Багажник за колела

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2013г. до днес
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, CFGB, ALH

Багажник за колела

Мнение от Цецо75 »

Аре "изтипоса" ни... Не хора, а свини! [smilie=sarcastic.gif]

Чакай като ще се хвалиш и аз да ударя един свински нюанс към историята:

https://i.imgur.com/ZhiqDlih.jpg
Бееееее.....
Аватар
zloQQ

Škoda Ludicrous

Гараж: ŠKODA Octavia L&K 1.9 TDI AHF
ŠKODA Octavia vRS 2.0 TDI CR CEGA
Обратна връзка:

Багажник за колела

Мнение от zloQQ »

intense написа: 09.06.2020, 15:01:51 Мнение 09.06.2020, 15:01:51

Мали, добро каляне е било? Къде карате?
Конкретно т’ва беше над Трън. Иначе повече се шматкаме из Родопите. Този ден, целта беше връх Руй, обаче малко преди хижа Руй ни запраска един неприличен дъжд. Поседяхме около 30 минути под едно дърво на лафче и решихме, че не ни се носят колелата на гръб, тъй като от хижата до върха е стръмно доста дори на сухо време, а по време на дъжд...”аре, нѐма нужда!” И се пуснахме обратно. Пътеката, освен че беше с няколко пресичания на река, беше подобаващо разкаляна и в 50% самата тя си беше рекичка. Честно казано, мислех да пускам леко, предвид скорошната ми операция и не до там добрите ми гуми, но като тръгнах...ехеее - и “ойде, коня у реката!” - буквално! Изкефих се максимално! След т’ва - измихме колелата в реката, нас си - колкото успяхме - на чешмите на пркинга на Трънското ждрело и спряхме на кръчмата, която е на отбивката за с. Парамун, да натиснем и малко на скарата с картофки и палачинки! Абе, с две думи - стилът “крос кънтри”, който успешно сме превърнали в “крос кръчми”, ни намокри и окаля до кости, но в същото време ни напълни душата и тумбаците! [smilie=sarcastic.gif]
Аватар
PVV

Ретро Škoda

Гараж: Skoda Octavia Super - 1963г. ELIŠKA
Skoda Superb 2.5 TDI - 2003 г. Бегача

Багажник за колела

Мнение от PVV »

Ми да си отворим направо тема за велосипеди. Като гледам доста запалени има. И аз карам уж по-лажерно, но последния път жената се прибра с гипсирана ръка. [smilie=sarcastic.gif] Сега малко сме в застой докато махнем гипса. ИзображениеИзображение
Аватар
_v_

Škoda Фен²

Гараж: Шкода Октавия Скаут, 04.2011 г., КР, Автомат.

Багажник за колела

Мнение от _v_ »

mariyan написа: 24.05.2020, 15:43:21 ига да не возиш скъп велосипед и някой заспал да не реши да спира в теб. Ламарините ще ги оправиш по каско, но колелото няма кой да го плати, а в определени случаи то може да е
При ПТП виновния водач (неговият застраховател по Гражданска отговорност) дължи обезщетение и за велосипеда [smilie=beach.gif] [smilie=pardon.gif]

Поздрави,
Аватар
mariyan

Škoda Ентусиаст

Гараж: 2019 Superb 3 Combi 4x4 TDI 190hp 7DSG
ex 2014 Octavia 3 Combi 4x4 TDI 150hp 6М

Багажник за колела

Мнение от mariyan »

_v_ написа: 10.06.2020, 12:37:14 При ПТП виновния водач (неговият застраховател по Гражданска отговорност) дължи обезщетение и за велосипеда
Сигурно е така...на теория. На практика, не знам как точно се получава. Някоя карбонова шосейка може да струва в пъти над застрахователната стойност на виновното МПС, та не ми се мисли какви дела и чудесии ще са да накараш застрахователя да плати. Може и да е възможно...не знам. Не съм се сблъсквал...
Аватар
_v_

Škoda Фен²

Гараж: Шкода Октавия Скаут, 04.2011 г., КР, Автомат.

Багажник за колела

Мнение от _v_ »

mariyan написа: 10.06.2020, 13:31:07 Сигурно е така...на теория. На практика, не знам как точно се получава. Някоя карбонова шосейка може да струва в пъти над застрахователната стойност на виновното МПС, та не ми се мисли какви дела и чудесии ще са да накараш застрахователя да плати. Може и да е възможно...не знам. Не съм се сблъсквал...
Плащат, плащат.... [smilie=beach.gif]
nmnikolov

Škoda Фен²

Гараж: ŠKODA Octavia Combi III FL Vision 1.5 TSI DPCA DSG

Багажник за колела

Мнение от nmnikolov »

@_v_, а как стои въпросът с детските столчета? Доколкото знам при умерена или тежка катстрофа, дори и видимо да му няма нищо на детското столче, то е силно препоръчително да се сменя. В такъв случай застрахователя на виновния водач плаща ли за столчето, дори и да няма видими щети по него?
Изображение
Аватар
todor87

Škoda Racer

Гараж: Skoda Superb 3 Combi 2.0 TSI Revo Stg3~390hp
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 190hp M/T

Багажник за колела

Мнение от todor87 »

nmnikolov написа: 11.06.2020, 10:23:58 дори и видимо да му няма нищо на детското столче, то е силно препоръчително да се сменя.
Пиропатрони ли има? [smilie=sarcastic.gif]
Не вярвам да има такова нещо😊
@bega4kata каза:
"Моята цялата е Рево, а другите са събирани с части на промоция и само казват, че са Рево"
"Ама то всичко да ти е Рево, не е геройство. То всичко им е нескопосано на тях."
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, CFGB, ALH

Багажник за колела

Мнение от Цецо75 »

Това го пише в хартишките на столчето, така производителя си връзва гащите за последващи претенции за щети. Същото го пише и на каските за мотоциклет, колело, ски...
Бееееее.....
tuningmania

ŠKODA MASTER

Багажник за колела

Мнение от tuningmania »

До @nmnikolov - В лошите Съединени Американски Щати, мой Приятел го удариха в калник, при завой в кръстовище, като удрящият го Автомобил се е движел в неговата посока, с много близка до неговата скорост (да се разбира, че удара е доооста лек) и Застрахователя му плати Две Детски Столчета, без значение, че не е имало Деца в тях в момента на "ПТП"-то. Не трябва да се разсъждава - 0.00001% да има риск столчетата да са повредени, риска е включен в Застраховката.
Skoda Octavia 1 Combi, 1999г, 1.9TDI, 110кс;
Skoda Superb 2 Face Lift Combi, 2014г, 2.0TDI, 170кс, 4х4, 6DSG.
Публикувай отговор

Обратно към “Octavia III”