Octavia Mk3 FL vRS 245 (GPF) - Underdog

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2013г. до днес
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
SimonSez

Škoda Racer

Гараж: Skoda Octavia RS 245
Обратна връзка:

Мнение от SimonSez »

Така... Дойде и моят ред най-после... след 1 година.... [smilie=sarcastic.gif]

Малко предистория: след вярна служба на моята Toyota Yaris 1.0 vvti '05 и много блъскане по родните пътища, понеже съм ходил с нея къде ли не, реших да взема нещо по-голямо и по-мощно естествено, че съм наследил любовта към високите скорости от баща ми, който си покарваше по-бързичко, а и ме водеше по състезания из цяла България. Първият ми избор беше естествено Audi A7 BiTurbo 313hp на 1-2 години (но съм влюбен в RS7 - тука @Цецо, ще ми бие + [smilie=sarcastic.gif] ), но след спор с нашите понеже съм на мнение, че няма смисъл да се набиват пари в нова кола заради факта, че след излизането от Шоурума цената и пада, а и не ти изкарва пари, а само набиваш което впоследствие ще разберем [smilie=sarcastic.gif] трябваше да взема нова. След дълго разглеждане и чудене реших да се спря на новия дизайн и качество на Шкода. На 08.02.2019г. подписах договора за моята нова Skoda Octavia vRs 245 и така започна мъчителното чакане до моя първи досег с новата любовница...

В началото на м.Април получих дългочаканото обаждане от дилъра, че колата е доставена в гр.София (всички нови регистрации се правили само там). Започна още едно 3 седмично чакане понеже се случи доставката на полицейските Шкоди. На първата седмица дилъра ми я изтегли във Варна на по-сигруно и остана само номерата да изпратят.

Докато си чаках чинно, дилъра ми пращаше снимки, без да осъзнава колко ме дразни хах

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

След поредното чакане, дойде и щастливия ден 03.05.2019г. в който прибрах любовницата [smilie=music.gif]
" Burn rubber not your soul "
Аватар
SimonSez

Škoda Racer

Обратна връзка:

Мнение от SimonSez »

След първата седмица радване, дойде и първата скромна интервенция. Понеже харесвам да си слагам леки детайлчета на фона на голямата картина, сложих малко обикновено фолио само за проба, а то стана година вече издържа на всичко

Изображение
Аватар
SimonSez

Škoda Racer

Обратна връзка:

Мнение от SimonSez »

След радване и разходки из града, един мой приятел ми вика:
- Ей, имаме едни много близки приятели, братя (мисля че всички се досещаме кои са), които и двамата имат като твоята, така че ще те запозная с тях, да те облъчат малко...

Докато се уговорим с него кога ще ходим до Шумен, аз отидох там един ден да се видя с братовчед ми Николай, който ми вика същото:
- Ей, имам един приятел, и той лудак като тебе, ще трябва да ви срещна
Звънна той на @Бай Миле-Шивача, и след 20мин разговор за екстри и тунинг части от които още не бях в час, не че сега съм още де, се регистрирах в нашия готин Форум.

И това беше последния ден на колата ми като заводска [smilie=pardon.gif]

След като се регистрирах във Форума, прочетох за предстоящата НС 2019, то хубаво ама как да отида без да познавам никой, влязох в търсачката и потърсих за членове от Разград след което писах на @bobi-rz, След неговата покана и топло посрещане в нашите редици, направихме среща ние тримата с @PVV, и потеглихме за моята първа среща с всички Вас [smilie=kiss3.gif]

Подготовка за събора:

Изображение
Изображение

И така кервана се събра:

Изображение

Понеже не се знаеше къде и при кого ще спя, след като пристигнахме рано рано в петъчния ден, Боби ме запозна с Искрен и се стигна до "лошото" решение да съм при @BlackPearl, и @Morkova, [smilie=hunter.gif]

На следващия ден, моята кола застана гордо за първата си професионална фотосесия благодарение на @PRO,

