Подгрев на странично огледало на Фабия 1

Всичко за Шкода Фабия, произведена от 1999г. до 2007г.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
shibumi

Škoda Фен

Гараж: Fabia 1 2006 1.4 TDI PD 80 ps, Octavia Scout 2008 2.0 TDI PD 140 ps, Fabia 1 VRS 2005 :)

Мнение от shibumi »

Привет !!!
Първо пожелавам на всички колеги да са здрави през 2021 и да нямат проблеми и грижи с колите :)

Днес - 11 февруари 2021 , установих, че подгрева на дясното странично огледало не работи :( и то точно в този ден,когато до обяд беше около 17 градуса а сега е - 2 ( последно докато бях в колата)

Моля за насоки !!!
Предполагам нагревателния елемент просто е " приключил " , защото лявото огледало работи, а преди известно време пак имах съмнения за работата на дясното .
Какво ме притеснява ??? Колкото и да си харесвам 'Буболечката" ,осъзнавам че вече е на 15 години модела, и както установих преди няколко месеца в ЕТ , за жалост доста детайли са спряни от производство . Конкретно търсех малката жабка , която се намира в ляво под ключа за фаровете, но от местата където питах, на всякъде ми отговориха, че не се произвежда и няма как да се поръча нова.
Та сега имам притеснения за това огледало. Ако се окаже , че не може да се поръча оригинално, какви насоки ще препоръчате ?
Все пак сме в 2021 - горе долу една година след КОВИД- лудостта, имам съмнения, дори и да се произвежда, може би не е налично на склад в България ?

Има ли други марки и модели,които да ползват същия размер огледало и ако не намеря дали би могло да се взаимства ?
Също така има ли начин да се "излекува' ??? Гледам в китайските сайтове рекламират всякакви джаджи и сигурно се предлагат и нагревателни елементи ? Идеята е дали някой е ползвал подобни и дали са достатъчно работещи ?
Аз лично предпочитам да купя ново и по възможност оригинално , но ако няма...

Предварително благодаря за насоките и съветите !
Поздрави
Аватар
kalata

Škoda Ludicrous

Гараж: Octavia 2 Elegance 2.0 TDI-PD DSG, 2007

Мнение от kalata »

shibumi написа: 11.02.2021, 23:45:09Привет !!!
Привет колега. Огледалото ти струва около 20 кинта. Има поне десет производителя за алтернативна част, има и оригинална част. Звънни в Еуратек и по рамата на колата ги питай за цена и наличност. Сам можеш да си го смениш без проблем. Цялото това по-горе важи, ако наистина подгрева се е развалил.

Вариант 2 - огледалата да са с отделни бушони и този да е изгорял.

Вариант 3 (при здрав бушон) - евентуално прекъснат кабел в маншона на вратата.

Я се поразрови да откриеш причината първо.
"Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича недозавиване; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за свръхзавиване" - Walter Röhrl
Аватар
skodko

Ретро Škoda

Гараж: Skoda 120 L/ Skoda Fabia 1.2 HTP/ BMW E28 520I
Обратна връзка:

Мнение от skodko »

Във всеки магазин за авточасти има такова огледало с подгрев, около 10-15 лв е само стъклото. Около 40 е цялото огледало.
Белята каза: Айде бягай, че ми писна от тебе! Никой не ти чете суперлативите, работнико на ЕТ!
shibumi

Škoda Фен

Гараж: Fabia 1 2006 1.4 TDI PD 80 ps, Octavia Scout 2008 2.0 TDI PD 140 ps, Fabia 1 VRS 2005 :)

Мнение от shibumi »

БЛАГОДАРЯ !!! На всички за бързите отговори и насоки !
Ще проверя в ЕТ днес ( единият от техните магазини е доста близо до нас) за да се ориентирам колко би струвал "най-скъпият" вариант и ще огледам и други места и магазини.
Със сигурност има различни мнения, но аз клоня повече, когато разликата в цените е "смилаема" да се опитвам да купувам оригинални части.
Не зная дали е правилно, но някак си ми е по-спокойно като "вътрешно" усещане, че съм постъпил както трябва. Разбира се когато разликите са значими и необоснавани, се оглеждам за алтернативи. Зная че някои алтернативи са доста качествени,, но има и други ,които го докарват само на "вид".
Относно преверката - както казах, съмненията ,че не работи добре не са от сега , но преди работеше някак си по-слабо, така че по верочтно се нуждае от смяна.
Понеже снощи беше късно и не успях да "изровя" сигурна информация , днес звъннах в магазин за резервни части ( без да е реклама- става въпрос за магазина на Симеоновско Шосе, след Студентски град в посока Симеоново от дясната страна) и хората казаха, че струва 15 лв само стъклото.
Надявам се да съм полезен с тази информация на други колеги, ако се сблъскат със същият проблем, защото не намерих такава тема за Фабия 1.
При тази цена, най-вероятно , ще купя ново и ако успея да сваля старото без да го счупя, ще го проверя, но поне ще ми е спокойно, че дори и да се счупи има скакво да бъде заменено .
Иначе сигурно колегите знаят, в Ютуб има един човек от Англия мисля, който има много кратки видеа именно за Шкода Фабия и там пказва доста интересни неща.

