Добре дошли в ШКОДА ФОРУМ! Моля, регистрирайте се за да вземете участие в дискусиите.
Намерете ни във Facebook Изображение || Google+ Изображение || Instagram Изображение

>>> Вземете своята брандирана Шкода Форум чаша! <<<

Криви дискове

Всичко за Шкода Октавия I и Tour, произведена от 1996г. до 2010г.
Потребителски аватар
Архимандрит Дионисий

Škoda Мод
Гараж: SKODA OCTAVIA 1.9 TDI
Powered by GUNTER SPORT

Криви дискове

Мнение от Архимандрит Дионисий » 13.02.2019, 16:53:15

Надали има кой.

ivogiev

Škoda Фен

Криви дискове

Мнение от ivogiev » 14.02.2019, 08:13:14

Според мен се пренебрегва една сериозна променлива в спирачната система,а именно - състояните на апаратите.
Аз понеже до скоро карах Хонда и от спирачките на Шкодата съм мега доволен на база това сравнение, но след като ъпгрейднах към големи спирачки от ауди S3 забелязвам някои разлики.
Отпред минах от 288мм на 312мм, но оставих моите си апарати,а отзад минах от плътните стокови 235мм ( или колкото са там ) към вентилирани 260мм ( ако не се лъжа за размера) с накладките от моргата, но с ребилднати задни апарати преди монтажа.
Според мен един такъв ребилд оказва много положителен ефект върху цялостната работа на системата и съответно върху представянето на спирачните дискове.
Макар моите задни сток апарати да бяха ОК, сега определено има разлика и я отдавам на ребилда. Така че не е лошо да се отворят, почистят и смажат апаратите въпреки че работят,т.е. прибират буталата и маншоните са им здрави. След едно почистване, раздвижване и смазване нещата като цяло ще се подобрят според мен.

Отговори

Върни се в “Octavia I”