Избор на Superb

Всичко за Шкода Супърб, произведен от 2015г.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
111E8

Škoda Фен

Избор на Superb

Мнение от 111E8 »

Здравейте на всички във форума!

Лятото съм планирал да се сдобия с нов автомобил. Първоначално се бях насочил към новата Октавия седан, после почнах да се чудя за комбито, за кратко се почудих и на Меган Грандтур. Сега, като че ли, съм се спрял на Сюпърб седан. Ще се радвам да чуя мненията ви, коя кола е най-подходяща за семейство с две деца на 4 и 3 години.

Това, което знам, че искам е да е автоматична и бензин.

Двигателят, който е 150 конски сили слабичък ли е? По-големият по добре ли е? Не съм състезател, дори съм доста консервативен шофьор.

Мястото в багажника достатъчно ли е за нормално количество багаж (1-2 куфара, колело, тротинетки, топки, ...)? Знаете как е с деца. :)
Отзад като сложа две детски столчета, човек може ли спокойно да седне между тях? А и децата като са седнали с краката ще достигат ли седалките отпред, все пак в момента съм с консерва (Клио [smilie=pardon.gif] ).
Аватар
Taratajki

ŠKODA MASTER

Гараж: Fabia 3 1.2 tsi ; Octavia 3 2.0 tdi

Избор на Superb

Мнение от Taratajki »

Всички изброени са подходящи. Бих те посъветвсл да идеш до някой шоурум и да погледнеш колите, да оремериш ако трябва, да прецениш. Иначе в багажника на Супърб цялото Клио можеш да паркираш [smilie=pardon.gif]
prvv

Škoda Фен

Гараж: Superb 3 l&k 2.0tsi

Избор на Superb

Мнение от prvv »

111E8 написа: 07.05.2021, 10:16:26
Мястото в багажника достатъчно ли е за нормално количество багаж (1-2 куфара, колело, тротинетки, топки, ...)? Знаете как е с деца. :)
Отзад като сложа две детски столчета, човек може ли спокойно да седне между тях? А и децата като са седнали с краката ще достигат ли седалките отпред, все пак в момента съм с консерва (Клио [smilie=pardon.gif] ).
Между децата не става за сядане. С краката не достигат предните седалки. Багажникът според мен е феноменален.
Аватар
YYakovliev

Škoda Ентусиаст

Гараж: прави се... уж

Избор на Superb

Мнение от YYakovliev »

А причината да гледаш седан, а не комби?
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, CFGB, ALH

Избор на Superb

Мнение от Цецо75 »

111E8 написа: 07.05.2021, 10:16:26 Отзад като сложа две детски столчета, човек може ли спокойно да седне между тях?
Абсурд.

Това няма да го видиш на никоя кола от тоя клас. Ако е задължително условие, търси нещо от сорта на миниван.
Бееееее.....
digi

Škoda Фен

Избор на Superb

Мнение от digi »

prvv написа: 07.05.2021, 10:55:43 Между децата не става за сядане. С краката не достигат предните седалки. Багажникът според мен е феноменален.
Аз съм със Супърб комби 2013 и напълно съм съгласен с @prvv.
Аватар
stanley

Škoda Фен²

Гараж: VW Passat 6 2.0TDI DSG6, Skoda Superb 1.8TSI MT, Skoda Superb 1.9TDI Tiptronik-ex, Skoda Octavia 1.6 MT-ex
Обратна връзка:

Избор на Superb

Мнение от stanley »

Ако искаш отзад да сяда някой, между столчетата, трябва да ги сложиш едно в края и едно по средата. Така се освобождава малко повече място в другия край на задния ред. Става за кратки пътувания (аз така прекарах тъщата от София до Силистра - по нейно желание в пасат комби). Багажника на седан-а няма да ти е удобен за обемисти или дълги предмети. Имах Суперб 1 и въпреки, че багажника му не е малък като обем, не е удобен за подреждане.
peyopetrishki

Škoda Ентусиаст

Гараж: Passat Alltrack 2.0bi-TDI

Избор на Superb

Мнение от peyopetrishki »

Детските столчета ако са много обемни може да не се съберат ако са едно до друго, когато едното е в средата.

@111E8, двигателя ще ти е ОК да се придвижваш спокойно. Вече ако караш планински маршрути или натоварени междуградски пътища ще трябва да внимаваш с изпреварванията :)
mikitomk

Избор на Superb

Мнение от mikitomk »

Здравейте първ пост в форума ще използвам темата на колегата за да не спамя с нова.

Гледам същия двигател 1.5 TSI + DSG 7 степенното. Тъй като е 250nm май се слага кутията със сухите съединители демек dq200. Чета по чуждите форуми драми за нея, износване на съединителите и проблеми при тръгването под наклон след ъпдейт на софтуера. Има ли някой представа дали и сега има проблеми с кутията.
Четох за 1.8 ТСИ и въпросната кутия на предишното поколение но там уж двигателя е по мощен и след някое време се слага другата кутия с мокрите съединители.
Съжалявам ако пиша тъпотии ама по-добре да питам отколкото да ремонтирам ако реша да купя колата.
HerpaMoTeH

Škoda Фен²

Гараж: Skoda Octavia III combi 1.4tsi DSG

Избор на Superb

Мнение от HerpaMoTeH »

mikitomk, проблемите са при първите ревизии на кутиите. 2013та оправят кутията и от 2015та нататък я водят почти безпроблемна. Освен на бензиновите мотори я поставят и на 1.6tdi, които са може би най-продаваните мотори във VAG групата.
Аз съм с такава кутия - колата е на 162 хил. км. и не усещам никакви проблеми с кутията. Единствено минавам в ръчен режим когато карам по баири, за да съм на по-високи обороти.
Публикувай отговор

Обратно към “Superb III”