Историята на един "прероден" Superb III Facelift

Всичко за Шкода Супърб, произведен от 2015г.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
zloQQ

ŠKODA MASTER

Гараж: ŠKODA Octavia L&K 1.9 TDI AHF
ŠKODA Octavia vRS 2.0 TDI CR CEGA
Обратна връзка:

Мнение от zloQQ »

YYakovliev написа: 07.05.2022, 09:52:26 Първия път минах по това отклонение и не беше оптимална настилката.
Признавам си, не помня в детайли нещата. Аз и колата си я тормозя повече от Скаут, въпреки че е РС, хахаха. Като цяло, възможно е да е имало разни недобри участъци, но карайки от там, обръщах огромни внимание на природата и гледките, защото беше есенно време и палитрата от цветове беше страхотна :)
Аватар
YYakovliev

Škoda Ludicrous

Гараж: Superb III Facelift L&K, 2.0 TSI, 7DSG, 4x4, 280 HP, 400 Nm

Мнение от YYakovliev »

Днес и аз направих маршрута на Рангел от вчера. Луковитска екопътека Искър-Панега, не е лош регионът, красиво е около реката. Минахме пеша по цялата пътека и се върнахме. Единствения минус бяха купищата орди от хора дето се бяха люснали там, беше като час пик на Витошка... Едвам намерих място да спра покрай паркинга. Следващия път ако ходя там ще е в работен ден. На места където имаше тесни стълби и мостове чакахме по 10 минути да се изнесе трафика в едната посока, да можем да продължим... 7/10 оценка за дестинацията като цяло (изключвам хората).

Изображение

После от там отидохме до Пещера "Проходна" (Божиите очи). Е там вече ми падна ченето. Страхотни скални масиви, невероятен мащаб и форми. Който не е ходил - задължително място да се посети. Изумен останах от красотата и величието й. Чувстваш се като мравка вътре. Ще ми остане спомен за цял живот, като Белоградчишките скали. Това не са наши богатства, това са богатства от световен калибър. 10/10.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Покарах пак добре (около 3 часа в двете посоки), Хемус е за затваряне до Правец с тия набръчквания и прагове от асфалт, които не се виждат и независимо с колко км/ч минеш, окачването удря на умряло...

Изображение

Навъртях 9000 км. за 3 месеца точно. Никоя кола не съм я карал толкова много. Цифра са си за мен, особено като седи пред вкъщи 90% от времето (когато работя през седмицата).

П.С. Много тежки суми се дават за 100 октана V-Power Racing с тези пътувания. Особено като не жаля газта.
тема коментари: viewtopic.php?f=37&t=3706 | тема проект: viewtopic.php?t=4340
donci

Škoda Ентусиаст

Гараж: Skoda Octavia II Combi 2.0 TDI PD 170hp+ RS 2008 BMN
Skoda Fabia I 1.9 TDI PD 131hp+ RS 2005 ASZ BlackPearl

Мнение от donci »

YYakovliev,

Следващия път, ако се разходиш пак покрай Белоградчик, може да видиш пещерата Магурата. Там има и хубаво хотелче и заведение за хапване. А има отпреди няколко години пусната за посетители пещера Венеца покрай село Орешец. Ще останете доволни.
nmnikolov

Škoda Ludicrous

Гараж: ŠKODA Octavia Combi III FL Vision 1.5 TSI DPCA DSG

Мнение от nmnikolov »

Пещера проходна задължително трябва да се минава в кръговата обиколка, но явко доста хора просто влизат в пещерата, разглеждат я, и се връщат обратно. А ако се продължи надолу св стига до реката, после до скалния параклис, и нагоре се катери до върха, от където има страхотна гледка. От там директно към къщичката до пътя и паркинга.
Изображение
Аватар
Rangel

ŠKODA MASTER

Гараж: Octavia 3 FL 2.0 TSI 6M REVO STAGE 1

Мнение от Rangel »

Еее! Три пъти съм ходил и не съм минавал така.
Аватар
Мичев

Škoda Фен

Гараж: Superb 2.0TDI, 147KW DSG

Мнение от Мичев »

YYakovliev написа: 07.05.2022, 20:02:19 Днес и аз направих маршрута на Рангел от вчера. Луковитска екопътека Искър-Панега
Днес се засякохме по пътеката, точно след първият мост :) Обаче докато навържа брадата с теб.. мина известно време. После съзрях и белия лебед и вече беше сигурно :D
Аватар
Taratajki

ŠKODA MASTER

Гараж: Fabia 3 1.2 tsi ; Octavia 3 2.0 tdi

Мнение от Taratajki »

nmnikolov написа: 07.05.2022, 20:46:09 катери до върха,
И две кебапчета на вилица в Пещерния дом [smilie=sarcastic.gif]
donci написа: 07.05.2022, 20:10:27пещера Венеца
Страхотна е тази пещера. Какви образования има... много е яко. И е добре направено, светлини, пътеки, гид с разкази и обяснения. Заслужава си.
Аватар
igeorgiev82