Поздрави на всички ! [smilie=pleasantry.gif] [smilie=pleasantry.gif] [smilie=pleasantry.gif]
tuningmania

ŠKODA MASTER

Мнение от tuningmania »

До @shibumi - Нямам "Fabia" но дай "Link" за Видео-Клиповете, може да е полезно за някой Колега..
Skoda Octavia 1 Combi, 1999г, 1.9TDI, 110кс;
Skoda Superb 2 Facelift Combi, 2014г, 2.0TDI, 170кс, 4х4, 6DSG.
shibumi

Škoda Фен

Мнение от shibumi »

tuningmania,

Привет, ето линк към канала на човека.

https://www.youtube.com/channel/UC6lpLC ... Tng/videos

Освен Фабия има и клипове за други коли, но за Фабия има доста клипчета за различни казуси .

Поздрави !
shibumi

Škoda Фен

Мнение от shibumi »

Привет на всички :)
Получих отговор на запитване от ЕТ - към момента там такова огледало струва 66 лв и трябва да се заяви доставка, която ще отнеме около 10 дни

Споделям за да знаят други колеги ако имат същия казус.

Лично мнение - разликата между 15 лв и 66 лв... според мен е малко "трудно смилаема" още повече, че другия магазин има стъклото налично.
Ако ставаше въпрос само за разлика в цената, до около 2 пъти за този порядък, може би щях да избера оригинална част. Но когато разликата е почти 4 пъти повече... и като добавим 10 дни чакане за доставка.. със сигурност аз избирам алтрнативния вариант.
Не бих искал да звучи като критика, по-скоро лично мнение за дадената ситуация.
Ако има колеги с опит от алтернативни стъкла, може би ще е интересно да споделят личен опит, дали качеството е приемливо .

Поздрави
shibumi

Škoda Фен

Мнение от shibumi »

kalata,
Още веднъж благодаря за изчерпателните насоки !

При цена 15 лв за ново, смяната с ново е най-уместния вариант според мен. Ако все още не работи, тогава ще търся дали проблема другаде.

Може би все пак, ще помоля за съдействие някой приятел, не за друго, ами до колкото гледах в клипове в Ютуб, понякогга е добре някой малко да задържи или леко да натисне за да се измъкне старото стъкло. Също така ще опитам да е някъде на закрито, че днес времето... не е най-приятното :) и се чудя дали не е добра идея , малко да се нагрее с пистолет за горещ въздух, за да се "стопли пластмасата на щипките... все пак колата ена 15 години , а при външна температура - 4 ( колкото беше докато бях навън ) предпоставките пластмасаата да се счупи май са доста .

Поздрави !
HerpaMoTeH

Škoda Фен

Гараж: Skoda Octavia III combi 1.4tsi DSG

Мнение от HerpaMoTeH »

shibumi, виж го това стъкло за 15 лева преди да го купиш :) Имах същата дилема за 1 голф 5, но там оригиналното стъкло беше 130 лева.

Стъклото от 15 лева го сложих и все едно че нямах странично огледало, грам нищо не се виждаше. Разходи се из автоморгите и виж дали имат такова стъкло, но оригинално, най вероятно ще ти го дадат за 10-15 лева.
shibumi

Škoda Фен

Мнение от shibumi »

HerpaMoTeH,

хм, благодаря за насоките, но...
Купих го вече, защото много ме дразни че подгрева не работи .
Относно моргите, не съм сигурен колко модификации на Фабия са със подгрев и дали ще се намери лесно...., предполагам, че повечето Фабии от първо поколение са без подгрев.
По-скоро ако не се вижда добре, тогава ще търся варианти. За сега изглежда прилично... но ще видим как ще в употреба.
Както казах в случая чакането 10 дни ме разколеба най-вече. Иначе ако оригиналната част издържи поне 6- 7 години , в случая мисля, че си струва .
Ще споделя как се "държи" алтернативното стъкло и тогава ще мсиля има ли нужда от още нещо или не :)

Поздрави
Публикувай отговор

Обратно към “Fabia I”