Предстояща покупка на Октавия Скаут - Къде да я проверя?

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2004г. до 2013г.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Аватар
Soundinadarkroom

Škoda Фен

Мнение от Soundinadarkroom »

Здравейте колеги,

Нов съм във форума, на път да взема първата си Шкода. От доста време търся Октавия Скаут, като бюджетът ми е достатъчен за покупка на модела от 2007-2008.
Към момента съм се спрял на следните автомобили:

https://mobile.bg/11609358012688360

https://mobile.bg/11603103681503986

Като цяло, колите са сравнително идентични, с малки разлики. Чувал съм добри неща за тази автокъща, а на друго място или пък регистриран Скаут така и не можах да намеря (в добро състояние).
Вчера говорих с хората от автокъщата за евентуален преглед в сервиз и имам нужда от вашата помощ - къде ще ме посъветвате да прегледам и евентуално поддържам някой от тези автомобили? Малко съм отчаян от сервизите в София и реших да се допитам до хора с опит, тук във форума, които биха могли да дадат точен съвет. Нямам проблеми да си платя, стига работата да се свърши качествено и отношението да е професионално. В този автомобил ще возя жена ми, която е бременна и след 2 месеца, живот и здраве, първо дете, та ми се ще да е читава и надеждна колица. За целта трябва да се провери и ако стигна до покупка, да се обслужи от-до.

Благодаря предварително на всички отзовали се, извинявам се, ако съм допуснал някакви грешки.
[smilie=pleasantry.gif]
Аватар
sonnyer

Škoda Фен²

Гараж: Skoda Superb II FL 2.0 TDI DSG
Audi A4 B8K5 2.0TDI Quattro 177PS REVO St1
Opel Astra G 1.6 (first love)
Renault Laguna II FL 2.0T

Мнение от sonnyer »

Здравей,

За София много колеги препоръчват сервиз Трансексперт (Евгени) и Аутокомплекс РС (Радо) - viewtopic.php?f=23&t=946.
Аз не съм ходил при тях и мога да препоръчам друго място - ДиБрос Аутомотив (Цецо). Много човешко отношение, много опит във VAG автомобилите.
За автокъщата не знам какво да кажа, но съм забелязвал, че някои автомобили доста си отвисяват по обяви от конкретния търговец. Пожелавам успех при търсенето и намирането ! :)
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, CFGB, ALH

Мнение от Цецо75 »

Soundinadarkroom написа: 06.04.2021, 01:20:26 та ми се ще да е читава и надеждна колица.
Без да коментирам конкретните обяви, но нека сме реалисти - дизел на 12-13 години от автокъща. Бъди реалист и не очаквай чудеса. Сигурно си имаш причини да си избереш Скаут, но предвид почти нулевия избор на този модел втора ръка - вероятността да си намериш читава сам си я ограничаваш.

Аз лично ако си основната цел е здрава и надеждна кола, ще махна Скаута като задължително изискване и ще включа в избора и други марки.

Пак казвам, не коментирам конкретната обява - за тях, цените са височки, ако това въобще може да предполага нещо, би следвало да са ок.
Бееееее.....
Аватар
zloQQ

Škoda Ludicrous

Гараж: ŠKODA Octavia L&K 1.9 TDI AHF
ŠKODA Octavia vRS 2.0 TDI CR CEGA
Обратна връзка:

Мнение от zloQQ »

Нямаше ли тук баш коментари за автокъщата, че въртят километража 100%. И не бяха 1 или 2 коментара. Успех с избора и покупката!
Аватар
Soundinadarkroom

Škoda Фен

zloQQ написа: 06.04.2021, 10:03:58 Нямаше ли тук баш коментари за автокъщата, че въртят километража 100%. И не бяха 1 или 2 коментара.
От това, което понамерих из форума за Шумака, няколко лоши мнения, че колите били скапани, но реално нищо конкретно (поне аз не намерих). Иначе ми казаха, че всяка една кола може да се провери в сервиз - реално, ако са толкова зле, не би ли следвало да не се съгласяват?
Аватар
zar

Škoda Ludicrous

Гараж: О2 Scout ,Powered by NOx

Мнение от zar »

Soundinadarkroom, Казвал съм го много пъти и ако си избрал Скаут заради пластмасите и външния му вид и заради 4х4 ,мога да те посъветвам да погледнеш и други Октавии 4х4.Зависи на какво от горните екстри държиш.Разликата му с нормална 02 с 4х4 и пакет "лоши пътища" е в пластмасовите орнаменти.Повечето от останалите неща са идентични.За обслужването и сервизите в София и аз мога да ти препоръчам гореспоменатите от колега "sonnyer".На тези места определено си знаят работата.Успех с покупката!Аз навремето моята я проверявах в ЕТ ,но тя си и беше купувана от предния собственик нова от там.Съответно цялата й история беше налична.
Dieselgate Team member
Аватар
_v_

Škoda Фен²

Гараж: Шкода Октавия Скаут, 04.2011 г., КР, Автомат.

Мнение от _v_ »

Soundinadarkroom,

Правилен избор! [smilie=yahoo.gif]

Относно сервиза - Евгени е твоя човек от Трансексперт.

Ако имаш нужда от помощ и инфо - на линия съм!
Аватар
_v_

Škoda Фен²

Мнение от _v_ »

zloQQ написа: 06.04.2021, 10:03:58 Нямаше ли тук баш коментари за автокъщата, че въртят километража 100%. И не бяха 1 или 2 коментара. Успех с избора и покупката!
Точно така е! Лично съм имал вземане даване с Шумака...
Аватар
Soundinadarkroom

Škoda Фен

Здравейте,

Намерих един Скаут извън София, ходих да го видя, проверихме го и тн, та го взех на добри пари. Изображение

Горе долу колко ще ми стъпи пълно обслужване - масла, филтри, ролки, ремъци, водна помпа и халдекс някой може ли да каже ориентировъчно? Запазих за Трансексперт, но първо ще трябва да мина през КАТ. [smilie=yahoo.gif]
Аватар
_v_

Škoda Фен²

Мнение от _v_ »

Soundinadarkroom написа: 06.04.2021, 18:03:06 Горе долу колко ще ми стъпи пълно обслужване - масла, филтри, ролки, ремъци, водна помпа и халдекс някой може ли да каже
1500 - 2000 лв., много зависи какво ще избереш като марки. Моя съвет е сложи ОЕМ консумативи относно ремъците и ролките, маслата по халдекса и трансмисията - също ОЕМ. Относно двигателното масло - каквото решиш, има голям избор, Евгени предлага Мотул или ОЕМ, също не лоши варианти.

Колега от форума предлага Ревенол, добро масло, в момента съм с него и съм доволен.

Поздрави,
Публикувай отговор

Обратно към “Octavia II”