Новобранец с 120

Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Аватар
skodko

Ретро Škoda

Гараж: Skoda 120 L/ Skoda Fabia 1.2 HTP/ BMW E28 520I
Обратна връзка:

Новобранец с 120

Мнение от skodko »

След реглаж на клапаните може и да се върне малко компресия. При степен на сгъстяване 8.5:1, мисля че трябва да е малко по-висока компресията. От моята ми останаха нови носачи и още доста части, ако решиш, че имаш нужда от нещо свиркай. ;)
Белята каза: Айде бягай, че ми писна от тебе! Никой не ти чете суперлативите, работнико на ЕТ!

Аватар
Баш Майстора

Ретро Škoda

Гараж: Шкода120L-52hp,
Обратна връзка:

Новобранец с 120

Мнение от Баш Майстора »

skodko, Да свирна за амортисьори? :)
А относно компресията, и аз казах на Петьо, че вероятно губи компресия от клапаните, но не толкова от реглаж, а от неплътности (той скоро ги е регулирал). Иначе, аз карах колата с реновирания карбуратор и сега е в кондиция, но има още какво да се желае от 52-те конски сили на 742.
Всъщност, сега ми хрумна, че можеше да проверим клапаните как са, но не се сетих като се видяхме. Другия път.

Аватар
m_g

Škoda Фен

Гараж: Škoda 120GLS, 2xŠkoda 120L, Warszawa 223, Волга М–21М, ВАЗ 2101, Nysa 522

Новобранец с 120

Мнение от m_g »

Колеги, има ли новини около бялата Шкода?

willow75bg

Škoda Фен

Гараж: Шкода 120

Новобранец с 120

Мнение от willow75bg »

Шкодата седи и си чака реда,бръмча по малко с нея да я поразтъпча .Намерих си запазени предни седалки,предно стъкло купих здраво.Проблема ми е,че няма къде да я почна,нямам ток в Плевенския гараж,пък и няма място от моторите.Затова реших да действам ккардинално.Пълен ремонт на селския ми гараж само за нея,с ток,вода,канал,интстумент,компесор и т.н.
С две думи часа си реда,който наближава.

Red 120l

Новобранец с 120

Мнение от Red 120l »

Знаех за форума отдавна, чел съм повечето задномоторни теми, но нямах регистрация тук. Днес след дълго време пак влязох да разгледам какво се случва. Попаднах на твоята тема и след като прочетох бяла 120ка 1981г. светкавично си направих регистрация за да ми позволи да видя снимките. С изненада разбрах че знам колата от обявата която имаше. Прочетох цялата тема с интерес и се изкефих яко. Радвам се че е попаднала на добър стопанин. Ще продължавам да следя темата и ти пожелавам успех в човъркането по шкодака.

Публикувай отговор

Обратно към “105, 120, 130”