Шум от пластмаса след смяна на челно стъкло в Еуратек

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2013г. до днес
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Заключено
5rovaliev

Škoda Фен

Гараж: Skoda Octavia III 2017 1.6 TDI 110PS

Мнение от 5rovaliev »

Здравейте колеги, преди месец сменях челно стъкло в Еуратек. 1-2 седмици след смяната за първи път излязох на дълъг път и на магистралата над 120 км/ч забелязах един странен и дразнещ шум идващ от долна лява част на предното стъкло. Първо мислих, че това е от чистачките(а веднага след смяната ги бях сменил с нови от ЕТ). Купих още едни нови чистачки този път бош, качих се пак на магистралата и дразнещия звук пак се чуваще. Преди 2 дни започнах обстоен оглед на цялото предно стъкло и забелязах, че от лявата страна пластмасовото уплатнение под стъклото е хлабаво. Реших да си направя експеримент като сложа някаква клечица която да застопори пластмасата да не се мърда, качих се на магистралата и чудо, звука изчезна. На другия ден докато се чудих как да уплатня тази пластмаса забелязах, че има разминаване от около 5мм между стъклото и челната колонка спрямо дясната страна.
Мисля, да го връщам в Еуратек по гаранция, но не ми се иска да ми махат отново челното стъкло и да слагат ново.

Забравих да споделя, че проверих щипките и всички са си там и не са счупени!
Прикачвам видеа на шума от трептенето и на 2те страни на челното стъкло:

https://youtube.com/shorts/7rnU7Br4LN8?feature=share
https://youtube.com/shorts/DT5qLCxy3dI?feature=share
https://youtube.com/shorts/jj1uEXfOl_k?feature=share

Дайте идея как може да се оправи този луфт защото от вятъра създава някакво трептене което прави много неприятен звук в купето?
baijoro

Škoda Фен

Гараж: Оctavia 3 FL 2.O TDI

Мнение от baijoro »

5rovaliev написа: 03.05.2021, 13:58:21 Мисля, да го връщам в Еуратек по гаранция, но не ми се иска да ми махат отново челното стъкло и да слагат ново
Това ми звучи като: "Мислех да гласувам, ама нямах желание."
Сега по темата - мисля, че няма да се навият да ти сменят отново стъклото. Не може ли да се уплътни с черен силикон например?
5rovaliev

Škoda Фен

Мнение от 5rovaliev »

baijoro написа: 03.05.2021, 14:34:05 Това ми звучи като: "Мислех да гласувам, ама нямах желание."
Сега по темата - мисля, че няма да се навият да ти сменят отново стъклото. Не може ли да се уплътни с черен силикон например?
не ми се струва като много добра идея да я лепя със силикон...
baijoro

Škoda Фен

Гараж: Оctavia 3 FL 2.O TDI

Мнение от baijoro »

Погледнах я тази пластмаска на моята кола за да добия представа...
Не е казано, че трябва да мажеш яко. Аз бих постъпил така: Подпъхвам нещо пластмасово (карта), увеличавам луфта колкото може и 3-4 капки ще са достатъчни.
Имам предвид силикон, който остава мек, а не като санитарния, който става като стъкло.
И все пак те разбирам, че е кофти случката.
Преди години в ЕТ ми сменяха челно стъкло и всичко беше перфектно, но друг път при смяна на обемен датчик в купето ми бяха оставили отпечатаци от мръсни пръсти по тавана...
5rovaliev

Škoda Фен

Мнение от 5rovaliev »

Така, послушах идеята за силикона, но реших да сложа само по 1 капка на вътрешната част на последните 3 щипки които се захващат от долната част на стъклото. Не залепи много здраво, но ура.. [smilie=yahoo.gif] скърцането изчезна.

Предполагам, че се е получавало някакво триене на пластмасата в стъклото точно там при щипките.
Благодаря за мненията.

Темата е приключена!
nmnikolov

Škoda Ентусиаст

Гараж: ŠKODA Octavia Combi III FL Vision 1.5 TSI DPCA DSG

Мнение от nmnikolov »

Аз само не разбрах защо не отиде ЕТ да си го оправят след като те не са го залепили като хората...
Изображение
Аватар
zzankov

ŠKODA MASTER

Гараж: Шкода Октавиа 2001
AQY
85kW/116 hp

Мнение от zzankov »

Щото некои толкова си могат.
Заключено

Обратно към “Octavia III”