Багажник за колела

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2013г. до днес
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
5rovaliev

Škoda Фен

Гараж: Skoda Octavia III 2017 1.6 TDI 110PS

Багажник за колела

Мнение от 5rovaliev »

Здравейте колеги,

Престои ми закупуване на 2 колела и търся варианти за багажник на октавията. Skoda Octavia 3 liftback единият вариант е на покрива, но за там ще трябва да купувам допълнителни греди защото на седана няма а другият вариант е някакво закрепване на теглича, но моята няма теглич...

Ще се радвам някой да сподели ако е имал опит с тактв тип багажници.

Поздрави и весели празници!
Аватар
zloQQ

Škoda Ludicrous

Гараж: ŠKODA Octavia L&K 1.9 TDI AHF
ŠKODA Octavia vRS 2.0 TDI CR CEGA
Обратна връзка:

Багажник за колела

Мнение от zloQQ »

Багажник за теглича е най-благата работа! Изнесен е, може да си отвориш багажника по всяко време (а има и подвижни - накланят се ако колата е комби и искаш да ползваш багажника), може да натовариш колелата дори в подземен гараж(или просто в гараж), минимално влияе върху аеродинамиката.
Ако ще взимаш за тавана - пак е ОК, но имаш предпоставки да одереш тук-там боята. Релси и багажници на Тюле или Монблан са ОК. Ако взимаш такъв - виж оригинални релси поне от Шкода. Ако е дебело там за стойките, има подходящи и в олх и в магазините. Но не смятам, че ще е някаква безумна цифра за две стойки и релси. Успех!
Аватар
Taratajki

Škoda Ludicrous

Гараж: Fabia 3 1.2 tsi ; Octavia 3 2.0 tdi

Багажник за колела

Мнение от Taratajki »

Аз все комбита карам, но багажниците, дето се закачат отзад, на бронята и на тавана, мисля че стават и за лифтбек/седан. Но пък достъпа до багажника е ограничен. Аз примерно поставям някои неща по близо до седалките, ако имам съмнение, че ще ми потрябват и не дърпам щората, за достъп до багажника. Ама при теб може да е по тегаво. А и зависи, колко често и как/къде ще го ползваш този багажник. Аз на тавана не исках, щото съм дребен и ми е тегаво да вдигам колелета над глава [smilie=sarcastic.gif]
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, CFGB, ALH

Багажник за колела

Мнение от Цецо75 »

С тия на тавана трябва да се внимава, ако се кара дълго време по черен път.Ако люлеенето в страни е в повечко, горе ефекта на махалото е много сериозен, направо се разбиват леглата на захващането от зор и току колелото го видиш в страничното стъкло.

Също така трябва да се внимава да не остане колелото на някой по як клон.

Иначе за возене по пътя са си ок, а и качването, свалянето на колелата е най-лесно и бързо.

От тия на задното стъкло има някой много удачни (все от скъпите). Ако си паснат с колата, даже багажника може да се отваря, на комби де.

Тия за теглича са най-хубави, ама по ред причини най-рядко използваните.
Бееееее.....
iliev95

Багажник за колела

Мнение от iliev95 »

Аз взех употребявани оригинални греди на Шкода и стойка на Thule от Германия в много добро състояние. Общо двете неща ми излязоха 110 евро и съм доста доволен. По магистралата не смея да карам с повече от 90-100, въпреки че стойката изглежда стабилна. В България обаче би ме било страх да карам из дупките с колело на тавана. Ако се купуват нови гредите и стойката, всичко излиза може би около 550-600 лв и за мен е по-удачно да се сложи теглич и да се монтира стойката върху него.

ИзображениеИзображение
Аватар
enenen

Škoda Фен

Гараж: VW Passat B8 1.4 TSI

Багажник за колела

Мнение от enenen »

Тези греди могат ли да деформират уплътненията на вратите? И на моя Пасат е такова захващането и се чудя дали греди, дали втора ръка теглич ми трябва.
Аватар
Albert

Škoda Фен

Гараж: Skoda Superb 2017 2 tsi 280 hp 4x4 L&K
Audi A6 Allroad 3.0 tdi

Багажник за колела

Мнение от Albert »

Според мен най добрият вариант е багажник за теглич. Лесно се монтира, а колелата се качват без никакво усилие. Също така постоянно имаш видимост към багажника, което според мен е много важно. Моят е немски и го взех оттук :https://www.superautobg.com/bg/products/577.html (колата на снимката е мойта). Преспокойно може да се кара със 120 - 130 км/ч.
Аватар
mariyan

Škoda Ентусиаст

Гараж: 2019 Superb 3 Combi 4x4 TDI 190hp 7DSG
ex 2014 Octavia 3 Combi 4x4 TDI 150hp 6М

Багажник за колела

Мнение от mariyan »

Albert написа: 24.05.2020, 14:43:23 Според мен най добрият вариант е багажник за теглич.
Стига да не возиш скъп велосипед и някой заспал да не реши да спира в теб. Ламарините ще ги оправиш по каско, но колелото няма кой да го плати, а в определени случаи то може да е доста по-скъпо от ремонт на задна броня, например.
Аватар
zloQQ

Škoda Ludicrous

Гараж: ŠKODA Octavia L&K 1.9 TDI AHF
ŠKODA Octavia vRS 2.0 TDI CR CEGA
Обратна връзка:

Багажник за колела

Мнение от zloQQ »

На теглича, както писах и по-горе, си е най-чиста работа. За т’ва, някой да спре в теб, не съм се замислял. То, ако скърши рамката - отиваш на ново колело директно. Прехвърляш карантията ако е оцеляла и продължаваш да въртиш. Между другото, с багажника на тавана, въпреки ограниченията за скорост, които са по предписание, няма грижа и над 160 - тествано е при едно наложително и бързо пробиране. Пиша го само като инфо :)
Аватар
intense

Škoda Фен²

Гараж: Octavia 3 FL 1.8 TSI DSG

Багажник за колела

Мнение от intense »

@zloQQ, само разхода хич не ми хареса с тази скорост [smilie=sarcastic.gif]
Публикувай отговор

Обратно към “Octavia III”