Историята на един "прероден" Superb III Facelift

Всичко за Шкода Супърб, произведен от 2015г.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
Taratajki

ŠKODA MASTER

Гараж: Fabia 3 1.2 tsi ; Octavia 3 2.0 tdi

Мнение от Taratajki »

igeorgiev82 написа: 21.05.2022, 18:47:37 Аз съм 8ч. 5 дни в седмицата по пътищата из София
Как издържаш толкова време да се возиш в рейса, бе, брат [smilie=fool.gif]
Иначе, да, повечето ситуации си ги предизвиквам сам, като не отстъпвам предимство, спирам на жълто и пешеходни пътеки, не давам аванта на навиращи се тарикати [smilie=pardon.gif]
istoyanov

Škoda Фен

Гараж: Skoda Octavia III FL 1.5 TSI DSG

Мнение от istoyanov »

Почти нямам излзиаме без да съм свидетел на фрапантни нарушения. Явно сме магнити и трябва да внимаваме.
Аватар
YYakovliev

Škoda Ludicrous

Гараж: Superb III Facelift L&K, 2.0 TSI, 7DSG, 4x4, 280 HP, 400 Nm

Мнение от YYakovliev »

Днес маршрутът беше отново до река "Златна Панега" и в последствие пещера "Проходна". Водих други хора от преди месец, да видят и те красотите там.

Изображение

За 4 месеца навъртях 10 400 км. Никога не съм карал толкова много. Скоро ще сменям отново масло. Повечето от километрите идват от изкарванията ми през 3-4 дена (които не отбелязвам всеки път в темата, щото ще дотъпее) по Тракия за около час, чисто и просто ми се прикарва и си начесвам крастата. 95% от изминатите километри са извънградско, през останалото време колата стои пред вкъщи и не мърда.

Адски ми харесва Супърбът и всеки път като натоваря хора и потеглим на път се чувствам много добре. За парите си няма еквивалент за моите разбирания и нужди. Комфорт, динамика, интериор, багажник и обем - отделно всеки път като сляза и я заглеждам и ми пълни окото. За момента не бих искал нищо повече като пакет за един семеен автомобил.

ИзображениеИзображение

P.S. @vankissa, стягай се, че много лъскава ще дойде на събора, направо няма да се трае.
[smilie=sarcastic.gif]
тема коментари: viewtopic.php?f=37&t=3706 | тема проект: viewtopic.php?t=4340
nmnikolov

Škoda Ludicrous

Гараж: ŠKODA Octavia Combi III FL Vision 1.5 TSI DPCA DSG

Мнение от nmnikolov »

@YYakovliev, направи ли кръговата обиколка на Проходна, както ти казах?
Изображение
Аватар
YYakovliev

Škoda Ludicrous

Мнение от YYakovliev »

nmnikolov написа: 02.06.2022, 22:05:34 @YYakovliev, направи ли кръговата обиколка на Проходна, както ти казах?
Тръгнахме с убеждението да го завъртим, както беше препоръчал, но за съжаление се забавихме много на реката и не остана време. Не съм го забравил, ще го мина следващия път като съм там.
Аватар
YYakovliev

Škoda Ludicrous

Мнение от YYakovliev »

Сутринта на 10 700 км смених масло и филтри. Днес научих, че колата няма горивен филтър (който се сменя), не го знаех този факт при бензините.

Това което се беше забелязало като теч на масло от DSG-то, явно не е теч, а разтопени заводски смазки (както бяха казали и от ЕТ), защото няма прогрес при него. Явно при разработване и експлоатация на колата се е омаслило между сегментите там. Драма няма (да не повярваш), спирам да го мисля.

На 25-ти ми предстои кратко пътуване към Гърция, ще се разпоря от каране сам по магистралите им.
Аватар
Rangel

ŠKODA MASTER

Гараж: Octavia 3 FL 2.0 TSI 6M REVO STAGE 1

Мнение от Rangel »

Само внимавай, че много "хапят" глобите там. Седят предполагам знаеш горе на мостовете и след малко те спират.
Аватар
YYakovliev

Škoda Ludicrous

Мнение от YYakovliev »

След слагане на защитното фолио на цялата предница и черните пиано лак елементите по останалата част от колата, след няколко месеца на няколко места на ръбове се беше отлепило леко. Обадих се на момчето, което го слага и тази сутрин минах през студиото му да коригира всичко. Снощи му бях измил колата и много старателно оправи всички дефекти, изряза на места много тънко, където се събираше мръсотия и сега навсякъде е перфектно. Огледа под микроскоп всеки един детайл.

