[Q]лизингови оферти/схеми

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2013г. до днес
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Аватар
bmf

Škoda Фен

Мнение от bmf »

Хмм че много добре. Сега като съм гледал примерно лизинговата схема на Volkswagen и interlease, бяха почти еднакви, за кола 62к и двете искат по около 670лв месечна с ддс (за 4г.), но дори за 5 да е ще падне до кам 540-550лв. Като сметна в края на лизинга колко съм платил, ми се вижда по-добре да си я купя направо.

Един въпрос ако някой знае - при лизинг ти се смята, че в края на периода колата ще има остатъчна стойност Х и се предполага, че колата ще е на около 80-100к км. (25к на година разрешени) след 4г. Да кажем обаче, че след 4г. тя е на 60к само, ще дигнат ли остатъчната стойност или тя си е твърдо договорена в договора?
Аватар
Sneaky Bastard

Škoda Фен

Гараж: 2020 S3FL Edition

Мнение от Sneaky Bastard »

ostavime написа: 23.02.2020, 23:13:17 30% първоначална - 30 остатъчна
...
Сравнително ниски вноски, на 4-тата година сменяш, доплащаш някой лев, взимаш нов модел и караш винаги нова кола.
Всъщност доплащането не е ли малко повече от някой лев? В смисъл на 4тата година ако искам да си взема новия модел влизам с нови 30%, защото от лизинга ще ми оценят колата на остатъчна, евентуално и с преговори с 1000-2000 отгоре?
Или поне аз така си го представям...
ostavime

Škoda Фен

Мнение от ostavime »

Остатъчната е твърдо договорена без значение колко е карана колата и няма ограничение за 25К км. на година.

Кой е казал, че ще я връщам на дилъра. Естествено, че той ще даде малко пари. Колата ще си я продам аз (надявам се). :)
Иначе е ясно, че винаги си вътре. Няма как да очакваш да си напред едва ли не. Въпрос на личен избор.
Аватар
dr_rado

Škoda Фен

Гараж: Skoda Superb III FL 2.0 TSI 190 hp DSG

Мнение от dr_rado »

Колеги, какво значение има каква е месечната вноска? Така или иначе, когато решиш да смениш колата (да речем след 3 или 4 години), ти си изплатил определена сума - първоначалнат (да речем 30%) + сумата от главницата от месечните вноски. Дали ще се върне на дилъра или ще се продаде на някой човек, на който ще се прехвърли лизинга - няма значение. Плащането на по-големи месечни вноски не те "набутва",а дори напротив - винаги ще ти остане по-голяма част от сумата при продаване/връщане на автомобила. Разбирам гледната точка на колегата@ostavime, но дори да си изплатил 80 или 90% и да решиш да върнеш автомобила, за теб ще остане по-голяма сума след приспадането на пазарната стойност, на която я изкупят/ продадеш ;)
П.С. Говоря от опит, тъй като преди няколко месеца продадох Тойота Авенсис на 2 години и 35 000км. на човек, на когото прехвърлих лизинга. Приспаднахме сумата, която да ми плати cash и сега се радвам на Superb-a [smilie=yahoo.gif]
ostavime

Škoda Фен

Мнение от ostavime »

Как какво значение има, не те разбирам? Има значение за това каква сума можеш да отделиш месечно от бюджета си. Едно е 700 лв. на месец, друго е 350 на месец.
Аз също съм сменил няколко автомобила и тази схема ми е ОК.
Иначе като цяло си прав, но аз за това завърших с: Въпрос на личен избор. ;)
Аватар
dr_rado

Škoda Фен

Гараж: Skoda Superb III FL 2.0 TSI 190 hp DSG

Мнение от dr_rado »

ostavime написа: 24.02.2020, 23:30:25 Как какво значение има, не те разбирам? Има значение за това каква сума можеш да отделиш месечно от бюджета си. Едно е 700 лв. на месец, друго е 350 на месец.
Колега, разбира се,че чисто финансово е по-ненатоварващо да си с по-ниска мес. вноска. Идеята ми е,че при по-ниска такава винаги получаваш по-малка сума за автомобила, след приспадане на остатъчната цена при продажбата/замяната. Иначе си прав - въпрос на личен избор :)
Iv4o

Мнение от Iv4o »

Аз съм така: 50 % първоначално, остатъка за 2 г. без лихва. Лизинга е през Еуратек финанс.
Колеги, сега започвам 2-та година от лизинга. Разсрочих си каското на 4 вноски и от Еуратек ми отказаха достъп до полицата за Каско. Не можело да ми я изпратят /дори и копие/, защото не съм я бил заплатил изцяло.
Някой имал ли е подобен казус с Еуратек и как се е оправил с това?
Исках просто да я имам и да се запозная с клаузите и условията на договора.
Аватар
joro_kem

Škoda Фен²

Гараж: Octavia I Tour 1.9 TDI Octavia III FL 2.0 TDI

Мнение от joro_kem »

Нямат основание да ти откажат! Трябва да ти издават и квитанция към полицата за всяка направена вноска по нея, нищо, че не си собственик.
ss_julio

Škoda Фен

Мнение от ss_julio »

Iv4o написа: 02.04.2020, 00:10:55 Аз съм така: 50 % първоначално, остатъка за 2 г. без лихва. Лизинга е през Еуратек финанс.
Колеги, сега започвам 2-та година от лизинга. Разсрочих си каското на 4 вноски и от Еуратек ми отказаха достъп до полицата за Каско. Не можело да ми я изпратят /дори и копие/, защото не съм я бил заплатил изцяло.
Някой имал ли е подобен казус с Еуратек и как се е оправил с това?
Исках просто да я имам и да се запозная с клаузите и условията на договора.
Аз съм като теб, също нямам полица за втората година, но не пречи за щети, минават без проблеми.
Аватар
SimonSez

Škoda Racer

Гараж: Skoda Octavia RS 245
Обратна връзка:

Мнение от SimonSez »

audiceco написа: 28.06.2019, 07:30:29 Просто Еуратек ти съдира кожата в комбинация с Алианц
Ей това ако го знаех по рано и аз нямаше да съм така. Аз платих 50% и 2 години безлихвен, а то къде било разковничето [smilie=fool.gif]
" Burn rubber not your soul "
Публикувай отговор

Обратно към “Octavia III”