[Q]лизингови оферти/схеми

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2013г. до днес
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Аватар
digitalundgrd

Škoda Фен²

Гараж: MEGANE RS CUP '20

Мнение от digitalundgrd »

Потвърждавам казаното от audiceco с 2 ръце и 3 крака [smilie=sarcastic.gif] Бях на лизинг през Еуратек Финанс за Фабията. Минимумът е 10% първоначална, което е стандартно навсякъде. Нямат опция, обаче за голям процент остатъчна, което не е ОК, ако смяташ да сменяш колата като мен (преди да са изтекли 5-те години). Лихвата, както казаха е височка. Сега Реното е през Интерлийз и е 2.02%. Каското и ГО само в Алианц без право на обжалване, но пък можеше да се разсрочи на вноски. Само, че сумата е бая завишена спрямо другите оферти на пазара. Плюсът е, че никога не съм имал проблем със завеждането на щети. Всичко е минавало без въпроси и излишни драми. Регистрация на МПС в КАТ беше +50-60лв спрямо това на Реното, а поне това мисля че би трябвало да е еднакво за всички.

С потребителски кредит също като проверявах опциите излезе тесла (горе-долу еднакво като през Еуратек финанс), въпреки че уж ползвам "преференциални" условия в съответната банка.

Аватар
dr_rado

Škoda Фен

Гараж: Skoda Superb III FL 2.0 TSI 190 hp DSG

Мнение от dr_rado »

Колеги, когато купувах аз колата, дилърът ми обясни следното за разликата в цената на Каско при Allianz и другите (ДЗИ например). При тях (Алианц) до края на 5-тата година можели да ползват само оригинални части, ако настъпи ПТП или какъвто и детайл е за смяна. При ДЗИ например, след 3-тата година имало процент самоучастие от страна на собственика, при покриване на щети от Каско-то. Не зная дали наистина е така, след като имаш Каско на нов автомобил, но така ми казаха в Сливен. Отделно, ДЗИ (например) не покривали на 100% цените на оригинални части. Аз не зная какво значи това - официалният дилър ще сменя с китайски такива ли?Странна разбота. Нарочно давам пример с ДЗИ и Алианц, защото разликата в цената за Каско беше няколко стотин лева!
Относно лизинга - аз съм физическо лице и Каско-то ми е 4,9% от сумата. (Ако искаш - от втората година може да се разсрочи на вноски).Не е оферта потребителски кредит,защото при лизинг от Еуратек имаш лихва само върху стойността, която изплащаш, т.е. изключваш първоначалната вноска и остатъчната стойност, докато при кредит от банка лихвата е върху цялата стойност на автомобила, което оскъпява общата сума за колата...

Аватар
blindbard

Škoda Фен

Гараж: Skoda Karoq, 1.5 TSI ACT, DPCA, 150 HP, 6M, Business
Обратна връзка:

Мнение от blindbard »

Zhelyazkov89 написа:
23.02.2020, 10:33:24
ss_julio написа: ↑15.02.2019, 16:07:20
Аз съм така: 50 % първоначално, остатъка за 2 г. без лихва. Лизинга е през Еуратек финанс.
Колега, при тази схема имаш ли остатъчна стойност или всичко се изплаща с 24-те вноски?
Аз ползвам същата схема. Има остатъчна стойност - 7 % от общата цена. Не влиза в 24-те вноски. Заплаща се след покриване на всички вноски и преди реалното закупуване на автомобила.

