След Дочка, Любо поръча Скоки

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2013г. до днес
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Lyubo

Škoda Фен

След Дочка, Любо поръча Скоки

Мнение от Lyubo »

Здравейте Шкода фенове браво!
След много години мераци и завистливо поглеждане към красивите автомобили на марката, най накрая и аз поръчах моята Скоки - Октавия 3 комби 2.0 тди Вижън с цвят брилянтен металик, преден парктроник, амбиентно осветление, лед задни светлини Front assistant, 2 USB отзад и пепелник (исках и кожа на гърба на седалките, но вече ме предлагат тази опция).
Първо се хванах за една току-що пристигнала налична 1.6 тди, но в крайна сметка реших да инвестирам в по-мощното задвижване и се възползвах от последните квоти за поръчка. Определена е за производство 11-а седмица и сега чакаме... Колата ще се ползва много малко в София и предимно за пътуване със семейството ми на почивки. Признавам, оглеждах и Пасат 8 комби ФЛ (разликата в цената е 7к за дсг 1.5 тси), но жената каза, че в такава грозна кола няма да се качи [smilie=pardon.gif] , което предопредели избора.
Имам още някои чуденки относно конфигурацията, преди да изтече срокът за промени:
1. Пакетът за лоши пътища. Май се отказах от него, защото колата стандартно си идва с кори отдолу, а от по-високото окачване ще пострада комфорта и аеродинамиката. Не ходя по черни пътища.
2. Гуми 17 инча-неприятно се изненадах, че колата може да дойде обута с бюджетни гуми, които да трябва да сменя. А и с 16 инча би трябвало да вози по меко и тихо.
3. Бежав текстилен салон. Страшно ми харесва, но ще се цапа и бежавото не върви на цвета на колата.
4. Отоплението на пръскалките и предното стъкло заслужават ли си? Май само пръскалките на стъклото се отопляват, а тези на фаровете-не?

Другата алтернатива беше да чакам О4 (А8) на Октавия, но тук има много неизвестни.
Първо, кога ще дойде. После, този мотор в Чехия се предлага само с дсг, а аз карам малко и автоматът ще ми отнеме удоволствието от шофирането. После, в ценовата листа в Чехия високото оборудване включва куп нежелани от мен екстри, които ще оскъпят колата. В Тубата има сравнения на двата модела и профилът е 90% еднакъв, като основната разлика е, че прозорците на новата започват 3 см по-високо и в резултат са по-малки, още един според мен минус. Иначе новото табло и ергономия вътре в Скала изглеждат страхотно, въпреки набучения на таблото таблет [smilie=fool.gif] , така че в О4 сигурно ще е още по-добре, но живот и здраве след 4г., като дойде ФЛ, ще го мислим [smilie=search.gif].
За избора на О3 най-много натежа фактът, че това може би е последната съвременна и същевременно класическа кола, с изчистени табло, обран дизайн (новата малко на Киа бие отзад) копчета и врътки за оборудването, истинска "ръчна" спирачка, ключ за палене и т.н.

Иначе слизам от купена нова и пазена в гараж Дачия Логан МЦВ Лауреат с 1.5 дци 90 к.с от която бях много доволен, но заради любовта ми към Шкодата (Пасата) продадох без нито една забележка на 31 х.км и три години.

Sec8200

ŠKODA MASTER

Гараж: под наем

След Дочка Любо поръча Шуши

Мнение от Sec8200 »

леко чакане и да се радваш на избора

чакаме снимки като дойде ;)

Аватар
The Hooligan

Škoda Racer

Гараж: FreakOBoost

Мнение от The Hooligan »

Честито колега!

Lyubo написа:
09.02.2020, 06:37:59
Другата алтернатива беше да чакам О4 (А8) на Октавия, но тук има много неизвестни.
Най-голямото неизвестно е цената [smilie=search.gif]
Но, пък и автомобила е ТОП

Аватар
joro_kem

Škoda Фен

Гараж: Octavia I Tour 1.9 TDI Octavia III FL 2.0 TDI

Мнение от joro_kem »

ще дам и своето мнение, щом се чудиш:
1. твърдо ЗА - "екстра"-та, която бих поръчвал винаги
2. по тази точка ще замълча, предвид написаното от теб в една друга тема - в крайна сметка купуваш балтон, а не само копчетата за балтона, нали?
3. аз НЕ бих поръчал светла тапицерия - има доста отзиви в негативен план
4. нямам никаква идея

Аватар
bega4kata

Škoda Мод

Гараж: Оctavia 3 RS TSI
Tiguan TDI 4motion
0896670196
Обратна връзка:

Мнение от bega4kata »

Добър избор. Не е сигурно дали 4етворката си заслужава. Външно на живо не е впечатляваща казват. А и двигателя тди е съвсем друг и нов. А на тройката си е доказано безпроблемен. (само 1 в.п. понякога :) )
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Revo stg3

Lyubo

Škoda Фен

Мнение от Lyubo »

bega4kata написа:
09.02.2020, 13:06:14
Добър избор.
Благодаря!
Дано си добър пророк :) !
ПП Какво е 1 в.п.?

Аватар
igeorgiev82

ŠKODA MASTER

Гараж: Octavia 3 FL 1.4TSI DSG-BLUE MAGIC

Мнение от igeorgiev82 »

Lyubo написа:
09.02.2020, 13:56:46
Какво е 1 в.п.?
Водна помпа.

tuningmania

Škoda Ludicrous

Мнение от tuningmania »

До @Lyubo, - Според мен "Лоши Пътища" си заслужава, особенно за България, където хубави Пътища няма. "Octavia" така или иначе е далеч да бъде пример за комфортна возия. За Гумите не знам какво да кажа - ако можеш да си позволиш, сложи си хубави, няма да направиш лошо. За светлите салони - цапат се колкото тъмните, но при светлите всичко се вижда [smilie=pardon.gif] Подгрев на дюзите за течност на предните чистачки не знам за България до колко е необходимо. Чак такива студове нямаме. Една хубава течност за чистачки, не би трябвало да замръзне в дюзите. Електрически Подгрев на Предното Стъкло е много голям кеф..
Skoda Octavia 1 Combi, 1999г, 1.9TDI, 110кс;
Skoda Superb 2 Face Lift Combi, 2014г, 2.0TDI, 170кс, 4х4, 6DSG.

Аватар
bega4kata

Škoda Мод

Гараж: Оctavia 3 RS TSI
Tiguan TDI 4motion
0896670196
Обратна връзка:

Мнение от bega4kata »

Що пък да не вози добре Октавия?
Какво и е по различното в окачването спрямо суперб, пасат, файтон, голф, Тигуан и т.н. [smilie=sarcastic.gif]
Revo stg3

Аватар
igeorgiev82

ŠKODA MASTER

Гараж: Octavia 3 FL 1.4TSI DSG-BLUE MAGIC

Мнение от igeorgiev82 »

Междуосието [smilie=pardon.gif]

Публикувай отговор

Обратно към “Octavia III”