признават нещо подобно?). Под чупене отново казвам, не да се отчупи нещо и да го видиш, те казаха че не се разбира когато се е счупил - слагаш го нормално, на външен вид нищо му няма, но заради някаква пукнатина невидима от там нататък газовете го стопяват ЦИТИРАМ: след 2 до 5 дена каране след смяната на ангренажа. Защо тия хора ще се занимават да ми обясняват надълго и нашироко колко прост е проблема и от какво се получава, вместо да ми споделят теорията дето не злепоставя абсолютно никого (тях или други майстори) - че колата е "юркана" и датчика в даден момент се компрометира сам? Същите тези хора, казаха пред началниците си, че при смяна на ангренаж задължително се свалят тези датчици. Защо ще си измислят и това, ако не е вярно?

Отделно: @todor87, показа техническа документация, подкрепяща казаното от ЕТ. Отделно колегата @Aelyon, сподели, че му се е случило същото СЛЕД СМЯНА НА РЕМЪЦИ - и той ли е юркал здраво семейната Шкода да му изгори датчика?
Sec8200

ŠKODA MASTER

Гараж: под наем

Мнение от Sec8200 »

тоя форум след COVID съвсем откачи - някой искал да я напомпа за без пари ама и за без риск, другия вика еднакво било за двигателя да я караш на 200 - обороти, температури, износване и на 120...

Към колегата - VAG от нови са проблемни. Един колега (да се препознае,че не помня кой) беше снимал стопен датчик на нова кола под 50 хил км. Сервизите, барабар официалните и те са хал хабер, зависи при кой си попаднал.

Карай си колата, дано само това й е било!
Аватар
YYakovliev

Škoda Фен

Мнение от YYakovliev »

kograman написа: 18.10.2020, 08:43:03 Т.е счупило се е нещо което вече е било опечено на кокал.
Ясно, мисля че с последния отговор темата се изчерпа. Било е опечено на кокал, ама само отвътре и майстора като го е махал слагал не е забелязал и в следващите километри му е дошло времето.
:D

Техниците с пеещите дюзи и другите двигатели дето звучаха по същия начин, че и по-свирещо? И това ли е илюзия? Мале мале. Аз верно съм лаик на тема автомобили, ама тука може да станеш на маймунка ако слушаш всички по-опитни разбирачи.

Карам си опечената кола, днес отивам да я покажа на сбирката, някой ако има да дойде да я види да ми посочи други фактори, дето недвусмислено показват колко е юркана по аутобана, за да се до-докаже теорията. Даже и на @Rangel, ще я дам да я кара, да видим тоя двигател колко е окуцял за толкоз километри. Приключвам да пиша по темата, ама наистина.
Rangel

ŠKODA MASTER

Гараж: Superb 3 TDI/140 kW/190к.c./7DSG/4х4

Мнение от Rangel »

Ааа, не искам. Щом им е проблем с 200 да вървят, ще взема аз да я счупя 😂. Кажи им на автомивката да не я мокрят много, да не се отлепи нещо...
Аватар
BlackPearl

Site Admin

Гараж: Octavia mk3 vRS-BlackPearl2
Обратна връзка:

Мнение от BlackPearl »

Още някой от обичайните заподозрени и "производните" ако драсне и "оака" темата, директно получава почивка.

Това важи за Сами , Конграмана и производните, който биха се включили с мнение : Я какъв ремап ми нарави, я някой Тигуан ще излезе да обясни как е ходил и как е супер......
Който иска и много му се пише: Цитат, ежедневни и си драска според правилата!

Самуиле: Абсолютно недопустимо поведение, да не квалифицирам други работи.
Ясно е, че си нещо обиден, засегнат и тн. на форума или от Тодор, ама това са си ваши работи.
Мернах онзи ден едно мнение от теб (ясно е, че си засегнат и все нещо те гложди).Форумът бил еди какво си, нямало го уважението и тн.....ОК!

А ти? Какво уважение показа? С кое твое мнение:
Колата била еди си ква си, стопена..... Лично за мен, само някой хал-хабер би ти повярвал.
Майсторът така, онака, да не се казвало? Голямо уважение си печелиш, евала!
Ама като минат през сервиза ко викаш : ПИШЕТЕ, пишете..... Ама ако стане проблем какво става: ТРИЙЙ, ТРИЙЙ, да не се вижда.
Много некоректно!!!
Да не си кат днешната младеж? Да не можеш да се изкажеш и да си формулираш изречението?
Не може да кажеш: Колата е така и така, мнение по-долу: Аааааа, не съм казал .
ОК, имаш мнение- изкажи го нормално, тактично, а не под формата (мое мнение): Ейййй, къв коптор си купил. И като цяло- всички 2ра ръка са мега зле, само моето Тигуанче е пушка, ама и там ако се разровим ще излезе друго (както е написал Тодор).

По темата: Мнението се каза, изписа се ЗАЩО И КАК СЕ ПОЛУЧАВА ТОЗИ ПРОБЛЕМ. ТОЧКА.
@YYakovliev, ако прецени да си повдига темата или да си напвари нова в раздел Супърб 3.
Тук, поне за обслужването (до тук) и ремонта, темата е приключена!
Изображение
Аватар
YYakovliev

Škoda Фен

Мнение от YYakovliev »

Само да я наснимам хубаво (скоро) и правя нова тема. До тогава ще продължа тук.

Бях на Софийската среща, изкарах много добре и в приятна компания. Всички се радваха на колата, @Rangel я счупи от каране. Слушахме дружно мотор-а как работи, търсехме други препечени елементи по нея и се посмяхме. Покарах и на Рангел колата, и двете вървят много добре.

Ето малко снимки от събитието: https://photos.app.goo.gl/FBKzvbLERX6NTMgn6
Rangel

ŠKODA MASTER

Гараж: Superb 3 TDI/140 kW/190к.c./7DSG/4х4

Мнение от Rangel »

Колата на Явор поне за моето непрофесионално мнение е топ!
Последно промяна от Rangel на 18.10.2020, 20:36:30, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Superb III”