ŠKODA MASTER

Гараж: Octavia 3 FL 1.4TSI DSG-BLUE MAGIC

Мнение от igeorgiev82 »

Taratajki написа: 07.05.2022, 21:23:48образования
Образованията са се образУвали [smilie=sarcastic.gif]
Да та еВа в инжинеря [smilie=kiss3.gif] [smilie=sarcastic.gif]
Аватар
YYakovliev

Škoda Ludicrous

Мнение от YYakovliev »

Мичев написа: 07.05.2022, 21:05:32 Днес се засякохме по пътеката, точно след първият мост Обаче докато навържа брадата с теб.. мина известно време. После съзрях и белия лебед и вече беше сигурно
Кажи пък ти.
:)
Аватар
YYakovliev

Škoda Ludicrous

Мнение от YYakovliev »

nmnikolov написа: 07.05.2022, 20:46:09 Пещера проходна задължително трябва да се минава в кръговата обиколка, но явко доста хора просто влизат в пещерата, разглеждат я, и се връщат обратно. А ако се продължи надолу св стига до реката, после до скалния параклис, и нагоре се катери до върха, от където има страхотна гледка. От там директно към къщичката до пътя и паркинга.
Скоро ще водя друга част от родата там, ще го направим както казваш.
Аватар
Taratajki

ŠKODA MASTER

Гараж: Fabia 3 1.2 tsi ; Octavia 3 2.0 tdi

Мнение от Taratajki »

igeorgiev82 написа: 07.05.2022, 21:31:49образУвали
Баце, така е, като телефоня ми е по смарт от мене [smilie=sarcastic.gif]
Некоя запетайка некъде да съм изпуснал? [smilie=punish.gif]
Аватар
MHlebarov

Škoda Фен

Гараж: 2.0 TDi 4x4 L&K 2018

Мнение от MHlebarov »

Той, Пейо е по запетайките [smilie=sarcastic.gif]
Аватар
YYakovliev

Škoda Ludicrous

Мнение от YYakovliev »

Преди 5 дена един съсед косеше ливадата пред жилищната сграда. Шкодата паркирана до нея. След 2 часа ми звъни и вика "знам колко си гледаш колата, малко я осрах без да искам, извинявай". Хвърлял трева отгоре и тя засъхнала. Викам няма грижи и без това е за миене. Вечерта отидох и я лъснах до блясък. На следващия ден излизам сутринта с кучето, връщам се и гледам колата отгоре до долу пак в трева. От общината решили, че те също трябва да окосят, вече окосената трева...
[smilie=ireful1.gif] [smilie=ireful1.gif] [smilie=ireful1.gif]

Вбесих се леко. На същата вечер пак на мивка, пак лъскане и подсушаване. Засъхнала, окосена трева по колата се маха много трудно, търкане трябва мощно - пяни, мяни и препарати за предизмиване - нищо не правят в случая.

Вчера към 19:00 ми се прикара, изпънах я до отбивката за Костенец, накефих се как върви и се прибрах. Странното беше, че за разлика от друг път, когато излизам по обяд, в 19:00 нямаше никой на магистралата, очаквах доста повече трафик. Няма коли в София ли, по принцип ли е така, не ми стана ясно.

Утре сутрин ще я оставям за оправяне на деругата от преди месец и половина, на задната врата. 24 часа ще стои при Жоро за корекция и слагане на нова керамика на целия детайл, после съхнене. Имам до 3 детайла за корекция от него, който се оправят без пари. Отделно ще запазя час за първа поддръжка на керамиката точно преди събора.
Аватар
digitalundgrd

Škoda Ентусиаст

Гараж: MEGANE RS CUP '20

Мнение от digitalundgrd »

Тревата как да е..., НО да знаеш много камИчета мятат. Аз лично дори с моторната коса си сцепих един джам на къщата на село. Като "стрижа" с хускварната, колата я паркирам на 3 преки от двора [smilie=sarcastic.gif]

П.с. същото вАжи и за мангалете с водоноските, които "мият" улиците... Какво съм виждал от балкона ти е бедна фантазията [smilie=hunter.gif] Преди шкодата тичах да я спасявам по пижама [smilie=pardon.gif] , сега съм по-спокоен че поне Рендето е на паркинг...
Аватар
Мичев

Škoda Фен

Гараж: Superb 2.0TDI, 147KW DSG

Мнение от Мичев »

digitalundgrd написа: 17.05.2022, 12:05:46 Тревата как да е..., НО да знаеш много камИчета мятат.
Мда, мен така ме "застреляха" общинските косачи веднъж. Добре че не уцелиха главата.
Публикувай отговор

Обратно към “Superb III”