Проблем при запалването

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2013г. до днес
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
tcomag

Проблем при запалването

Мнение от tcomag »

the_lord_92

Проблем при запалването

Мнение от the_lord_92 »

Здравейте колеги,от скоро и аз съм собственик на октавия III 1.6 105к.с 2015г.От около месец насам започна да ми прави и на мен проблем с паленето,върти и запалва чак след 3,4 завъртане,акумулатора е ок замерван е в норми си е.Подгревните свещи са здрави няма изгорели.Проблема е само в първото палене от там на сетне няма ядове.Колата е напълно обслужена сменени ремъци,филтри,водна помпа.На скоро я закачах на компютър показа грешки на водна помпа,перка и темп.датчик на маслото.Не знам от къде да започна да търся проблема.Някакви идеи???
the_lord_92

Проблем при запалването

Мнение от the_lord_92 »

Атанас 90 написа: 26.10.2020, 12:15:10 Здравейте колеги и аз съм със същия проблем.
Търсил съм много из интернет за този проблем
Теми в различни сайтове за проблема писано много но никъде точен отговор един пише сменил акумулатора бил се оправил проблема друг пък бил го сменил не се оправила
Също така пишат за ввт клапана почиствали го или го сменят със някакъв подобрен и се оправя проблема. Да но моята кола няма такъв клапън и акумулатора си ми е добре. Също така пишат за помпата в резервоара подменя се с нова подобрена което ме довежда до мисълта че моя проблем е този. Това което съм забелязал със първото палене е между 9° и 21°. Когато е под 9 градуса помпата започва да се върти по бързо и напълва рейката с навта и колата си пали веднага без забавяне от там идва логиката ми че когато външната температура е под 21°
Се получава вакуум във резервоара и засмуква навтата от рейката и за това се получава този проблем със първото палене.
Това което направих е да оставя капачката на резервоара отвита за през ноща и на сутринта колата си запали без да се замисля.
Така че пробвайте това със капачката и ако нямате проблем със паленето значи проблема ви е помпата в резервоара дано да съм ви полезен със информацията поздрави на всички и успех с разрешаването на проблема.
Вчера изпробвах това което сте написали за капачката на резервоара,след престой цяла нощ с отворена капачка сутринта на приблизително 12-13 градуса външна температура качвам се да паля и познай... от оборот и половина макс колата запали за моя огромна изненада утре ще изпробвам пак и ако запали отново ще премина към смяната на помпата.
Andrian7

Проблем при запалването

Мнение от Andrian7 »

Здравейте, от скоро притежавам октавия 3, 1.6 дизел и тази сутрин запали изключително трудно, като след това изпуши голям облак сив дим отзад. До сега не съм имал подобен проблем. На диагностика не изписва никакви грешки.
Аватар
JORDITO

Почетен член

Гараж: Skoda Octavia III 1.6TDI-CR, 105PS

Проблем при запалването

Мнение от JORDITO »

Andrian7, изкарай я малко извънградско. Явно доста градски цикъл я движиш.
Моята тема за колата : Škoda Octavia III Комби 1.6 TDI-CR 105 PS
Andrian7

Проблем при запалването

Мнение от Andrian7 »

Като цяло предишния собственик ми каза, че не е карана извънградско поне 5000-6000км може и повече. Интересното е, че това ми го направи, след като се прибрах от пътуване към Габрово. Не че там може да се каже извънградско, понеже частта с магистралата е около 80км.
Аватар
donci

Škoda Ludicrous

Гараж: Skoda Octavia II Combi 2.0 TDI PD 170hp+ RS 2008 BMN
Skoda Fabia I 1.9 TDI PD 131hp+ RS 2005 ASZ BlackPearl

Проблем при запалването

Мнение от donci »

Andrian7, ако имаш възмошност на магистрала и там да я "продухаш", да изчисти "геометрията".
Andrian7

Проблем при запалването

Мнение от Andrian7 »

Днес ми казаха, че може да е от ЕГР-а. А и все пак аз си я покарах на магистралата, все пак около 80км си изминах. Между другото изписа една грешка (U112100), но тя беше за климатика.
Parisatis

Škoda Фен

Гараж: Škoda Octavia II 1.9 TDI BLS 2008

Проблем при запалването

Мнение от Parisatis »

Andrian7 написа: 02.08.2022, 17:02:28 Здравейте, от скоро притежавам октавия 3, 1.6 дизел и тази сутрин запали изключително трудно, като след това изпуши голям облак сив дим отзад.
Провери дали някой "разбирач" да е пипал по dpf-egr. Понеже спират софтуера, но оставят карантията и тя се запушва.

