"ПРОЕКТ ИДИОТ " :)

Всичко за Шкода Фабия, произведена от 1999г. до 2007г.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
shibumi

Škoda Фен

Гараж: Fabia 1 2006 1.4 TDI PD 80 ps, Octavia Scout 2008 2.0 TDI PD 140 ps, Fabia 1 VRS 2005 :)

Мнение от shibumi »

Бай Ненчо написа:
14.06.2020, 13:30:35
Ами.... По двигателя, ще пипаме ли?
Първо , Моля за извинения, че малко "изоставих" идеите..:) Но след няколко месеца изолация... дори и най-малките признаци за възможост за нещо в насока генериране на приходи( за подобрения по колата разбира се ) изисква внимание :) и време.

по въпроса на Ненко :) в настоящият момент ще изчакам ...
Причини :
1. Колата е почти на 290 000 км и не съм сигурен до колко е разумно...

2. Покрай плащането на данъка... се оказа, че колата е дошла от Германия 115 Киловата по документи... а фабрично трябва да е 96 Киловата..
тоест имам съмнения, че вече " е пипано " , но не остава време и свободни средства да направя едно замерване където трябва за да зная със сигурност.

3. До колкото четох в темите - пипането по двигателя е сериозна работа и изисква доста подготовка - финанси, части, време и "знаещи" хора. За последното зная, че съм на правилното място !!! Но предходните 3 в момента са леко под въпрос. Също така искам да имам цялостна концепция, а все още не мога да кажа ,че имам яснота какво искам. Определено колата трябва да остане с достатъчно приемливи показатели за ежедневка.

Все още ми е трудно да определя посоката, искам още малко да почета, и да видим в какви граници е възможно да се правят подобрения и да се запази относително нормално поведение и разходи при ежедневно ползване ( в София ).
Като цяло със сигурност "мухата" за подобрения жужи в главата ми , но ми се иска да обърна внимание и на интериора.
В Немското мобиле видях една Фабия 1 РС , със мнооооооооооооого тунинг - двигател V6 ( от супърб сигурно ) много кожа в интериора, джанти ииии не зная какво още което не се виждаше по снимките. Собственика беше от Полша и искаше доста сериозна цена... но обяват после изчезна. Съжалявам че не запазих снимките и не взех никакви контакти на човека. Много сериозно се беше постарал.

Както не веднъж съм споделил в темата, точно това е идеята, да събера повече мнения и препоръки, да си седна на задника и да помисля, какво е възможно ( за мен ) и рационално ( според мен ) и в каква насока да се работи.

Поздрави

Аватар
Бай Ненчо

Škoda Ентусиаст

Гараж: ПОД НАЕМ

Мнение от Бай Ненчо »

Прочети темата за черната перла 1
Много насоки дава [smilie=sarcastic.gif]
Магистрала няма финал ....."masterOne"

Аватар
deas

Škoda Фен

Гараж: Skoda O2 1.9 2005

Мнение от deas »

shibumi написа:
30.06.2020, 01:14:36
колата е дошла от Германия 115 Киловата по документи... а фабрично трябва да е 96 Киловата..
Поправи ли ги в КАТ, нали щеше да ходиш с документ от ЕТ ?

shibumi

Škoda Фен

Гараж: Fabia 1 2006 1.4 TDI PD 80 ps, Octavia Scout 2008 2.0 TDI PD 140 ps, Fabia 1 VRS 2005 :)

Мнение от shibumi »

deas написа:
30.06.2020, 08:20:52
Поправи ли ги в КАТ, нали щеше да ходиш с документ от ЕТ ?

Привет, мислех че съм написал... но явно съм изкуфял :)

Да, успях със служебна бележка от ЕТ да се мина през каналите в КАТ и да получа нов талон за 96 киловата :)
Буквално преди няколко дни стигнах до НАП - 133 лв и стотинки - за Фабия 2005 - Евро 3 , 96 Киловата в София.

Тази година няма да успея за събора, но другата година ще имам да черпя бира със спестените пари :)

Поздрави

Аватар
The Hooligan

Škoda Racer

Гараж: FreakOBoost

Мнение от The Hooligan »

shibumi написа:
30.06.2020, 17:11:55
Тази година няма да успея за събора, но другата година ще имам да черпя бира със спестените пари
Има осигурена безплатна бира на корем, ще почерпиш с нея, аз така правя вече няколко събора [smilie=sarcastic.gif]

shibumi

Škoda Фен

Мнение от shibumi »

The Hooligan написа:
30.06.2020, 18:45:17
Има осигурена безплатна бира на корем, ще почерпиш с нея, аз така правя вече няколко събора
Още една причина да съжалявам, че няма да мога да се включа тази година :) :)

Публикувай отговор

Обратно към “Fabia I”