Новобранец с 120

Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
willow75bg
Гараж: Шкода 120

Новобранец с 120

Мнение от willow75bg »

Здравейте колеги,наскоро се сдобих с Шкода 120 от 1981г съвсем случайно и импулсивно.От Плевен съм,моторджия на 44.
Колата е в добро здраве,няма гнило,двигателя надхвърля 130хил,но се движи все още.Засега искам да я вкарам в кондиция,масло,филтри,спир.течност и т.н. ,че не се е движила близо година.По нататък ми се иска една боя да я поосвежа.
Прегледах клапаните,регулирах ги,центровката също,чукчето,но тоя карбуратор ме побърка.Криво е самото тяло и не уплътнява добре към всмукателния колектор,заяжда втората клапа,а уж го чистих.Уж намерих от ОЛХ,но вече трети ден чакам да го пратят.
Ще се радвам да помагате при възтановяването на Шкодата,ще имам доста въпроси,а виждам ,че сте пичове и си помагате.

willow75bg

Новобранец с 120

Мнение от willow75bg »

IMG_20191108_154814.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Аватар
zloQQ

Škoda Ентусиаст

Гараж: ŠKODA Octavia L&K 1.9 TDI AHF
ŠKODA Octavia vRS 2.0 TDI CR CEGA
Обратна връзка:

Новобранец с 120

Мнение от zloQQ »

Ехеее, много арна изглежда на снимки! Честито! Аз не мога да помогна със знания, но ще следя темата с интерес! :)

Аватар
PVV

Ретро Škoda

Гараж: Skoda Octavia Super - 1963г. ELIŠKA
Skoda Superb 2.5 TDI - 2003 г. Бегача

Новобранец с 120

Мнение от PVV »

Честито колега! Много добре изглежда шкодата и щом си я взел значи имаш тръпка към ретро автомобилите. Има ли желание ще стане. Тя почти същата като на Башмайстора от Плевен. Даже проверих номерата, да не би да я е продал. Твоята е по-стара май.Ставате две белички 120 ки вече. Тук ще се намесят разбирачите от задномоторки и надявам се да успееш да я вкараш по-бэрзо в кондиция и напролет да се видим на някое мероприятие. От сега те каня и на събора лятото. Да понапълним поляната с ретро шкоди. Успех! браво

willow75bg

Новобранец с 120

Мнение от willow75bg »

IMG_20191124_163737.jpg
Благодаря за добрите думи.Колата я купих от Русе по обява,съвсем случайно попаднах на нея.Досега ретро автомобил никога не съм имал,не знам и какво ми щукна да я взема,но не съжалявам,а и цената беше добра.Имала е един собственик,преподавател в Рус.университет.Човека много добре се е грижил за нея,стояла е в гараж и сняг май не е виждала.Доста нови части имаше в багажника,а и аз купих в неделя пак случайно някои работи.
Башмайстора от Плевен ,ако е Десислав се запознахме и срещнахме,надявам се да помага :)
Иначе за съборите съм ЗА,стига да е готова дотогава.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Аватар
Баш Майстора

Ретро Škoda

Гараж: Шкода120L-52hp,
Обратна връзка:

Новобранец с 120

Мнение от Баш Майстора »

Здравей Петьо и добре дошъл при нас!
Видях колата в неделя и съм очарован от състоянието-много е запазена. За карбуратора вече констатирахме с тебе,че не е добре. Двигателя е в добра кондиция, поне от това което чух и усетих. Ти имаш нови части и знам, че искаш да го разхвърляш за основен ремонт, но аз вече ти казах моето мнение. Първо си оправи карбуратора. Дано този, който чакаш да е добър.
Успех с реставрацията на Шкодата и ще помагаме с каквото можем! :)

Аватар
kalata

Škoda Ентусиаст

Гараж: Octavia 2 Elegance 2.0 TDI-PD DSG, 2007

Новобранец с 120

Мнение от kalata »

браво браво браво
Откъде излизат такива запазени коли се чудя аз. Гаражна, добре я е опазил човека. И тия хромираните брони... имах и аз някога една такава. 80-и набор, с правоъгълните фарове. Още ми липсва.
"Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича недозавиване; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за свръхзавиване" - Walter Röhrl

Аватар
lubomirov1985

Škoda Мод

Гараж: 1. Mercedes - Benz W164, Edition 10 - 320 cdi 4matic
2. Land Rover Freelander 2.0 TDI

Новобранец с 120

Мнение от lubomirov1985 »

Поздравления, колега. Наистина изглежда доста добре. Много положителни преживявания ти желая.
Бирата е божествена напитка!
Доставя ти удоволствие и когато влиза и когато излиза!

Аватар
bobo80

Škoda Фен²

Гараж: Oktavia 3 VRS TDI DSG
Mercedes-Benz W212 350CDI

Новобранец с 120

Мнение от bobo80 »

Браво за ентусиазма. Страхотно изглежда.

Аватар
m_g

Škoda Фен

Гараж: Škoda 120GLS, 2xŠkoda 120L, Warszawa 223, Волга М–21М, ВАЗ 2101, Nysa 522

Новобранец с 120

Мнение от m_g »

Браво! Чувахме се с тебе. Аз бях на път да я купувам, още преди да излезе на обява, но в крайна сметка взех зелената на Косьо. Тръгнах да търся липсващата външна лайсна на задна дясна врата и направо взех цялата кола...

Бялата наистина е много добра и на практика 120-ки в такова читаво състояние не се появяват на обяви, или поне аз не съм виждал толкова хубава ранна Шкода от много години.
Според мен първа и основна задача е да намериш гараж, в който колата да стои. На улицата няма да издържи дълго. Броните им са много слаби и бързо ръждясват, а вече ги няма по магазините. Навсякъде, където има тръгнали ръжди, за 2-3 години ще изгние и така нататъка. В Плевен няма да е проблем, нито скъпо да си наемеш местенце за Шкодата.
Втората задача е да оправиш каросерията - има си тук там неща за правене. Дреболии са, според мен ще стане с минимум усилия.
Челно стъкло предполагам си намерил.
Карбуратор - най-добре е да се вземе нов - изпадат тук там, аз така миналата година докопах един нов 120ков SEDR от японка. Колата е без газ, няма особен смисъл да й слагаш като няма.
За консервация на хрома по моите коли ползвам паста на Sonax. Не е лошо да минеш броните с нещо подобно,
Изображение

Не че ще оправи язвите, но вади добър вид. Ето примерно как изглежда Варшавата ми, която също е с дребни дефекти след обработка:
Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “105, 120, 130”