Добре дошли в ШКОДА ФОРУМ! Моля, регистрирайте се за да вземете участие в дискусиите.
Намерете ни във Facebook Изображение || Google+ Изображение || Instagram Изображение

>>> Вземете своята брандирана Шкода Форум чаша! <<<

Обсъждане на Fabia 3

Всичко за Шкода Фабия, произведена от 2014г. до днес
Потребителски аватар
bega4kata

Škoda Мод
Гараж: Оctavia 3 RS TSI
Tiguan TDI 4motion
0896670196
Контакти:

Обсъждане на Fabia 3

Мнение от bega4kata » 15.12.2017, 09:44:49

Дано да върнат Фабия рс.

Revo stg3 by PERFORMANCE99 Tuned

Потребителски аватар
Pijomir

Škoda Ентусиаст
Гараж: VW Polo 1996г./ O3 FL 1.4TSI Style 2018г.

Обсъждане на Fabia 3

Мнение от Pijomir » 15.12.2017, 09:55:30

На шега си конфигурирах монте карло с почти всички екстри - комбито излиза около 34-35к. Почти ме вкара в размисъл, но, въпреки че не съм чак толкоз едър, ми теснееше като я тествах в шоурума. Багажникът също не е особено голям, въпреки че не е като да няма съвсем място. [smilie=sarcastic.gif]

В общи линии, колата хич не е лоша откъм цена/качесвто/предлагани екстри, въпреки това някак не ми допада визията - като смачкана ми е.

„Времето е наркотик, много от него убива.“

Потребителски аватар
digitalundgrd

Škoda Фен²
Гараж: SKODA FABIA MONTE CARLO '17

Обсъждане на Fabia 3

Мнение от digitalundgrd » 15.12.2017, 13:03:19

По-скоро отива на 37к, и то без скъпите опции, които са адаптивен темпомат (948лв), нави Амундсен (900лв), KESSY (805лв). С тях може и 40к да подминеш...

Някой опции много са се вдигнали, правейки аналогия с цените, когато я поръчах моята през месец май.

За 1:1 с Монте Карлото, което карам в момента, ако трябваше да го поръчам днес, щеше да ми излезе с около 1500-2000лв в повече

Не знам дали писах тук, но тия спортните седалки във Ф3 са за хора до 80-85кг и не по-високи от 180см. За по-едри, не са хич удобни, а и самата кола аз бих я определил като по-скоро "младежка", или за "младо семейство" с бебе.

Багажникът е прилично голям за 4 човека. Изпробвано многократно. Е с уговорката, че ще се пътува "европейски", а не да ходим на море в Гърция и да носим, освен нормалния багаж на всички пътуващи и половината Билла или Метро в провизии [smilie=sarcastic.gif]

Потребителски аватар
Pijomir

Škoda Ентусиаст
Гараж: VW Polo 1996г./ O3 FL 1.4TSI Style 2018г.

Обсъждане на Fabia 3

Мнение от Pijomir » 15.12.2017, 13:30:46

34-35к с промоциите и отстъпките в момента. Е, говоря за ръчната скоростна кутия. Аз съм набит и широчък в раменете(не твърде много), 90 кила съм и ми е тясно отпред... [smilie=pardon.gif]

„Времето е наркотик, много от него убива.“

Потребителски аватар
Taratajki

Škoda Фен
Гараж: Fabia 3 1.2 tsi ; Octavia 3 2.0 tdi

Обсъждане на Fabia 3

Мнение от Taratajki » 16.12.2017, 21:20:32

Много добра кола е Фабия 3 комби :) Стига да ти отговаря на нуждите ;) Вече направих 10 хил. км. и съм доволен от избора си. То не че в тоя клас има еквивалент на Фабия комби, но все пак. Аз съм 1,70 м., 62 кила, но във фабията зад мен остава повече място за краката на пътника, отколкото във Октавия 1 комби. Факт, имам и двете коли, измерено от дъщеря ми . На мен ми е много удобна, седалки, позиция на седене, обзор. Харесва ми пътното и поведение, волана, по директен е от на Октавията, но не е като на Форд Фокус. Много ме кефи да я карам по завои.
И ходихме на море до Гърция "по български", без провизиите, но със разни столове, масички, да не говоря за оборудването за плаж на двете деца. Само 4 стека по 24 бири си носех от тук. За целта се оборудвах с куфар за тавана, който не е нещо особено, като марка и модел. За тия 10 хил. средният разход ми е 6.2 л/100,като съм карал предимно извънградско с предимно превишена скорост и винаги прекомерно натоварен. Колата е 1.2 tsi, 90 конски сили. Оборудването и е "селекшън" + фарове с лещи, което на мен ми е достатъчно. За цената си това е една страхотна кола. Доста оглеждах преди да я купя. Просто няма друга в този клас, освен Рено Клио, което..... е Рено, все пак, която да има тези параметри за пространство. Става за градски автомобил, но и при средно дълги пътувания не е лош вариант, особено в България. А до 200 км. и бабата съм возил м/у децата на задната седалка, без да е страдала много [smilie=pardon.gif].
Та това е като моя гледна точка за тази кола :)

