Да се похваля, оплача и попитам

Всичко за Шкода Супърб, произведен от 2015г.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
HerpaMoTeH

Škoda Фен²

Гараж: Skoda Octavia III combi 1.4tsi DSG

Мнение от HerpaMoTeH »

dimibo, бензина с автоматик се държи по същия начин. На равно като отпусна спирачката и колата сама потегля без да натискам газта. Не знам дали е някаква допълнителна настройка, но се очудих като го видях.
Stevek

Škoda Фен

Гараж: Superb III

Мнение от Stevek »

Всички автоматици тръгват при отпускане на спирачката.
Изключение е при използване на auto-hold, тогава трябва да се подаде газ за потегляне. "Твърдостта" на това потегляне може да се промени с VCDS.
Start-Stop-System (SSS) не е екстра, задължение да го слагат по изискване на евро регламент.
Аз използвам auto-hold и при мен не се задейства SSS, ако държа натисната спирачката.
Алгоритъма кога да се задейства SSS е доста сложен и набързо описан в ръководството, зависи от темп на двг, дали е достигната желаната температура в купето, състояние на акумулатора и т.н.т.
На моята кола MY2019 изключих SSS на първата седмица с VCDS. Но гледам, че по фурмите пише че в най-новите версии на контролерите, известните трикове за изключване вече не работят.
Остава метода с модул-памет от али за около 30$.
Замислям се да сложа такъв, в някои задръствания с повечко чакане между две предвижвания може би е добре да се включи SSS.
GBandreev

Škoda Фен

Гараж: Skoda Superb MK 3 2.0 TDI

Мнение от GBandreev »

@GBandreev, и копче нямам и опция в менюто също. Проверено. Ако не се лъжа, оборудването при едни и същи модели в различните държави се различава, та едва ли има смисъл да сравняваме UK-ски с български.

Снощи излизаме на разходка и изненада - при активен старт стоп, колата пали при отпускане на спирачката.. Вече бях започнал да си мисля, че получавам безжично ъпдейти, обаче след снощи вече съм сигурен, че има нещо друго което влияе на това как точно се запалва двг след като е бил спрян от старт-стоп-а.
[/quote]. @Мичев, Прав си, сега следя за следващата това което дават в Бг и при нас е съвсем различно за съжаление
Rangel

ŠKODA MASTER

Гараж: Superb 3 TDI/140 kW/190к.c./7DSG/4х4

Мнение от Rangel »

Не ми се чете всичко, но ако ауто холда е включен, старт стопа не пали при отпускане на спирачката. Ако вече е писано - извинете.
Мичев

Škoda Фен

Гараж: Superb 2.0TDI, 147KW DSG

Мнение от Мичев »

Срам не срам, преди да дойде автомобила изгледах 2-3 видеа как се кара (и паркира) автоматик и също изчетох няколко статии. Навсякъде се твърдеше, че автоматика потегля сам с много ниска скорост при отпускане на спирачката. И в действителност точно така се държи и моя.
Stevek написа: 25.06.2021, 20:09:35 Изключение е при използване на auto-hold, тогава трябва да се подаде газ за потегляне. "Твърдостта" на това потегляне може да се промени с VCDS.
Ето за това е било странното поведение на SSS. При мен на MY2021 "твърдост" не усещам, поне за сега.
Stevek написа: 25.06.2021, 20:09:35 На моята кола MY2019 изключих SSS на първата седмица с VCDS. Но гледам, че по фурмите пише че в най-новите версии на контролерите, известните трикове за изключване вече не работят.
Остава метода с модул-памет от али за около 30$.
Замислям се да сложа такъв, в някои задръствания с повечко чакане между две предвижвания може би е добре да се включи SSS.
За сега съм доволен, че все пак има изнесен реален хардуерен бутон за SSS, та ще преглътна натискането му еднократно след запалване :)
Rangel написа: 25.06.2021, 21:55:40 Не ми се чете всичко, но ако ауто холда е включен, старт стопа не пали при отпускане на спирачката. Ако вече е писано - извинете.
През един пост ;) , но не е излишно да е споменато кратко и ясно още веднъж.
Rangel

ŠKODA MASTER

Гараж: Superb 3 TDI/140 kW/190к.c./7DSG/4х4

Мнение от Rangel »

Чукча писател знаеш, не читател…
Мичев

Škoda Фен

Мнение от Мичев »

Както се казва - it was about time. Онзи ден паркинг спирчката заяви, че има проблем и не може да се активира. След няколко опита - реши, че ще работи.
Вчера отново се обади и се тръшна, че няма да работи. Тоя път взе че се разсърди и ACC заедно с нея. Няколко опита по-късно - всичко започва да работи нормално и грешките които се виждаха на екрана на медията изчезнаха, все едно ги е нямало.
Та, трябва ли да ме притесняват подобни "бъгове" и да търча до ЕТ или е нещо нормално?
Stevek

Škoda Фен

Гараж: Superb III

Мнение от Stevek »

Грешките в контролерите са останали. В информацията за грешката се записват километри, дата, час и т.н.т. ЕТ ще ги видят.
При мен не се е случвало досега ел. ръчната или ACC (освен от сняг/лед) да даде проблем и мисля че не е нормално.
Освен да има някакъв външен проблем, нещо от дъждовете...
Според мен трябва да е видят в ЕТ.
Мичев

Škoda Фен

Мнение от Мичев »

Днес успях да посетя ЕТ по горния казус с ръчната. Казаха, че копчето било проблема, та сега ще почакам за ново.
Аватар
zar

Škoda Ludicrous

Гараж: О2 Scout ,Powered by NOx

Мнение от zar »

Много проблеми и набързо сглобен модел ,но в развитието на HMI е така ,ще се наместят с времето ;) Без подобни
несъотвествия няма развитие [smilie=pardon.gif]
Dieselgate Team member
Публикувай отговор

Обратно към “Superb III”