Тази кола не влиза ли в регенерация по някое време?
Andrian7

Проблем при запалването

Мнение от Andrian7 »

Parisatis написа: 02.08.2022, 18:10:59 Провери дали някой "разбирач" да е пипал по dpf-egr. Понеже спират софтуера, но оставят карантията и тя се запушва.

Тази кола не влиза ли в регенерация по някое време?
За регенерацията не знам. А за дпф-а не съм сигурен кой може да го провери дали е баран.
Andrian7

Проблем при запалването

Мнение от Andrian7 »

Да добавя, че първо дадох на контакт и чак след минута, две завъртях да запаля. Дали е повлияло на помпата за горивото?
Аватар
JORDITO

Почетен член

Гараж: Skoda Octavia III 1.6TDI-CR, 105PS

Проблем при запалването

Мнение от JORDITO »

Andrian7, колата е умна. Даваш на контакт и чукваш еднократно ключа напред. Тя си преценява кога да запали. Изкарай я и я дръж на около 2700 оборота около 20 минути да поиздуха. Ако пак ти се появи подобен проблем отиди при квалифициран майстор.
Моята тема за колата : Škoda Octavia III Комби 1.6 TDI-CR 105 PS
Аватар
Taratajki

ŠKODA MASTER

Гараж: Fabia 3 1.2 tsi ; Octavia 3 2.0 tdi

Проблем при запалването

Мнение от Taratajki »

Сивият пушек не е ли сигнал за неизгоряла нафта? След въртене се пълнят цилиндрите и след като/ако запали излиза сив дим. Не знам защо ще я "продухва", ако е изпушила от това? Но съм съгласен, че от икономично каране само ядове [smilie=sarcastic.gif] ТрЕбе си раздаване [smilie=sarcastic.gif]
Andrian7

Проблем при запалването

Мнение от Andrian7 »

Taratajki, повече не го направи, даже като е по-хладно запали от един оборот. Взех си vcds и никакви греши не излезнаха, освен на климатика.
Аватар
Kamen

Проблем при запалването

Мнение от Kamen »

Здравейте и от мен.
Да Ви споделя и моят случай. За последните няколко месеца имаше две интервенции по колата:
- сменена подгревателна свещ на 2-ри цилиндър
- сменени филтри и масло на двигателя.
Някъде около тези интервенции колата започна да пали след малко по-дълго въртене. Ако преди е палела виу, виу, бръм то сега започна да пали след 3-4 пъти повече превъртания на кол.вал. Това става суприн при първото палене, дори и сега, лятото. Не бях карал колата 10-ина дни и си мислех, че ще запали след доста въртене, но бях изненадан, че запали почти веднага. Това ме кара да си мисля, че ако има оттичане на нафта обратно в резервоара би трябвало да върти повече докато вдигне налягане.
Вчера, преди да запаля отворих капачката на резервоара, за да изчистя ако има вакуум в него поради повреден клапан например – (първата ми кола беше Трабант и запушена от мазнотии и прах дупчица на капачката на резервоара можеше да те направи луд), но колата запали пак с повече въртене. Т.е изглежда, че проблемът не е от вакуум в резервоара. Освен това колата върви прекрасно.
Забелязах и нещо друго, което се появи горе-долу по същото време. Свързано е със Старт-Стоп системата. Когато тръгна сутрин, системата започва да работи след около 5-6 км. и си работи съвсем нормално. Ако обаче загася двигателя за макар и кратк време и след това го запаля отново, системата вече не иска да се включи и на таблото излиза съответният символ за деактивирата старт- стоп система, дори да карам и 30-40 минути.
За сега не откривам някаква закономерност при мен защо пали малко по-трудно, затова и аз ще продължа да следя темата. Ако пък открия нещо с удоволствие ще го споделя с Вас.
Поздрави и хубав ден.
Човек е толкова голям, колкото големи са мечтите му.

Mazda 6, 2.0 CD, 121 к.с., '03г. - бивша,
Skoda Octavia ІІІ, 2.0 TDI, 150 к.с., '13г. - настояща.
Публикувай отговор

Обратно към “Octavia III”