Проблем при запалването

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2013г. до днес
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Advokaat

Škoda Фен

Проблем при запалването

Мнение от Advokaat »

Пробвах това от клипчето, ама при мен няма следващо след часовника [smilie=ireful1.gif]
А Октавията ми е ниво Вижън [smilie=sarcastic.gif]

Аватар
todor87

Škoda Racer

Гараж: Skoda Superb 3 Combi 2.0 TSI Revo Stg3~390hp
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 190hp M/T

Проблем при запалването

Мнение от todor87 »

Advokaat, отивай да ти оправят колата. Стига с тази предубеденост.
Изображение ECU Stg.3
Изображение TCU Stg.3

Аватар
zzankov

ŠKODA MASTER

Гараж: Шкода Октавиа 2001
AQY
85kW/116 hp

Проблем при запалването

Мнение от zzankov »

Колегата Дон_Кихот сподели този клип.

Advokaat

Škoda Фен

Проблем при запалването

Мнение от Advokaat »

todor87 написа:
25.01.2019, 18:29:16
Advokaat, отивай да ти оправят колата. Стига с тази предубеденост.
Малко факти за ЕТ Варна
1. Ударих прага заедно с предна дясна врата и я оставих в ЕТ да я оправят. Слава Богу цвета го бяха докарали, ама прага нали е извит, си му личи. При приемането от мен приемчика ми казва, че всичко е ОК. Описах в забележка какво не ми харесва и получих обещание, че при следваща визита, ще се постараят.
2.След година оставям колата за смяна на предно стъкло, боя на врата и брони. И в допълнение да си оправят прага. За мое съжаление е приема тоя път съпругата ми.
И?
Получавам Ново оригинално стъкло, залепено така, че от лявата страна се вижда силикона. Двете брони са с различен от оригиналния цвят.
Заваля и какво да видя - лявата чистачка удря в колонката! Позаглеждам се малко и хоп, чудо - фаровете стърчат от калниците с около 3мм.
Отивам в ЕТ и се оплаквам и ме посрещат с думите.....ми то прага......сега хора го правят няма как да е по-добре. Фаровете ще ги приберем и мааалко ще нагласим чистачката, а за стъклото ще видим какво може да се направи.
След 4 часа отивам да си взема колата и какво да видя-фаровете прибрани и си викам супер. Да видим чистачката - нищо!!! А пък за стъклото- трябвало да се разлепя на ново, защото с канцеларско ножче НЕ ставало!!!
Позагледах се малко повече в колонката и стъклото и какво гледам-боята я няма където е удряла чистачката и питам какво правим? Отговорът беше да го пиша забележка по каско!!!
Преглътнах това и заминах с усмивка.
3. При последната смяна на масло и филтри се оплаквам за Втори път от скърцащи тампони на стабилизираща щанга. Е, вече не скърцат, защото са ги гресирали!!!
4. Отдавна им пиля, че фаровете ми трептят при преминаване през неравности. Казаха да съм снимал и да им занеса клипчето!!!
5. Имам проблем със съединителя. Едно че стана твърд и второ взе при отпускане на педала (зацепване / прилепяне към маховика) да предръпва. Отговора беше, че това е нормално, защото тогава настъпвал въртящия момент!!!

Не знам кой е предубеден. Аз говоря с факти.

Аватар
todor87

Škoda Racer

Гараж: Skoda Superb 3 Combi 2.0 TSI Revo Stg3~390hp
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 190hp M/T

Проблем при запалването

Мнение от todor87 »

Значи тенекиджийния отдел явно не стават.
Включвам и приемчика с обяснението за съединителя.
Ама щом не си доволен, отиди пак, карайте някоя друга кола и се опитай да му обясниш мъката си така, че да те разбере, а не да философства [smilie=pardon.gif] .
Изображение ECU Stg.3
Изображение TCU Stg.3

Advokaat

Škoda Фен

Проблем при запалването

Мнение от Advokaat »

Понеже топика стана много офф....
Ще добавя, че съм се ориентирал към супърб, но за него вече ще пиша на лично ;) [smilie=pleasantry.gif]

Аватар
skodko

Ретро Škoda

Гараж: Skoda 120 L/ Skoda Fabia 1.2 HTP/ BMW E28 520I
Обратна връзка:

Проблем при запалването

Мнение от skodko »

Много често остава този проблем след смяна на горивен филтър. Може с тестер да се пусне принудително помпата да изкара останал въздух, ако има.
Белята каза: Айде бягай, че ми писна от тебе! Никой не ти чете суперлативите, работнико на ЕТ!

Advokaat

Škoda Фен

Проблем при запалването

Мнение от Advokaat »

В един от клиповете за смяна на горивен филтър казаха, че може по два начина да се обезвъздуши ( или поне аз разбрах)
1 Софтуерно
2 Чрез поне три пъти завъртане на контакт.

Мисля да пробвам с втория и да пиша ако има постижения.

Аватар
BlackPearl

Site Admin

Гараж: Octavia mk3 vRS-BlackPearl2
Обратна връзка:

Проблем при запалването

Мнение от BlackPearl »

Като не стават във Варна, отиди до Бургас.
Аз съм от Добрич и ходя до Бургас.
Изображение

Аватар
zzankov

ŠKODA MASTER

Гараж: Шкода Октавиа 2001
AQY
85kW/116 hp

Проблем при запалването

Мнение от zzankov »

Искрен,
Това нормално ли е?