Изображение

И се представи достойно на състезанията, нищо че не знаех, че Супърба на @todor87, е малко по-мощничък хаха

Изображение

Докато чаках да дойде уикенда за срещата, преди това се бях уговорил с @JORDITO, за това първо подобрение, а именно амортисьори за предния капак

Изображение

Края на страхотния и изпълнен с емоции ден беше подобаващо приключен от нас с @Morkova, и @lubomirov1985, като заключихме манастира хаха

Тука е мястото да благодаря на всички колеги за отношението и емоциите през този невероятен уикенд след който се убедих за пореден път, че съдбата си знае работата. [smilie=thank_you2.gif]
Audirulzz

Škoda Ludicrous

Гараж: Skoda Octavia 3 1.8TSI 4x4
Обратна връзка:

Мнение от Audirulzz »

Тоя цвят я прави гръмотевица колата.....
Аватар
SimonSez

Škoda Racer

Обратна връзка:

Мнение от SimonSez »

Стига с обстойните писания вече [smilie=sarcastic.gif] ами по същество...
След разговор с @JORDITO, добавих и този капак на акумолатора:

Изображение

След разговори (да се разбира облъчване) с други колеги и по съвет на @todor87, който каза: – Само тези две неща ти трябват и нищо друго не пипай по колата, ама кой да слуша [smilie=fool.gif] смених въздушен филтър oem с K&N и пробих нови дупки за повече въздух

Изображение
Изображение
Последно промяна от SimonSez на 25.05.2020, 17:54:46, променено общо 1 път.
Аватар
SimonSez

Škoda Racer

Обратна връзка:

Мнение от SimonSez »

Audirulzz написа: 25.05.2020, 17:43:25 Тоя цвят я прави гръмотевица колата.....
цвета беше първото нещо което избрах ;)
Аватар
SimonSez

Škoda Racer

Обратна връзка:

Мнение от SimonSez »

Следващото нещо което трябваше да "оправя" беше звука. Щом не може да имаме по-големи двигатели и повече цилиндри, то поне на звук да го докараме [smilie=sarcastic.gif] Сложих само Milltek Non-resonated Cat-Back system понеже съм GPF филтър и още нямат downpipe за моя модел

ОЕМ:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Milltek:

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
SimonSez

Škoda Racer

Обратна връзка:

Мнение от SimonSez »

Ред на следващата промяна. След сладки приказки на маса с @Kaloyan_vRS, по време на Зимната среща, му отнесох пружините Eibach Pro-Kit за което съм му благодарен [smilie=kiss3.gif]

Преди:

Изображение

След:

Изображение

[smilie=music.gif]
Аватар
SimonSez

Škoda Racer

Обратна връзка:

Мнение от SimonSez »

И не спираме с промените и благодарностите до тук. След изненадващо съобщение от Искрен, @BlackPearl, Исата, Гегата, Тати и тн. му отнесох и неговите дискове. Лошото е че исках САМО да сменя звука и да засиля със Stage 1 максимум моята колица и нищо повече да не бутам, ама това беше оферта на която не можех да откажа [smilie=music.gif] така че благодарности Гега за твоите геги [smilie=kiss3.gif] а и ги беше подготбил както трябва.
По негова препоръка взех и накладки Ate Ceramic. Аз лично съм много доволен от резултата [smilie=beach.gif]

Преди:

ИзображениеИзображениеИзображение

След:

Изображение
Изображение
Изображение

Всички оригинални части бяха измити и опаковани за резерва хах

ИзображениеИзображение
Аватар
SimonSez

Škoda Racer

Обратна връзка:

Мнение от SimonSez »

Преди точно месец и след препоръчителните км, а и защото чаках да излезе софт за моя код както беше писал @Цецо, ремапнахме с Revo Stage 1 и взех суитч към него.