Аватар
dimibo

Škoda Ентусиаст

Гараж: Супърб 2, 2.0 TDI
Октавия 2, 1.9 TDI
V10

Мнение от dimibo »

dr_rado написа:
23.02.2020, 18:33:10
не покривали на 100% цените на оригинални части. Аз не зная какво значи това - официалният дилър ще сменя с китайски такива ли?
Когато колата излезе от гаранция застрахователите започват да начисляват, т.е. да си удържат % остаряване/износване/увехтяване или каквото му казват, и ти плащат по-малко от реалната цена, отделно ако оспориш ти правят пазарна оценка на частта от цени по магазините различни от на ЕТ, където частите са всякакви марки и понякога в пъти по евтини от при ЕТ, сега за качеството е друга тема. Важното е че мине ли гаранцият или плащаш допълнително за официален сервиз съответно очаквайки да ти вграждат оригинални части, виждал съм официален сервиз да пазаруват от афрърмаркет вносители (Рено), или доверен сервиз с части от афтърмаркета.
А това вип мип и подобни в името на сервиза е само алабала, че да те таксуват повече.
Günter Stg 1

konstantin80

Škoda Фен

Гараж: Megane III 1.9 dci

Мнение от konstantin80 »

Колеги, при тази схема с 50 % първоначална вноска и 2 г. лизинг, когато дойде време за прехвърляне на колата колко горе-долу са данъците за прехвърлянето и таксите при нотариуса (при кола да речем за 55 к) ? За София данъка разбрах, че станал 3%, но върху каква основа ?

Аватар
dr_rado

Škoda Фен

Гараж: Skoda Superb III FL 2.0 TSI 190 hp DSG

Мнение от dr_rado »

dimibo написа:
23.02.2020, 19:41:10
Когато колата излезе от гаранция застрахователите започват да начисляват, т.е. да си удържат % остаряване/износване/увехтяване
Колега, това е нормално за периода след гаранция. На мен дилърът ми каза,че някои застрахователи работят по тази схема с неоригинални части дори след 3-тата година, т.е. дори да имаш удължена гаранция 5 год., те осигуряват поддръжка на автомобила ти с части от магазини, каквито ти си описал.... Все пак, когато имаш "удължена гаранция", очакваш поддръжката на колата ти да е с оригинални части...

Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, CFGB, ALH

Мнение от Цецо75 »

След гаранция повечето застрахователи плащат за подобни части. Те си имат едни каталози на вносители на боклуци и плащат по тях. Има ли алтернатива, па макар и китайска, плащат толкова и това е.

Например за моя Супърб, за щастие нямаше алтернатива за завиващи фарове от жълтурия. Имаше Хела за 670лв и оригинални за 1200лв. Като оригиналните пак са Хела, ама са брандирани с марката отстрани на лъскавата част. И ми платиха като за Хела, а аз си доплатих за оригинални. Ако имаше китайски щях да съм 1000 лв. назад , така само 500... [smilie=diablo.gif]

Много от лайсните и решетките обаче имаше китайски и ми платиха като за тях и там доплащах яко за истински, че тия китайчета след година им падал станиола, отделно щипките им не хващали...

Абе цигания страшна...

Но това всичко би следвало да е след гаранция. На гаранционна кола ако ми набият китайски лайна ще ги... [smilie=hunter.gif]
Бееееее.....

ostavime

Škoda Фен

Мнение от ostavime »

30% първоначална - 30 остатъчна. Какво значи това? Колата ми струва 62К, вноска месечно около 350 лв.
Сравнително ниски вноски, на 4-тата година сменяш, доплащаш някой лев, взимаш нов модел и караш винаги нова кола. Иначе си остава вечно твоя, което за мен е безсмислено. Придобиването на автомобил искам да кажа. Не мога да разбера мерака на някои хора да се похвалят, че имат лично тяхна купчина ламарина. При това на 5-тата година, когато вече е почти кош. Хич не ми дреме, че в талона не пише моето име, а пише Райфайзен лизинг.

Забравих да кажа, че това е Мазда :)

Аватар
bmf

Škoda Фен

Мнение от bmf »

350лв ми се струва много малко. Би ли споделил параметрите на лизинга.

ostavime

Škoda Фен

Мнение от ostavime »

Ще споделя подробно, да. Само да кажа, че това е другото нещо, което ме отказа до голяма степен от Шкодата. Там лизинга е такъв, че идеята накрая е колата да стане моя, а аз нямам такива мераци и не искам да плащам по 600-700 лв., че и повече на месец.

Изображение

Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “Octavia III”