Потребителски аватар
bobo80

Škoda Фен²
Гараж: Oktavia 3 VRS TDI DSG

Обсъждане на Fabia 3

Мнение от bobo80 » 12.01.2018, 22:27:25

Да споделя и аз мнение.
Налага се да закупя още един служебен автомобил. В момента имаме две Дачий 1.2 бензин
и съм впечатлен от здравината на тези каляски.
Тъй като тече някъква реклама на Фабия реших да ида да я видя. Иван Милов беше на работа и ме натовари на един Style 1.0TSI 95PS за тест. Както бях помолил не ми натрапиха придружител. Бях сам и нямах ограничение във времето за ,което да върна автомобила.
Та да кажа ,че за за пръв път карам какъвто и да е ТСИ мотор. Направо съм изненадан колко пъргава е тази кола. Изобщо не е дразнещ звука на трицилиндровия миксер, дори напротив звучи много приятно във средните обороти. Абе супер ми хареса тая кола. Чудя се само при положение че ще е служебна за колко ли време ще успят да и вземат живеца. Дачийте са асматици и не предразполагат към по агрсивно каране даже напротив правят от всеки рейсър пенсионер, защото каквито и тактики да им прилагаш те просто не вървят. Хубавото е ,че и не харчат много. Тук обаче е различно. Не знам дали ще може да остане 1.0тси под психологическия за мен 9.0/100 за чисто градско в София.

Потребителски аватар
digitalundgrd

Škoda Фен²
Гараж: SKODA FABIA MONTE CARLO '17

Обсъждане на Fabia 3

Мнение от digitalundgrd » 12.01.2018, 23:20:43

Хахах и в другия форум беседвахме относно вървежа на тия 3 цилиндровите оси :)

Без майтап, който кача да возя малко по-рЕзко, след това не ми вярват, че това е 999 кубика с 3 цилиндъра [smilie=diablo.gif], та се налага да отваряме капаци, чешаме глави, цъкаме с език и винаги репликата " ей тия чехи/немци са голЕма работа" [smilie=sarcastic.gif] Е моята е с джокери, ама пак и в сток състояние със 110 коня си върви прекрасно [smilie=beach.gif]

Аз лично 10л/100км в София постигам само, когато карам на много къси отсечки и все студена. Обикновено в задъстванията, но с по-дълги преходи (Св.Троица-Младост) постигам разход около 7-8.5/100км, и то без жалене и с постоянно изключена старт стоп система.

niki

Škoda Фен
Гараж: Октавия 1 комби 2005 ALH
Фабия 1 комби 2006 ASY
VW Golf 1997 AHU

Обсъждане на Fabia 3

Мнение от niki » 13.01.2018, 02:23:13

Остава под 9 литра. Това 1.2 90 коня, сестра ми го кара и е страшна ръчкачка т. е. не се жали. Предполагам 1.0 95 коня не харчи повече. А за служебка може би 1.0 75 коня ще е по-добре.

intense

Škoda Фен
Гараж: Octavia 3 FL 1.8 TSI DSG

Обсъждане на Fabia 3

Мнение от intense » 16.01.2018, 23:21:14

Здравейте, насочил съм се към покупка на нова Фабия Комби и имам няколко въпроса, които могат да станат повече в събота, за когато съм запазил час за тест.

- Разликата между "Easy Light Assistant" и "Rain Light Assistant" само в сензора за дъжд ли се изразява или има и други "шукарии" за тези пари?
- Понеже ми казаха, че няма как да поръчам автомобила без надлъжните рейки, въпросът ми е могат ли да се махнат после лесно и има ли как да се затворят отворите, в които са захванати?
- Как позлвате "SmartLink" в България, предвид информацията, че "не се поддържа на територията на България".

Това е за сега. Следващите дни сигуно ще има и други въпроси.

skauta

Škoda Фен²
Гараж: Шкода Октавия Скаут 2 CR TDI
Шкода Фабия 1 TDI

Обсъждане на Fabia 3

Мнение от skauta » 16.01.2018, 23:34:33

Надлъжните рейки са голям плюс на колата и идеята да ги махнеш хич не е добра, освен, ако не я ползваш само за предвижване в града. За почивки винаги може да сложиш нещо допълнително отгоре, ако не ти стигне мястото, щото на фабията не е много голям багажника.

Отговори

Върни се в “Fabia III”