Изображение
Аватар
SimonSez

Škoda Racer

Обратна връзка:

Мнение от SimonSez »

Точно на 03.05.2020г. за първия рожден ден на моята любовница дойде подарък. Щом ще има повече мощ, хубаво е и да има повече въздух [smilie=sarcastic.gif] не че е наложащо, но на мен ми хареса много, а и има доста добри отзиви за него. K&N филтъра го пенсионирах (ако някой иска, може да го отнесе) и на негово място сложих комплекта на Eventuri. Попринцип се води за Голфу, но след малко търсене и проучване с колеги от чужбина се оказа, че ще пасне и на моята на 100% за което производителя не беше сигурен понеже не са го монтирали на Шкодаци. Силно съм впечатлен от изработката и комплекта, понеже както казах е за Голфу и там се прави допълнителен отвор и се слага една метална пластина да отвежда въздуха, за които бяха сложили метално дискче трион и метална пластина шаблон за да знаеш колко да отрежеш. За тези които ги интересува колко тежи [smilie=sarcastic.gif] целия кашон беше 2,3кг, а самата система да е била макс 600 гр. ако не и по-малко, но бързах да я сложа и не съм я мерил...

Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
Аватар
SimonSez

Škoda Racer

Обратна връзка:

Мнение от SimonSez »

Пристигна и пратка от Superskoda и една част от Еуратек

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

След:

ИзображениеИзображение
Аватар
SimonSez

Škoda Racer

Обратна връзка:

Мнение от SimonSez »

След около месец и повече чакане заради пандемията дойде и дифузера който бях поръчал от Maxton Design. След като пристигна, реших да го слагам заедно с черните накрайници. Чух се с Искрен за бърза консултация за сваляне на нашите брони, но се оказа че моята е захваната с 6 болта. Развих ги, почистих ги и ги наредих подред на свалянето им, че после да няма разместване уж, но като стигнах до откачане от щипките и откачих крайните от двете страни, то се отказах да я махам заради сигурната възможност да натроша другите от джелатско дърпане [smilie=sarcastic.gif] и така смених накрайниците и монтирах дифузера без да свалям бронята, но излезе друг проблем. Крайните болтове не можеше да се монтират отвътре навън понеже нямаше място за шайбите и така ги сложих наобратно, но естествено излезе друг проблем, а именно че сега стърчат много. Някой ден като ми остане време и подемника е освободен, ще отида да ги пръсна с черно.

Изображение
Аватар
SimonSez

Škoda Racer

Обратна връзка:

Мнение от SimonSez »

Успях да намеря време и за дехром на емблемите [smilie=sarcastic.gif] но тея кръглите направо ми .... мамата, 3 часа се занимавах....то не беше сешоара на жената, конец за зъби, корда от тъста, керосин и накрая пришки на пръстите от махане на това лепило [smilie=ireful1.gif]

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

На къде без мерене хаха

ИзображениеИзображение
Аватар
SimonSez

Škoda Racer

Обратна връзка:

Мнение от SimonSez »

След като се похвалих на @Цецо, @BlackPearl, @todor87, и @Kaloyan_vRS, за ремапа, последваха въпроси как са детонациите и правихме ли въобще логове, на което отговора естествено беше не [smilie=sarcastic.gif] но бях пропуснал мненията в темата за тунинга, понеже късно бях разбрал за споровете и недоволството породено от неправенето на логове и ги бях търсел във фоайето на бегачките [smilie=punish.gif] Така се стигна до това аз сам да си правя логове и вместо да търся и искам от някой колега (явно че ще ми се наложи повечко пъти) си взех един кабел от Склад66. След онлайн обучение от клипчетата на Исата [smilie=thank_you2.gif] си направих няколко лога. Естествено, че първите не бяха както трябва и след корекция от Тошето, направих нови които им ги изпратих. Всичко е ОК и сега си карам на 3та позиция, която за моя стейдж е 98 при заредени 100 октана.

Отново искам да изкажа благодарности на всички замесени, които въпреки крехкото ни приятелство от 1 година, сами се поинтересуваха затова какво се случва с моят двигател [smilie=thank_you2.gif]
Публикувай отговор

Обратно към “Octavia III”