Изображение

Изображение

Малко на калника съм срязал фолиото с водоструйката, явно като съм мил подкалника. Няма как да се оправи, не е драма, дребно е и не си личи. Занапред ще съм по-внимателен, не знаех че е толкова силна струята, че да пробие XPEL-a.

Изображение

Готова е за пътуване събота до Гърция и после за Събор 2022. Кеф ми прави да се грижа за колата, като знам че е изпъната, както аз искам, ми е много благо като я карам.

ИзображениеИзображениеИзображение

Говорих с него за затъмняване на предните стъкла с XPEL. Чест му прави, че ме отказа, въпреки, че предлага услугата.
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, DTUA
ex CFGB, ex ALH

Мнение от Цецо75 »

YYakovliev написа: 21.06.2022, 12:02:25 , не знаех че е толкова силна струята, че да пробие XPEL-a.
По скоро въпроса е толкоз ли е лабав XPEL-a, та да го среже водоструйка?

Не мисля, че е водострукатата, това да не е машина за водно рязане... :) По ми прилича да е дернато с нещо. Я в някой остър храст, я някой минавайки с нещо... Виж му ръбовете какви са къдрави, на дране прилича.
Бееееее.....
Аватар
Rangel

ŠKODA MASTER

Гараж: Octavia 3 FL 2.0 TSI 6M REVO STAGE 1

Мнение от Rangel »

И аз мисля, че не е от водоструйката.
Аватар
YYakovliev

Škoda Ludicrous

Мнение от YYakovliev »

Цецо75 написа: 21.06.2022, 12:15:18 Не мисля, че е водострукатата, това да не е машина за водно рязане... По ми прилича да е дернато с нещо. Я в някой остър храст, я някой минавайки с нещо... Виж му ръбовете какви са къдрави, на дране прилича.
Възможно е, да.
Erebus

Škoda Фен

Мнение от Erebus »

YYakovliev написа: 21.06.2022, 12:02:25 Говорих с него за затъмняване на предните стъкла с XPEL.
Може ли да споделиш ти с колко тъмно фолио искаше да ги затъмниш и той с какви доводи отказа?
Аватар
igeorgiev82

ŠKODA MASTER

Гараж: Octavia 3 FL 1.4TSI DSG-BLUE MAGIC

Мнение от igeorgiev82 »

Баш си е от водоструйката.
Това е долу при прага и калника фолиото,аз съм "майстора" с водоструйката [smilie=sarcastic.gif]
Изображение
Тва на гумените уплътнения също е от водоструйка [smilie=pardon.gif]
Изображение
Аватар
intense

Škoda Ентусиаст

Гараж: Octavia 3 FL 1.8 TSI DSG

Мнение от intense »

YYakovliev написа: 21.06.2022, 12:02:25 Чест му прави, че ме отказа
Каква е причината?
Аватар
YYakovliev

Škoda Ludicrous

Мнение от YYakovliev »

Erebus написа: 21.06.2022, 12:28:11 Може ли да споделиш ти с колко тъмно фолио искаше да ги затъмниш и той с какви доводи отказа?
Не ми е отказал, а ме отказа мен. Ако бях настоял щяхме да запазим час и да действаме. Доводите бяха следните:
  • Въпреки че по закон имаш право до 70% затъмнение, масово катаджиите нямали уред за измерване на процента и се заяждали на общо основание и на очна преценка
  • В петък го спират (собственика на студиото) на околовръстното, нямат уред за измерване, решават че фолиото от 70% е незаконно. Той им вади машинка за измерване и им казва да я ползват и да замерят стойности. Отказват с довода, че не е тяхна и не можело така.
    [smilie=sarcastic.gif] [smilie=sarcastic.gif] [smilie=sarcastic.gif]

След което е махал фолиото на място пред тях, иначе са щели да го спрат от движение.
  • Гореописаната ситуация се е разигравала и при други хора с фолио. Даже ми сподели, че е имало случаи на заяждане и с фолио без затъмнение (само 100% UV защита), понеже виждат, че има лепено нещо, каквото и да е то...
  • Аз мислех да избирам между 2 варианта - 70%+ затъмнение и такова без затъмнение, но проверихме и моите предни прозорци (които не са заводски затъмнени, за разлика от задните) са със 100% UV защита, както някой беше написал по-рано в темата. Та остана варианта за 70%+ фолио, който реших да не слагам. Също така в Гърция (може би и в други страни) затъмняване с каквото и да е фолио е забранено.

Не мога да се занимавам с глупости и ситуации като горната, за една идея по не топло в купето от затъмнението. Имам си заводски UV защитата, това е по-важното. Та затова лично аз избрах да си спестя евентуални нерви.
Публикувай отговор

Обратно към “Superb III”